Banki, które najwięcej płacą swoim pracownikom

Banki, które najwięcej płacą swoim pracownikom
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Galeria: Banki, które najwięcej płacą swoim pracownikom

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co byś zarabiał jako analityk finansowy lub wiceprezes w dużym banku – i który duży bank zapłaci ci najwięcej? Brutalne godziny, stres i agresywna kultura firmy zwykle towarzyszą takiej pracy, ale wynagrodzenie może być tego warte.

Według nowego raportu Glassdoor.com, społeczności internetowej z ofertami pracy i karier, w której ludzie dzielą się informacjami i opiniami na temat swoich miejsc pracy, analitycy finansowi obniżają wynagrodzenie podstawowe w wysokości średnio 73 150 dolarów rocznie, podczas gdy ci z tytułem wiceprezesa w sektorze usług finansowych lub bankowości zarabiać 122 286 dolarów rocznie. Wydaje się niski? Wielu z tych pracowników oprócz wynagrodzenia podstawowego otrzymuje premie, które mogą znacznie zwiększyć lub nawet podwoić ich dochód netto. Premie mogą być bardzo zmienne, ale względne wynagrodzenie w tych bankach powinno dać pewne wyobrażenie o względnych rozmiarach ich premii i możesz się domyślić, że prawdopodobnie zarobisz dużo więcej niż wynagrodzenie podstawowe, przynajmniej w niektórych z nich Oferty pracy.

Glassdoor sporządził listę najlepiej płacących dużych banków na podstawie co najmniej 10 raportów płacowych otrzymanych w ciągu ostatnich dwóch lat dla każdej firmy. Przeanalizował największe holdingi bankowe pod względem sumy aktywów, według stanu na 31 grudnia 2011 r., Według Narodowego Centrum Informacyjnego, repozytorium danych finansowych i charakterystyk instytucji gromadzonych przez System Rezerwy Federalnej.

Raport analizuje dwa stanowiska w każdej firmie: wiceprezes i analityk finansowy. Aby znaleźć ogólne średnie wynagrodzenie na tych stanowiskach, Glassdoor przeanalizowało ponad 770 raportów dotyczących wynagrodzeń dla każdego z nich.

Najbardziej wpływowi dyrektorzy marketingu na świecie w 2020 r .: zdecydowane przywództwo w czasach transformacji

Forbes ogłasza ranking najbardziej wpływowych dyrektorów marketingu na świecie, obejmujący czołowych dyrektorów ds. Marketingu, którzy szukają przyszłościowych rozwiązań, aby stworzyć bardziej zróżnicowaną przyszłość

Kerry Washington i Robin Hood, dyrektor generalny Wes Moore wśród liderów, którzy uruchomią fundusz na rzecz sprawiedliwości rasowej o wartości 10 milionów dolarów

Być może nie jest to zaskakujące, Goldman Sachs płaci zarówno wiceprezesom, jak i analitykom finansowym więcej niż jakikolwiek inny bank. Wiceprezesi Goldmana zarabiają średnio 165.424 dolarów rocznie, podczas gdy analitycy finansowi zarabiają 74.958 dolarów. Wiceprezesi zarabiają średnio co roku dodatkowe 87 000 USD lub więcej w postaci premii, a analitycy mogą się również spodziewać dodatkowych pieniędzy.

„Nie było to takie nieoczekiwane, biorąc pod uwagę, że kiedy spojrzeliśmy na oceny satysfakcji pracowników w zakresie wynagrodzeń i świadczeń w tych 12 holdingach bankowych, Goldman Sachs był najwyżej oceniany spośród ocenianych firm” – mówi Samantha Zupan, rzecznik Glassdoor .

Wiceprezes banku z siedzibą w Nowym Jorku napisał w witrynie Glassdoor: „Pracuję w Goldman Sachs na długo przed wejściem firmy na giełdę w 1999 roku. W tym czasie jej kultura pozostała niezwykle silna i trwała. Rzeczywiście, chociaż po drodze były wyraźne wzloty i upadki finanso, wszystkie główne powody rozpoczęcia i budowania kariery w Goldmanie pozostają dziś tak samo aktualne, jak były przez lata ”.

Druga najlepiej zarabiająca firma świadcząca usługi finansowe dla wiceprezesów: American Express. Wiceprezesom wypłaca średnią roczną pensję w wysokości 156 760 dolarów, a analitycy finansowi zarabiają 67 670 dolarów, co jest czwartym najlepszym wynikiem na danym stanowisku. Wiceprezesi American Express zarabiają średnio 85 000 $ dodatkowych premii każdego roku.

Jeden z pracowników, który ocenił firmę w witrynie Glassdoor, powiedział: „Możliwości rozwoju dla wysoko wydajnych pracowników, świetna organizacja zorientowana na klienta oraz świetne miejsce, w którym można dowiedzieć się o marketingu bezpośrednim i partnerstwach”.

Analityk powiedział w American Express: „Świetna równowaga między życiem zawodowym i prywatnym! Gorąco polecam American Express jako miejsce pracy ”.

W pierwszej trójce wiceprezesi Capital One zarabiają fajne 151 853 dolarów rocznie. Wynagrodzenie analityków finansowych też nie jest kiepskie. Zarabiają średnio 70 090 dolarów, co czyni tę firmę trzecim najlepiej płacącym bankiem dla analityków.

„Jest dużo miejsca na naukę, dużo tolerancji dla„ zrobienia tego źle ”, a wymyślanie wyjątkowych pomysłów to wspaniała kultura” – napisał wiceprezes Capital One. „W wielu przypadkach firma jest zarządzana oddolnie, co daje współpracownikom możliwość posiadania czegoś i dobrego zarządzania”.

Poza atrakcyjnymi pakietami wynagrodzeń w tych bankach Zupan mówi, że „pracownicy często mówią o wielkich korzyściach, interesującej pracy o globalnym wpływie i szerokich możliwościach szkoleniowych”.

5 najlepiej płacących banków dla wiceprezesów:

1. Goldman Sachs

Średnia pensja podstawowa wiceprezesów: 165.424 USD

2. American Express

Średnia pensja podstawowa wiceprezesów: 156 760 USD

3. Capital One

Średnia pensja podstawowa wiceprezesów: 151.853 USD

Średnia pensja podstawowa wiceprezesów: 141.439 dolarów

Średnia pensja podstawowa wiceprezesów: 124,540 USD

Pięć najlepiej płacących banków dla analityków finansowych:

1. Goldman Sachs

Średnia pensja podstawowa analityków finansowych: 74 958 USD

Średnia pensja podstawowa analityków finansowych: 72896 USD

3. Capital One

Średnia pensja podstawowa analityków finansowych: 70091 USD

4. American Express

Średnia pensja podstawowa analityków finansowych: 67 670 USD

5. JPMorgan Chase

Średnia pensja podstawowa analityków finansowych: 66 770 USD

Zacząłem pisać dla Forbesa w 2010 roku. Było to w momencie, gdy gospodarka zaczęła się ożywiać i był to fascynujący czas na pokrycie rynku akcji, co robiłem przez trzy miesiące…

Zacząłem pisać dla Forbesa w 2010 roku. Było to w momencie, gdy gospodarka zaczęła się ożywiać i był to fascynujący czas na pokrycie rynku akcji, co robiłem przez trzy miesiące, aż zmieniłem bity we wrześniu 2010. Teraz współtworzę kanał Leadership , z naciskiem na pracę i karierę – kolejny gorący temat w czasach, gdy ludzie energicznie szukają pracy lub desperacko próbują utrzymać tę, którą mają. Mam tytuł licencjata na Uniwersytecie Arizony i tytuł magistra dziennikarstwa na Uniwersytecie Hofstra. Śledź mnie na Twitterze @JacquelynVSmith, zasubskrybuj mnie w Google+ lub napisz do mnie na adres jsmith [at] forbes [dot] com.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy