Co musisz wiedzieć o metalowych kartach kredytowych

17 lutego 2021
Category: Kartę Kredytową

Cięższe niż ich plastikowe odpowiedniki, metalowe karty kredytowe zyskują popularność wśród niektórych użytkowników kart kredytowych. Są eleganckie, wytrzymałe i wciąż stosunkowo rzadkie w porównaniu do kart plastikowych, co dla niektórych czyni je symbolem statusu.

Jakie są więc zalety metalowych kart kredytowych? Wady? Kto je oferuje? Zacznijmy od odrobiny historii…

Historia metalowych kart kredytowych

Świętując 20. rocznicę istnienia, karta American Express Centurion jest najstarszą istniejącą metalową kartą. Ta karta z zaproszeniem nie jest jednak łatwa do zdobycia, a nawet dla tych, którzy się kwalifikują, członkostwo nie jest tanie – posiadacze kart muszą zapłacić 7500 USD opłaty inicjacyjnej, a także 2500 USD opłaty rocznej. American Express jest reklamodawcą CardRatings. Obowiązują warunki.

Dopiero gdy pojawiły się bardziej dostępne opcje, takie jak karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards i karta Chase Sapphire Preferred®, popularność metalowych kart kredytowych zaczęła rosnąć. Jest to jednak prawdopodobnie bardziej spowodowane niższymi rocznymi opłatami i wysokimi stopami nagród oferowanych za pomocą tych kart kredytowych, zamiast faktu, że karty są metalowe. W rzeczywistości, według ankiety przeprowadzonej przez CardRatings.com wśród 1750 posiadaczy kart, zapytanych o ich opinie na temat metalowych kart kredytowych, prawie 40% respondentów odpowiedziało, że nigdy o nich nie słyszeli.

Jest prawdopodobne, że ta statystyka wkrótce się zmieni, ponieważ metalowe karty kredytowe nadal stają się popularną ofertą od coraz większej liczby emitentów.

Zalety i wady metalowych kart kredytowych:

Niezależnie od tego, czy karta jest plastikowa czy metalowa, zakupy nadal są takie same. Zalecamy rozważenie APR karty, bonusów, stałych nagród i innych korzyści bardziej niż to, czy jest metalowa, czy nie, ale istnieje kilka ważnych zalet i wad metalowych kart kredytowych, które należy najpierw rozważyć, jeśli chcesz się o nią ubiegać.

Zalety: Najbardziej oczywistą zaletą metalowych kart kredytowych jest to, że są one znacznie trwalsze niż ich plastikowi kuzyni. Jeśli korzystasz z plastikowej karty kredytowej wystarczająco długo, prawdopodobnie będziesz musiał ją wymieniać kilka razy w ciągu całego okresu istnienia konta. Nawet dobrze zadbana plastikowa karta kredytowa ma trudności ze stawieniem czoła potencjalnym przypadkowym uszkodzeniom. Łatwo się wyginają, mogą pękać, a wydrukowane informacje zwykle blakną z czasem. Nie mówiąc o tym, że metalowa karta kredytowa jest niezniszczalna, ale szanse, że metalowa karta kredytowa przetrwa przypadkowe uruchomienie przez pralkę, są znacznie wyższe niż karty plastikowej.

Metalowe karty kredytowe mają również poczucie luksusu, które niektórzy mogliby uznać za profesjonalistę. Niektórym podoba się element zaskoczenia, który towarzyszy wręczeniu niezwykłej karty, a innym po prostu lepszy wygląd.

Wady: Podczas gdy wielu użytkowników kart kredytowych może preferować trwały wygląd i styl metalowych kart kredytowych, jest kilka powodów, dla których cięższa, bardziej studyjna karta może być uznana za wadę. Na początek, choć są one z pewnością solidniejsze, oznacza to również, że te karty są znacznie trudniejsze do zniszczenia po wygaśnięciu lub zamknięciu konta. W przeciwieństwie do plastikowej karty kredytowej nie będziesz w stanie przeciąć ich nożyczkami, zgiąć w obie strony, dopóki ich nie złamiesz lub nie zniszczą. Większość nawet zawiera ostrzeżenia „nie niszcz, ponieważ karty mogą uszkodzić niszczarki. Jak więc pozbyć się metalowych kart kredytowych? Zamiast niszczyć metalową kartę kredytową, wydawcy mogą wysłać kopertę, aby odesłać do nich wygasłe karty w celu bezpiecznego zniszczenia.

Dodatkowo, chociaż solidność kart sprawia, że ​​idealnie nadają się do podróży, mogą, ale nie muszą, uruchamiać wykrywacze metalu. Różne wykrywacze metali mogą być precyzyjniej dostrojone niż inne. Ponadto ochrona TSA prawdopodobnie spowoduje, że wyjmiesz wszystko z kieszeni, w tym przedmioty niemetalowe, więc najlepiej spodziewać się, że uruchomi wykrywacz metalu i włączy go z kluczami itp. Podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Wykrywacze metali w innych miejscach mogą nie być tak precyzyjnie dostrojone.

Najlepsze metalowe karty kredytowe

Niektóre z naszych najlepszych opcji dla metalowych kart kredytowych obejmują:

Platinum Card® od American Express(Ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings)

Bonus: Zdobądź 60 000 punktów Membership Rewards® po użyciu karty do zrobienia zakupów w wysokości 5000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

Nagrody: zdobądź 5X punktów za loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych lub za pomocą American Express Travel (od 1 stycznia 2021 r. Zdobądź 5X punktów do 500 000 USD za te zakupy w ciągu roku kalendarzowego); 5X punktów za opłacone z góry hotele zarezerwowane przez amextravel.com; i jeden punkt za dolara za wszystko inne.

Opłata roczna: 550 USD

Dodatkowe korzyści: korzystaj z dostępu do Global Lounge Collection, jedynego programu dostępu do poczekalni na lotnisku, który obejmuje własne poczekalnie na całym świecie; skorzystaj z kredytu w wysokości 200 USD, do 200 USD na rok kalendarzowy w opłatach za bagaż i więcej w jednej kwalifikującej się wstępnie wybranej linii lotniczej; uzyskać do 100 $ w kredytach na wyciągu rocznie za zakupy w Saks Fifth Avenue (wymagana rejestracja).

Mastercard® Black Card Bonus: korzystaj z początkowej RRSO w wysokości 0% przez pierwsze 15 cykli rozliczeniowych od transferów salda dokonanych w ciągu pierwszych 45 dni po otwarciu konta, a następnie 14,99% zmienna.

Nagrody: zdobądź jeden punkt za każdego dolara wydanego kartą.

Opłata roczna: 495 USD

Dodane profity: Karta Mastercard® Black Card z opatentowaną konstrukcją ze stali nierdzewnej ma reputację jednej z najsilniejszych metalowych kart kredytowych na rynku. Za pomocą tej karty możesz wymienić swoje punkty na przelot o wartości 2% – co oznacza, że ​​50 000 punktów jest warte 1000 $ za lot – lub cieszyć się 1,5% wartości na zwrot gotówki. Możesz także zarobić do 100 USD rocznego kredytu na podróże lotnicze na zakupy związane z lotem, w tym bilety lotnicze, opłaty za bagaż, podwyższenie klasy podróży i nie tylko. Ponadto posiadacze Mastercard® Black Card otrzymują automatycznie 100 USD na wyciągu na poczet opłaty za zgłoszenie Global Entry. Członkowie Global Entry są również uprawnieni do udziału w kontroli wstępnej TSA, przyspieszonej kontroli bezpieczeństwa krajowego na uczestniczących lotniskach w Stanach Zjednoczonych.Inne korzyści obejmują bezpłatny dostęp do ponad 1300 poczekalni lotniskowych na całym świecie z Priority Pass Select (automatyczna rejestracja za pomocą karty), ochronę ceny, gwarancję zakupu, rozszerzoną ochronę gwarancyjną, opóźnienie podróży i ubezpieczenie od wypadków w podróży, zwolnienie z kolizji w wypożyczeniu samochodu i nie tylko.

Chase Sapphire Preferred® Card(Ta karta nie jest obecnie dostępna w CardRatings)

Bonus: Zdobądź 80 000 punktów bonusowych po wydaniu 4 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. To 1000 $ na podróż, jeśli wykorzystasz Chase Ultimate Rewards®.

Nagrody: zdobądź dwa punkty za podróże i posiłki w restauracjach na całym świecie oraz jeden punkt za każdego dolara wydanego na wszystkie inne zakupy. Dodatkowo zdobądź pięć punktów za przejazdy Lyft do marca 2022 r. To trzy dodatkowe punkty oprócz dwóch punktów, które już zdobyłeś za podróż.

Opłata roczna: 95 USD

Dodatkowe korzyści: Punkty są warte 25% więcej, gdy zostaną wymienione na podróż przez Chase Ultimate Rewards®; brak dat niedostępności lub ograniczeń podróży; brak opłat za transakcje zagraniczne za zakupy dokonywane poza Stanami Zjednoczonymi; Bezpośredni dostęp 24/7 do specjalisty ds. Obsługi klienta; zrzeczenie się odpowiedzialności za szkody spowodowane kolizją w wypożyczalni samochodów; ubezpieczenie od rezygnacji z podróży / przerwania podróży; usługi pomocy w podróży i w nagłych wypadkach; ubezpieczenie opóźnienia bagażu; rozszerzona ochrona gwarancyjna; ochrona zakupów; i więcej.

Informacje dotyczące tej karty zostały zebrane przez CardRatings i nie zostały sprawdzone ani przekazane przez wydawcę karty.

Chase Sapphire Reserve® Bonus: ciesz się 50 000 punktów po wydaniu 4 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta. To 750 $ na podróż, gdy wykorzystasz Chase Ultimate Rewards®.

Nagrody: zdobądź 3x punkty za podróże po całym świecie, natychmiast po zdobyciu 300 $ rocznego kredytu na podróże; 3x punkty za posiłki w restauracjach; i jeden punkt za dolara wydanego na wszystko inne. Roczny kredyt na podróże w wysokości 300 USD otrzymujemy jako zwrot kosztów podróży, którymi obciążana jest Twoja karta w każdym roku rocznicowym konta.

Opłata roczna: 550 USD

Dodatkowe korzyści: punkty są warte 50% więcej, gdy wymieniasz je na podróż przez Chase Ultimate rewards®; dostęp do ponad 1000 poczekalni na lotniskach na całym świecie po łatwej, jednorazowej rejestracji w Priority Pass Select; brak dat niedostępności lub ograniczeń podróży; brak opłat za transakcje zagraniczne za zakupy dokonywane poza Stanami Zjednoczonymi; Bezpośredni dostęp 24/7 do specjalistów ds. Obsługi klienta; zrzeczenie się odpowiedzialności za szkody spowodowane kolizją w wypożyczalni samochodów; ubezpieczenie od rezygnacji z podróży / przerwania podróży; usługi pomocy w podróży i w nagłych wypadkach; rozszerzona ochrona gwarancyjna; ochrona zakupów; i więcej.

Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards Bonus: Skorzystaj z 50 000 mil premiowych, gdy wydasz 3 000 $ na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta – co odpowiada 500 $ na podróż plus kolejne 50 000 mil premiowych po wydaniu 20 000 $ na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy, co daje w sumie 100 000 mil premiowych.

Nagrody: Zdobądź nieograniczoną liczbę 2X mil za każdego dolara za każdy zakup, każdego dnia.

Opłata roczna: 95 USD

Dodatkowe korzyści: Otrzymaj do 100 $ kredytu za zgłoszenie do Global Entry lub TSA Pre✔®; brak opłat za transakcje zagraniczne; ubezpieczenie wypadkowe w podróży; rozszerzona ochrona gwarancyjna; zrzeczenie się odpowiedzialności za szkody spowodowane kolizją w wypożyczalni samochodów; latać dowolną linią lotniczą, zatrzymywać się w dowolnym hotelu, o dowolnej porze, dzięki terminom bez przerw; możliwość przenoszenia mil do wielu wiodących programów lojalnościowych dla podróżujących; i więcej.

Aby zobaczyć stawki i opłaty za Platinum Card® od American Express, odwiedź poniższy link: Zobacz Stawki i opłaty

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy