Co to jest dobra ocena kredytowa dla najemcy?

17 lutego 2021

Strona główna / Jaka jest dobra ocena kredytowa dla najemcy?

Stephen Michael White

Nie ma oficjalnego zapisu średniej oceny kredytowej najemcy.

Wynika to z faktu, że najemcy nie są zobowiązani do zgłaszania tego w taki sam sposób, w jaki nabywca domu poddałby się kontroli kredytowej.

Przeszukując okolice, znalazłem świetne zasoby, aby pokazać, jak dobra jest zdolność kredytowa najemcy. Niektórzy nawet określają, jaki jest dobry wynik dla branży wynajmu. Ale widząc, że wszystkie te dane w RentPrep są po prostu rozrzucone, pomyślałem, że się nimi podzielimy. Jeśli już, to da wyjątkową perspektywę tego, co widzimy w firmie zajmującej się kontrolą najemców, która codziennie analizuje wyniki kredytowe.

Minimalna ocena kredytowa najemcy

Będzie to oparte w dużej mierze na dwóch czynnikach. Twoja lokalizacja wynajmu i jakość wynajmu. Te dwa czynniki również odgrywają ważną rolę w cenie wynajmu. Jeśli wypożyczalnia znajduje się w złej lokalizacji i jest w złym stanie, nie będziesz szukać ponad 650 punktów kredytowych. Musisz obniżyć minimalną zdolność kredytową tego mieszkania. Jeśli jednak masz lokal z wyższej półki w dobrej okolicy, możesz mieć minimalną ocenę kredytową najemcy 700+

Zakresy oceny zdolności kredytowej najemców

Te liczby są oparte na danych, które mamy tutaj w RentPrep. Każdego miesiąca przeprowadzamy tysiące sprawdzeń zdolności kredytowej i wynika to z naszych ustaleń.

Zrozum, że nie dotyczy to wszystkich najemców, ale najemców właścicieli, którzy przeprowadzają kontrole przeszłości.

649To jest dokładny średni wynik, jaki widzieliśmy w ciągu jednego roku we wszystkich raportach, które ukończyliśmy. Oznacza to, że jeśli wynik jest mniejszy niż 649, powinien być przynajmniej trochę niepokojący.

673 – 699Zgodnie z artykułem z Credit.com „średni wynik kredytowy Amerykanów w 2016 roku wynosił 673 dla modelu punktacji Vantage i 699 dla modelu FICO. Należy pamiętać, że nie jest to specyficzne dla branży, bierze pod uwagę wszystkich, a nie tylko najemców. Najemcy mają statystycznie niższą zdolność kredytową niż właściciele domów.

652Według Time.com najbardziej narażona grupa demograficzna, dorośli 18-29, mają średni wynik 652. Więc jeśli Twój potencjalny najemca ma ocenę kredytową około 500, powinieneś być bardzo zaniepokojony.

Niewystarczający kredyt w raporcie kredytowym

Najczęściej oznaczenie niewystarczającego kredytu oznacza, że ​​najemca nie ma wystarczającej liczby linii handlowych lub kont mających wpływ na kredyt. Najczęstsze sytuacje, które widzimy, to studenci lub osoby młodsze, osoby starsze bez aktywności kredytowej od lat (rodzina się nimi opiekuje) i małżonek, który nie ma nic w swoim imieniu.

Jak uzyskać zdolność kredytową najemcy

Oferujemy dwie usługi, które dostarczają informacji o zdolności kredytowej najemców. Nasza kontrola zdolności kredytowej jest systemem opartym na zaliczeniu / niepowodzeniu, który zapewnia szeroki wybór. Nie zapewnia to konkretnej oceny kredytowej.

Oferujemy również nasze raporty SmartMove dla tych, którzy chcieliby zobaczyć konkretną ocenę kredytową z pełnym raportem kredytowym.

Ocena kredytowa jest ważnym czynnikiem, ale nie powinna być jedynym branym pod uwagę przy wyborze najemców. Wolałabym wynajmować lokatorowi ze złą oceną kredytową i bez eksmisji vs. świetną zdolność kredytową i 2 eksmisje w ciągu ostatniego roku.

Jaka jest dobra ocena kredytowa na wynajem?

Każdy, kto ma zdolność kredytową powyżej 670 lub więcej, jest już na poziomie lub powyżej średniej krajowej dla Amerykanów. Dobra ocena kredytowa za wynajem będzie niższa w porównaniu do dobrego wyniku za zakup domu. Więc jeśli najemca ma wynik 670 lub wyższy, to bardzo dobry wynik dla większości wypożyczalni. Większość właścicieli szuka wyniku w przedziale od 600 do 650, ponieważ najemcy nie mają historii kredytowej w zakresie dokonywania spłat kredytu hipotecznego w celu zwiększenia ich zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy