Co zrobić, jeśli znajdziesz zgubioną kartę kredytową

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Jeśli masz kartę kredytową, możesz sobie wyobrazić spanikowane uczucie utraty karty, zwłaszcza w miejscu publicznym. W najgorszym przypadku ktoś mniej niż uczciwy znajduje twoją kartę i gromadzi kilka zakupów na twoim koncie, pozostawiając ci zadanie wyjaśnienia tego wystawcy karty kredytowej. Ponadto ból głowy związany z próbą usunięcia opłat z konta. Więc jeśli jesteś na drugim końcu równania i znajdziesz czyjąś kartę kredytową, łatwo jest okazać współczucie.

Postępowanie właściwie w sytuacji, gdy znajdziesz zgubiony portfel lub kartę kredytową, nie powinno być trudną decyzją. Jednak nie chcesz po prostu zostawić karty kredytowej, aby złodziej ją odebrał. Z drugiej strony, w zależności od przepisów obowiązujących w twoim stanie, próba bycia dobrym Samarytaninem może narazić cię na ryzyko. W niektórych przypadkach możesz popełnić przestępstwo, mając cudzą kartę kredytową bez jej zgody.

Co może się stać z posiadaczem karty

Powiedzmy, że ktoś inny znalazł zagubioną kartę kredytową, zanim to zrobiłeś, użył jej do robienia zakupów, a następnie rzucił ją, aby nie został nią przyłapany. Z prawnego punktu widzenia posiadacz karty może być odpowiedzialny za do 50 USD zakupów dokonanych za pomocą utraconej karty kredytowej, w zależności od tego, ile czasu zajmie posiadaczowi karty zgłoszenie zaginięcia karty kredytowej. Wcześniejsze  

Z drugiej strony, jeśli posiadacz karty zgubił swoją kartę debetową (która jest połączona z jego kontem rozliczeniowym), traci wszystkie pieniądze pobrane z konta. Może się to zdarzyć, jeśli posiadacz karty potrzebuje trochę czasu, aby zauważyć brak karty i zgłosić to w banku.

Znalezienie właściciela zagubionej karty kredytowej

Twoim pierwszym odruchem może być wyśledzenie właściciela karty kredytowej. Brzmi to jak szlachetna rzecz i prawdopodobnie większość z nas wolałaby to, gdybyśmy zgubili kartę kredytową.

Internet i media społecznościowe sprawiają, że znalezienie ludzi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możesz rozważyć wyszukanie w Google lub na Facebooku, aby zlokalizować właściciela karty kredytowej, ale istnieje ogromne ryzyko przekazania karty niewłaściwej osobie. Poza imieniem i nazwiskiem karty kredytowe nie zawierają żadnych innych informacji umożliwiających identyfikację, których możesz użyć do sprawdzenia, czy przekazujesz kartę właściwemu posiadaczowi karty. O ile posiadacz karty nie ma bardzo rzadkiego imienia, może nie być łatwo upewnić się, że znalazłeś właściwą osobę. Czy chcesz wziąć na siebie odpowiedzialność za sprawdzenie, czy przekazujesz kartę prawowitemu posiadaczowi karty?

Oddaj ją w Lokacji, w której znalazłeś kartę

Istnieje szansa, że ​​osoba, która zgubiła kartę kredytową, spróbuje odtworzyć swoje kroki, aby dowiedzieć się, gdzie została zgubiona. Jeśli znalazłeś kartę kredytową w renomowanej lokalizacji, możesz bezpiecznie zamienić ją w menedżera lub do biura obsługi klienta. Pamiętaj, że osoba, której przekazujesz kartę, może nie być tak uczciwa jak Ty – może użyć karty w nieuczciwy sposób lub sprzedać informacje o karcie kredytowej w Internecie. Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, komu mógłbyś przekazać kartę w punkcie sprzedaży lub uważasz, że przekazanie cudzej karty kredytowej nie jest bezpieczne, rozważ kilka innych opcji.

Zabierz go do oddziału banku

Jeśli lokalny bank wydał kartę kredytową, rozważ zabranie jej do oddziału banku. Bankier będzie mógł zlokalizować posiadacza karty, korzystając z informacji o koncie i skontaktować się z nim, aby poinformować go, że jego karta została znaleziona.

Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej

Jeśli karta została wydana przez głównego wydawcę karty kredytowej lub bank bez oddziałów w Twojej okolicy, użyj numeru na odwrocie karty, aby skontaktować się z obsługą klienta karty. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielem obsługi klienta. Nie próbuj uzyskać dostępu do konta, wprowadzając dane karty kredytowej. System prawdopodobnie poprosi Cię o podanie pewnych danych osobowych, których nie znasz, np. Kodu pocztowego do rozliczenia lub czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego głównego posiadacza karty. Po rozmowie z przedstawicielem obsługi klienta daj mu znać, że znalazłeś czyjąś kartę kredytową.

Wystawca karty kredytowej będzie mógł udzielić ci szczegółowych instrukcji, co zrobić z kartą. Prawdopodobnie wystawca karty poinstruuje Cię, aby zniszczyć kartę kredytową i wyrzucić jej części. Będą mogli zaalarmować posiadacza karty i zamknąć konto karty kredytowej, aby zapobiec dokonywaniu na nim nieautoryzowanych zakupów. Nie powinieneś grać w Findera z zagubioną kartą kredytową. Będziesz popełniał przestępstwo, a jeśli zostaniesz złapany, możesz trafić do więzienia i zapłacić grzywnę oraz spłacić dokonane zakupy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy