Co mówi o Tobie Twoja zdolność kredytowa

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Czy kiedykolwiek starałeś się o kredyt w formie pożyczki osobistej, karty sklepowej, karty kredytowej lub kredytu hipotecznego?

Z pewnością wypełnienie wszystkich tych informacji o sobie, o swoich majątkach, dochodach i długach powinno wystarczyć, aby udowodnić, że ryzykujesz.

Może się tak stać, ALE dopiero po tym, jak osoba przetwarzająca wniosek spojrzała na Twoją zdolność kredytową i polubiła to, co zobaczyła.

Gdzie przechowywana jest Twoja ocena kredytowa?

Agencje sporządzające sprawozdania konsumenckie zbierają i przechowują informacje o Twojej działalności kredytowej od banków, pożyczek osobistych, wystawców kart kredytowych i innych dostawców kredytów, takich jak karty sklepowe.

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, pożyczkodawca kupi raport podsumowujący twoją zdolność kredytową od jednego z tych biur kredytowych.

Kto może zobaczyć moją ocenę kredytową?

Tylko osoby lub organizacje, od których ubiegałeś się o kredyt lub w których jesteś zatrudniony, mogą poprosić o raport kredytowy.

Raz w roku możesz poprosić AnnualCreditReport.com o przesłanie bezpłatnej kopii raportu.

Co znajduje się w moim raporcie kredytowym?

Oto prosta reprezentacja tego samego:

Jak obliczana jest moja zdolność kredytowa?

Potencjalni pożyczkodawcy szukają wyższych wyników obliczonych przez połączenie czynników, które wychwytują szczegóły Twojej historii kredytowej.

  • Jak rzetelnie opłacałeś swoje rachunki w przeszłości
  • Jak skutecznie zarządzasz swoim kredytem. Na przykład: dokonywanie regularnych spłat kartą kredytową w celu zmniejszenia lub utrzymania salda poniżej 30% limitu.

Oznacza to, że masz kontrolę i masz kontrolę nad swoimi finansami.

Ewentualnie posiadanie maksymalnej kwoty i dokonywanie jedynie minimalnych płatności obniży Twój wynik.

Przejęcie kontroli nad swoją zdolnością kredytową

Pamiętaj, aby jak najszybciej poprosić o bezpłatną kopię raportu kredytowego, aby sprawdzić, czy którykolwiek z powyższych elementów obniża Twój wynik.

Sposób obliczania zdolności kredytowej dostarcza wskazówek, które pozwolą Ci upewnić się, że Twoja zdolność kredytowa jest jak najlepsza.

  • Płacenie na czas bez maksymalnego wykorzystania swoich kart to najprostszy plan i najbardziej przyczynia się do Twojego wyniku.
    • Użyj prostego narzędzia do planowania budżetu, aby znaleźć zdyscyplinowany sposób zarządzania swoimi finansami.
    • Ciesz się korzyścią płynącą z mniejszego niepokoju związanego z rachunkami każdego miesiąca.
  • Złóż wniosek o kredyt, gdzie możesz. Im więcej przykładów udanego zarządzania kredytem w Twoim raporcie, tym wyższy wynik.

Jeśli nie zgadzasz się ze swoim raportem kredytowym

Biorąc pod uwagę zakres informacji zebranych z tak wielu źródeł, możliwe jest, że wystąpią pomyłki, gdy biuro informacji kredytowej zbierze informacje w raporcie.

Upewnij się, że odrobiłeś pracę domową i otrzymałeś bezpłatną kopię raportu kredytowego.

Jeśli znajdziesz błąd w raporcie, natychmiast skontaktuj się z agencją zgłaszającą i zakwestionuj nieprawidłowe informacje.

Ustaw i zapomnij – do przyszłego roku

Nie ma sensu codziennie sprawdzać swojej zdolności kredytowej, gdy już ją sprawdzisz.

Jeśli zdecydowałeś się podjąć wysiłek, aby poprawić swoją zdolność kredytową, wzorce będą miały pewien wpływ na Twój wynik.

Ustaw sobie przypomnienie, aby w przyszłym roku otrzymać nowy raport kredytowy, a tymczasem zrelaksuj się.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy