Co to jest najlepszy wynik kredytowy dla kredytu samochodowego?

17 lutego 2021
Category: Twój Wynik

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Posiadanie doskonałej zdolności kredytowej jest kluczem do uzyskania pożądanego samochodu za cenę, na którą Cię stać. Najlepsza ocena kredytowa wskazuje, że ryzyko kredytowe dla pożyczkodawców jest niskie, co ułatwia uzyskanie atrakcyjnej stopy procentowej, która może potencjalnie zaoszczędzić tysiące dolarów odsetek. Wyniki Prime to na ogół 660 lub więcej.

Najwyższe oceny kredytowe dla pożyczki samochodowej wynoszą 660 i więcej, a najlepsze stopy procentowe są zwykle oferowane osobom o bardzo dobrych wynikach 720 lub wyższych.

Określenie wyniku FICO

Najpowszechniej stosowana formuła punktacji kredytowej pochodzi od Fair, Isaac and Company (FICO). Twój wynik to historia liczbowa pochodząca z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, TransUnion i Experian. Jednak Twoja ocena kredytowa dla każdego z biur może być inna, ponieważ niektóre firmy mogą raportować tylko do jednego z biur informacji kredytowej. Twój wynik FICO wynosi od 300 do 850 punktów, przy czym wyższy wynik oznacza lepszą ocenę.

Kategorie pierwsze

Według Consumer Financial Protection Bureau, wyniki super prime to 720 i więcej. Wyniki Prime mieszczą się w zakresie od 660 do 719. Wyniki nonprime to 620 do 659. Wyniki subprime mieszczą się w zakresie od 580 do 619, podczas gdy głębokie oceny subprime są mniejsze niż 580. Można sprawdzić, jak ich ocena kredytowa wypada w porównaniu z innymi osobami ubiegającymi się o kredyt. Ogólnie rzecz biorąc, kandydat musi znaleźć się w górnym 50. percentylu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Optymalny zasięg

Najwyższy wynik 720 lub wyższy jest naprawdę optymalny dla najlepszych stawek kredytów samochodowych. Według ValuePenguin, wyniki w przedziale 720 plus dawały średnią stopę procentową 3,6% dla kredytu samochodowego od 2018 r. Dla konsumentów z oceną kredytową od 690 do 719, średnia stopa procentowa dla kredytów samochodowych w tym okresie wynosiła 4,95%. w tym samym okresie. Osoby z gorszymi wynikami kredytowymi miały oprocentowanie między 7,02% a 15,24%.

Poprawa wyniku

Jeśli masz trochę czasu, zanim zaczniesz planować zaciągnięcie kredytu samochodowego, dostępne są środki, które pomogą Ci poprawić zdolność kredytową. Jedną ze skutecznych metod poprawy zdolności kredytowej jest zmniejszenie stosunku między kwotą zadłużenia, które zgromadziłeś, a limitem kredytowym. Nie zamykaj niewykorzystanych kart kredytowych, ponieważ może to zmniejszyć ogólny limit kredytowy i zwiększyć współczynnik zadłużenia do kredytu. Pomocne może być również uzyskanie kopii raportu kredytowego i poprawienie wszelkich błędów.

Dodatkowe uwagi

Pożyczkodawcy biorą pod uwagę inne czynniki przy podejmowaniu decyzji o pożyczce na samochód, takie jak dochód, długość zatrudnienia i rodzaj kredytu, o który się ubiegasz. Wpłacenie większej zaliczki może pomóc w uzyskaniu zgody na pożyczkę.

  • Bankrate: 7 prostych sposobów na poprawę zdolności kredytowej
  • Credit.com: Co to jest dobra ocena kredytowa?
  • Suze Orman: Uzyskaj wynik FICO
  • Value Penguin: średnie oprocentowanie kredytów samochodowych – fakty i liczby z 2018 r
  • Bankrate: jaka zdolność kredytowa jest potrzebna, aby kupić samochód?
  • CARFAX: Jaka jest minimalna ocena kredytowa potrzebna do kredytu samochodowego?
  • Biuro Ochrony Finansów Konsumentów: Profile ryzyka pożyczkobiorców

Samantha Kemp jest prawnikiem w firmie prowadzącej praktykę ogólną. Pisze zawodowo od 2009 roku. Jej artykuły dotyczą zagadnień prawnych, finansów osobistych, biznesu i edukacji. Kemp uzyskała tytuł JD na University of Arkansas School of Law. Posiada również dyplomy ekonomiczne i biznesowe oraz pedagogiczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy