Co należy wiedzieć o prekwalifikacji kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 września 2020 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajKupno domu to proces, a zwłaszcza na konkurencyjnym rynku mieszkaniowym ważne jest, aby przygotować się na sukces. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego może być kluczową zaletą.

  Co to jest wstępna kwalifikacja kredytu hipotecznego?

  Mówiąc najprościej, posiadanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego oznacza, że ​​pożyczkodawca zebrał podstawowe informacje finansowe o tobie, a czasami przeszedł kontrolę kredytową, aby oszacować, na ile domu możesz sobie pozwolić.

  „Wstępna kwalifikacja to wczesny krok w uzyskaniu finansowania, wyjaśnia Will Reynolds, agent nieruchomości z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee. „To nie jest gwarancja pożyczki, ale po prostu pierwszy, ale bardzo ważny krok w procesie.

  Złożenie wniosku o faktyczny kredyt hipoteczny nastąpi później, po zaakceptowaniu oferty dotyczącej nieruchomości. Wstępna kwalifikacja może jednak pomóc w toczeniu piłki.

  „Sprzedawcy i ich agent będą wiedzieć, że możesz kupić dom, a nie tylko zaufać ślepej wierze – mówi Reynolds. „Jeśli jest wiele ofert lub [jesteś] na konkurencyjnym rynku, może to być różnica między zdobyciem domu, który chcesz, a utratą go.

  Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego a kwalifikacja wstępna

  Uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego różni się od wstępnego zatwierdzenia kredytu hipotecznego, przy czym wstępne zatwierdzenie zwykle ma większą wagę i zawiera więcej szczegółowych informacji na temat pożyczki, na którą zostaniesz zatwierdzony.

  „W przeciwieństwie do wstępnej kwalifikacji, wstępne zatwierdzenie jest bardziej szczegółowym oszacowaniem tego, co można pożyczyć od pożyczkodawcy i wymaga dokumentów, takich jak W2, ostatnie odcinki wypłat, wyciągi bankowe i zeznania podatkowe – mówi Reynolds. „Pożyczkodawca wykorzysta następnie te dokumenty, aby dokładnie określić, ile możesz wstępnie zatwierdzić pożyczkę.

  Wstępna kwalifikacja może pomóc w określeniu przedziału cenowego domów, które należy wziąć pod uwagę, a często nie wiąże się to z żadnymi kosztami ani opłatami.

  Jak ubiegać się o kredyt hipoteczny?

  Chociaż każdy pożyczkodawca jest inny, większość potencjalnych nabywców domów poszukuje wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego online lub telefonicznie. Większość potrzebnych informacji, jeśli nie wszystkie, to informacje, które będziesz wiedzieć bez dokładnego badania, w tym wysokość zarobków, miejsce pracy i numer ubezpieczenia społecznego.

  Proces jest również na ogół szybki – zazwyczaj jest to kwestia minut.

  Czy uzyskanie wstępnej kwalifikacji wpływa na Twoją zdolność kredytową?

  Kiedy myślisz o zakupie domu, ważne jest, aby chronić swoją zdolność kredytową, więc pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawcę hipotecznego, z którym pracujesz, o strukturę procesu wstępnej kwalifikacji i czy obejmuje on sprawdzenie zdolności kredytowej.

  „Pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawcę dokładnie, w jaki sposób definiuje on„ wstępne zatwierdzenie lub„ wstępną kwalifikację i czy wymaga to sprawdzenia zdolności kredytowej – zaleca Sarah Pierce, szef sprzedaży i operacji pożyczkodawcy internetowego Better.com. „Zapytania„ miękkie lub takie, które nie są dołączone do oferty pożyczki lub kredytu, w ogóle nie wpływają na Twoją zdolność kredytową. „Twarde zapytania kredytowe zwykle następują po prośbie o kredyt, co z pewnością może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową .

  Pamiętaj jednak, że kiedy porównujesz oferty kredytów hipotecznych, wszelkie czeki kredytowe są zwykle liczone jako jedno zapytanie w raporcie kredytowym, pod warunkiem, że złożysz wniosek o wstępną kwalifikację (lub wstępne zatwierdzenie, jeśli wstępna kwalifikacja nie pociągnęła za sobą raportu) w krótkim czasie ramki, zwykle od 30 do 45 dni.

  Konkluzja

  Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego nie jest wymagana, ale może pomóc w rozpoczęciu procesu finansowania, a także pozwala dokładniej oszacować, na ile domu możesz sobie pozwolić.

  „Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest zakochanie się w domu, w którym kończy się Twój budżet, lub, co gorsza, podpisanie umowy na dom, na który nie możesz sobie pozwolić – mówi Pierce.

  Po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji i aktywnym poszukiwaniu domu możesz uzyskać wstępne zatwierdzenie, co pokazuje sprzedającym, że masz zobowiązanie pożyczkodawcy do udzielenia pożyczki.

  „Daje ci to przewagę nad innymi kupującymi domy, którzy nie mają jeszcze dowodu, że są finansowo gotowi do zakupu – mówi Pierce.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy