Co się stanie, jeśli transakcja Bitcoin jest w toku?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Twoja

Wysyłanie dużych ilości Bitcoinów jest przerażające.

Zwłaszcza, gdy transakcje utkną.

„Czy właśnie straciłem wszystkie moje Bitcoiny?

Zawsze jest ulga, gdy transakcja Bitcoin zmienia się z oczekującej na potwierdzoną .

Jeśli Twoja transakcja utknęła przez jakiś czas w toku, nie stresuj się.

Generalnie to tylko kwestia czekania.

Sieć może być czasami przeciążona, co oznacza, że ​​potwierdzenie transakcji może zająć nieco więcej czasu niż zwykle.

Czekając, poświęć trochę czasu na przeczytanie tego przewodnika i odśwież swoją pamięć o tym, jak działają transakcje Bitcoin, jak obliczyć optymalną opłatę, jak długo zwykle trwają transakcje i co możesz zrobić, aby przyspieszyć transfer.

Jak działa transakcja Bitcoin?

Proces wysyłania transakcji jest dość prosty dla nadawcy. Wszystko co musisz zrobić to:

Wybierz, ile Bitcoinów chcesz wysłaćWprowadź adres portfela odbiorczegoUstaw opłatę transakcyjną w satoshi / bajt (lub zaakceptuj zalecane ustawienie portfela)Prześlij transakcjęPo przesłaniu transakcja zazwyczaj nie jest przetwarzana natychmiast. Wchodzi do Mempool (skrót od puli pamięci), który jest w zasadzie obszarem oczekiwania na niepotwierdzone transakcje. Ta strona pokazuje aktualny stan Bitcoin Mempool.

Różne kolory reprezentują różne poziomy opłat. Niebieski oznacza transakcje z 1-10 satoshi na bajt, zielony dla 10-40 itd., Zgodnie z legendą po lewej stronie.

Zauważysz, że nie ma transakcji w kolorze czerwonym lub fioletowym, które odpowiadają poziomom opłat przekraczającym 250 satoshi / bajt. Jak można się spodziewać, im wyższa opłata, tym szybciej zostanie ona przetworzona.

Każda transakcja musi zostać sprawdzona i potwierdzona przez komputery, które utrzymują pełną kopię łańcucha bloków Bitcoin.

Nazywane są one węzłami i są odpowiedzialne za upewnienie się, że faktycznie jesteś właścicielem wysyłanego bitcoina. Robią to, weryfikując Twoją transakcję z historią łańcucha bloków.

Jest to proces wymagający dużej mocy obliczeniowej i jedna z głównych cech, która zapewnia sieci Bitcoin siłę. Węzły – zwane również górnikami – są wynagradzane za tę pracę opłatami, które każdy nadawca musi zapłacić, aby wysłać transakcję.

Gdy węzły są przekonane, że transakcja jest legalna, jest akceptowana do bloku i emitowana w sieci. W tym momencie Twoja transakcja ma jedno potwierdzenie. Gdy inne węzły pobiorą blok i zweryfikują go, liczba potwierdzeń wzrośnie.

To Ty decydujesz, ile potwierdzeń chcesz podczas wysyłania lub odbierania bitcoinów, ale ogólnie:

Jedno potwierdzenie wystarczy dla małych płatności Bitcoin poniżej 1000 $.Trzy potwierdzenia wystarczają na wpłaty od 1000 do 10 000 USD. Większość giełd wymaga 3 potwierdzeń wpłat.Sześć potwierdzeń wystarcza na duże płatności od 10 000 do 1 000 000 USD. Sześć jest standardem dla większości transakcji uznawanych za bezpieczne.Aby dowiedzieć się więcej o potwierdzeniach, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj.

Bez czekania na rozliczenie czeków, bez obciążeń zwrotnych, bez zamrożenia konta, bez minimalnego salda, bez maksymalnego salda, dostęp na całym świecie, zawsze otwarte, bez czekania na godziny pracy w celu dokonania transakcji, bez czekania na zatwierdzenie konta przed transakcją, otwórz konto w kilka sekund, tak proste jak e-mail, bez konta bankowego, bardzo biedni ludzie mogą z niego korzystać, skrajnie zamożni ludzie mogą z niego korzystać, bez prasy drukarskiej, bez hiperinflacji, bez limitu zadłużenia, bez ratowania banków, całkowicie dobrowolne . To brzmi jak najlepszy system płatności na świecie!

Co oznacza niepotwierdzona transakcja Bitcoin?

Niepotwierdzona transakcja to taka, która nie została jeszcze odebrana przez górnika i przetworzona w blok. Istnieje wiele powodów, dla których Twoja transakcja może nie zostać potwierdzona.

Sieć jest przeciążona, a przetwarzanie wszystkich transakcji trwa dłużej niż zwykleKażda transakcja wymaga tej samej mocy skrótu do potwierdzenia, niezależnie od rozmiaru. Może to stworzyć wąskie gardło w okresach dużego natężenia ruchu, w którym nawet małe transakcje nie mogą się przedostać.

Wpływ na to mogą mieć również wahania mocy sieciowej. To systemowa podaż i popyt, które są na ogół w równowadze. Kiedy pojawia się nierównowaga, ceny zmieniają się, aby zrównoważyć sieć.

Dla pojedynczych transakcji łatwo jest uwikłać się w zdarzenia w całej sieci. Na przykład niektóre niedawne badania ujawniły jeden powód powtarzających się skoków przeciążenia sieci i późniejszych skoków opłat transakcyjnych. Deweloper Bitcoin 0xB10C argumentował, że BitMex zalewa sieć transakcjami około 13:00 UTC każdego dnia.

Był to nieumyślny efekt przetwarzania przez BitMex wszystkich wypłat każdego dnia o tej samej porze. Od tego czasu ogłosili, że zaczną grupować transakcje, co rozkłada je na cały dzień i zmniejsza zatory.

Ustawiłeś zbyt niską opłatę, aby Twoja transakcja została odebrana przez górnikówIm niższa opłata, tym mniej zachęcający górnicy muszą zweryfikować Twoją transakcję. Jak widzieliście powyżej na migawce Mempool, większość oczekujących transakcji ma kolor zielony i niebieski, tj. Z opłatą poniżej 40 satoshi / bajt. Górnicy mają niewielką motywację do ich przetwarzania, gdy mogą wydawać swoją moc obliczeniową na bardziej lukratywne transakcje.

Co to jest identyfikator transferu Bitcoin (TXID)?

Identyfikator przelewu lub transakcji (TXID) to unikalny skrót danych Twojej transakcji. Wygląda mniej więcej tak:

Możesz wysłać TXID stronie odbierającej BTC, aby wiedziała, że ​​jest w drodze. Następnie mogą śledzić postęp transakcji w witrynach takich jak Blockchain.com, BlockCyper lub dowolnym innym narzędziu eksploratora blockchain.

Tak wygląda niepotwierdzona transakcja. Widać, że nie jest zawarty w żadnym bloku, ale nadal znajduje się w Mempool. Jeśli porównamy opłatę zapłaconą za tę transakcję (122,636 satoshi / bajt) ze stanem powyższego Mempool, widzimy, że jest to dość przeciętna opłata, więc ta konkretna transakcja nie powinna zająć zbyt dużo czasu.

Jak długo trwa wysyłanie bitcoinów z Coinbase?

Jeśli masz krypto na Coinbase, które chcesz wypłacić do innego portfela lub wysłać do kogoś innego, możesz się zastanawiać, ile czasu to zajmie. Na szczęście nie powinieneś doświadczyć żadnych opóźnień związanych z wpłatą środków do Coinbase.

Wysłanie Bitcoina z Coinbase nie powinno zająć więcej czasu niż wysłanie go z dowolnego innego portfela. Coinbase nie daje opcji ustawiania opłaty, zamiast tego domyślnie przyjmuje średnią wartość, dzięki której transakcja zostanie przetworzona tak szybko i tanio, jak to tylko możliwe.

Czy możesz przyspieszyć transakcję Bitcoin?

Jeśli transakcja utknęła, masz kilka opcji. Pierwszą – i najbardziej nudną – jest po prostu czekanie. Nawet przy bardzo niskiej opłacie jest bardzo prawdopodobne, że transakcja zostanie ostatecznie przetworzona. Zwykle nie powinno to zająć więcej niż 24 godziny, ale jeśli sieć jest wyjątkowo obciążona, możesz czekać nawet kilka dni na jej wyczyszczenie.

Jeśli naprawdę chcesz przeprowadzić transakcję tak szybko, jak to możliwe, możesz skorzystać z dwóch strategii:

 • Wymień według opłaty (RBF)
 • Dziecko płaci rodzicowi (CPFP)Wymień według opłatyMetoda Replace By Fee jest najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem przeforsowania zablokowanej transakcji. Polega na ponownym nadaniu niepotwierdzonej transakcji, ale tym razem z wyższą opłatą. Działa to tak długo, jak długo niepotwierdzona transakcja jest rzeczywiście niepotwierdzona, tj. Nie ma żadnych potwierdzeń sieciowych.

  W ten sposób unika się problemu podwójnych wydatków. Wiele portfeli, takich jak Electrum, umożliwia zastąpienie zablokowanej transakcji taką z wyższą opłatą.

  Dziecko płaci rodzicowiMetoda „Dziecko płaci rodzicowi jest nieco bardziej zaawansowana technicznie niż metoda „Zamień według opłaty.

  Chodzi o to, aby utworzyć nową transakcję (B) – dziecko – która wykorzystuje część niepotwierdzonej transakcji (A) – rodzica – jako dane wejściowe. Ta nowa transakcja powinna wiązać się ze stosunkowo wysoką opłatą. Aby górnicy mogli potwierdzić transakcję B, będą musieli również uwzględnić transakcję A w bloku. Jeśli opłata za transakcję B jest wystarczająco wysoka, aby zapłacić za obie transakcje, górnicy nadadzą jej priorytet.

  Jeśli potrzebujesz przepchnąć transakcję za pomocą tej metody, znajduje się tutaj przydatny przewodnik.

  Jedną z korzyści jest to, że odbiorca zablokowanej transakcji może ją przepchnąć za pomocą metody CPFP, podczas gdy RBF może wykonać tylko nadawca.

  Akceleratory transakcjiSą takie rzeczy jak akceleratory transakcji, ale ciężko polecić którykolwiek z nich. Przyspieszenie transakcji to w zasadzie usługa oferowana przez pule wydobywcze, w których za opłatą ustalą priorytet transakcji i umieszczą ją na szczycie listy wydobywczej. Ponieważ obie opisane powyżej metody działają dobrze, a akceleratory transakcji polegają na zaufanych firmach zewnętrznych, należy ich używać tylko w ostateczności.

  Oczywiście najłatwiejszym sposobem, aby upewnić się, że transakcja nie utknie w Mempool, jest skorzystanie z odpowiedniej opłaty za pierwszym razem. Kalkulatory opłat mogą pomóc Ci dowiedzieć się, jak ustawić opłatę transakcyjną.

  Najlepsze portfele dla estymatorów opłat

  Mamy świetny kalkulator opłat, który wykorzystuje najświeższe informacje do określenia optymalnej opłaty za transakcję Bitcoin.

  Większość klientów i giełd portfeli automatycznie sprawdzi łańcuch bloków, aby określić najlepszą opłatę za transakcję.

  Zasadniczo nie powinieneś zmieniać sugerowanej wartości, chyba że wysyłasz transakcję, która albo wymaga jak najszybszego potwierdzenia, albo nie jest tak pilna i może poczekać kilka dodatkowych godzin.

  Jak długo mój bitcoin będzie czekał?Czas oczekiwania na transakcję bitcoin zależy od opłaty ustalonej podczas jej wysyłania. Jeśli ustawisz niskie opłaty, transakcja może czekać bardzo długo. Jeśli ustawisz bardzo wysokie opłaty, transakcja może trwać tylko 10 minut.

  Jak długo trwa potwierdzenie transakcji bitcoin?Transakcja zostaje potwierdzona, gdy zostanie włączona do bloku. Każdy blok jest dodawany mniej więcej co 10 minut (chociaż może być szybszy lub wolniejszy niż to). Jeśli jednak nie ustawisz wystarczająco wysokich opłat, transakcja może nie przejść do następnego bloku. Włączenie do bloku to swego rodzaju aukcja. Transakcje, które dostają się do następnego bloku, to te, które oferują najwyższą ofertę.

  Dlaczego mój zakup bitcoinów jest nadal w toku?W przeciwieństwie do transakcji na łańcuchu bloków, zakupy bitcoinów na giełdach mogą być w nieskończoność. Dzieje się tak, ponieważ to giełda decyduje, kiedy przyjmie twoją płatność. Najlepszą rzeczą do zrobienia z zakupem bitcoinów, które utknęły w stanie oczekiwania, jest skontaktowanie się z giełdą, na której zgarnąłeś bitcoiny, i spytanie ich, dlaczego.

  Czy możesz anulować oczekującą transakcję Bitcoin?Chociaż z technicznego punktu widzenia nie możesz anulować oczekującej transakcji bitcoin, możesz skutecznie zastąpić ją transakcją zastąpienia przez opłatę lub transakcją Child-Pays-for-Parent. Różnica między nimi polega na tym, że w przypadku RBF ponownie transmitujesz tę samą transakcję, podczas gdy w przypadku CPFP tworzysz nową transakcję.

 • Historia cen Bitcoin
 • Indeks zmienności BitcoinMayer MultipleIle BTC
 • Mapa strony
 • Portfele BitcoinWymianyHalving Bitcoina
 • Polityka prywatności
 • Zrzeczenie sięWarunkiPolityka plików cookies
 • Kontakt
 • O nasŚwiergotInstagramZastrzeżenie:Buy Bitcoin Worldwide nie oferuje, nie promuje ani nie zachęca do kupowania, sprzedaży ani handlu jakimkolwiek papierem wartościowym lub towarem. Kup Bitcoin Worldwide służy wyłącznie do celów edukacyjnych. Każdy odwiedzający stronę Buy Bitcoin Worldwide powinien skonsultować się z profesjonalnym doradcą finansowym przed zaangażowaniem się w takie praktyki. Kup Bitcoin Worldwide, ani żaden z jego właścicieli, pracowników ani agentów nie są licencjonowanymi pośrednikami, doradcami inwestycyjnymi ani nie posiadają żadnego odpowiedniego wyróżnienia lub tytułu w zakresie inwestowania. Kup Bitcoin Worldwide nie promuje, nie ułatwia ani nie angażuje się w kontrakty terminowe typu futures, kontrakty na opcje ani żadne inne formy handlu instrumentami pochodnymi.

  Kup Bitcoin Worldwide nie oferuje porad prawnych. Każdej takiej porady należy szukać niezależnie od odwiedzenia strony Kup Bitcoin Worldwide. Tylko prawnik może udzielić porady prawnej, a Buy Bitcoin Worldwide nie oferuje takich porad w odniesieniu do zawartości swojej strony internetowej.

  Kup Bitcoin Worldwide otrzymuje rekompensatę w odniesieniu do jego poleceń za wychodzące giełdy kryptowalut i strony z portfelami kryptowalut.

  Wallabit Media LLC i / lub jej właściciel / autorzy są właścicielami Bitcoinów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy