CreditSesame.com Recenzja oszustwa lub legalnej witryny w celu uzyskania bezpłatnych wyników kredytowych?

17 lutego 2021

Aktualizacja: Credit Sesame korzysta teraz z danych TransUnion, więcej na temat tej zmiany można znaleźć tutaj.

Credit Sesame (CS) został uruchomiony w 2010 roku przez Adriana Nazariego i otrzymał ponad 18 milionów dolarów w postaci funduszy na rozpoczęcie działalności od różnych firm venture capital. Ich główne zalety to to, że oferują bezpłatne: oceny kredytowe, monitorowanie kredytów oraz alerty i analizy kredytów i pożyczek. Nie wymagają karty kredytowej do rejestracji, a konta są automatycznie aktualizowane co miesiąc (wraz z aktualizacją wyniku kredytowego).

Czy to wszystko jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Czy Credit Sesame to oszustwo? Zapisaliśmy się do ich usługi, aby zobaczyć, jaka jest prawda.

Ocena kredytowa Sesame

Czy wyniki są naprawdę darmowe?

W przypadku większości usług monitorowania kredytu obowiązuje bezpłatny okres próbny, a po jego zakończeniu opłata zaczyna być naliczana co miesiąc. Credit Sesame nie ma okresu próbnego, zaczyna się za darmo i nigdy nie przestaje być darmowy. Nie wymagają karty kredytowej do rejestracji, więc nie ma możliwości, aby Cię obciążyć, nawet jeśli chcą zacząć.

Czy wyniki są dokładne?Sesame kredytowy wykorzystuje tak zwany wynik Experian National Equivalency Score. Wynik jest dokładny, ale nie jest to ten sam wynik, na który pożyczkodawcy patrzą, składając wniosek o pożyczkę.

Pożyczkodawcy patrzą na tak zwany wynik FICO, który jest obliczany inaczej niż wynik uzyskiwany przez sezam, a nawet ma inny zakres (360-840 dla sezamu i 300-850 dla FICO).

Postanowiłem sprawdzić mój wynik równoważności i mój wynik FICO tego samego dnia (i wybrałem Experian FICO z myFICO.com, ponieważ jest to używane przez biuro kredytowe w sezamie kredytowym), aby zobaczyć, jaka jest różnica między moimi dwoma wynikami.

Mój wynik Credit Sesame to 833 (tylko 7 poniżej maksymalnego, wow!)

Mój wynik Experian FICO to 821

To różnica 12 punktów i dużo bliżej niż myślałem. Obie zaliczają mnie do kategorii doskonałej, co oznacza, że ​​powinienem zostać zatwierdzony do wszystkich kart kredytowych i zaoferować najlepsze oprocentowanie.

Postanowiliśmy przeprowadzić dodatkowe badania i przeszukać inne blogi i fora dyskusyjne. W sumie znaleźliśmy 63 osoby, które miały zarówno punktację kredytową sezamu, jak i wynik FICO, które były publicznie dostępne. Średnia różnica wyniosła 33 punkty . Różnica w wysokości 33 punktów jest ogromna i może łatwo przypisać ludzi do innej kategorii punktacji.

Jak obliczany jest wynik?Ani Experian, ani Credit Sesame nie podali publicznie, w jaki sposób obliczany jest wynik równoważności, tylko że jest on bardzo podobny do algorytmu punktacji używanego przez FICO do ich oceny. Mają sektor, który mówi: „Kluczowe czynniki wpływające na Twój wynik, niestety mój mówi tylko: „Gratulacje, masz doskonały wynik.

Nie jest to zbyt pomocne, jeśli chodzi o uznanie nowicjuszy z dobrym wynikiem, którzy chcą utrzymać lub poprawić swój już dobry start.

Inne funkcje

Ustalanie celów

Możliwe jest wyznaczenie celów, a następnie uzyskanie porady, jak je osiągnąć. Na przykład mogę wybrać jako cel „Zwiększ moją zdolność kredytową, a następnie otrzymam porady, jak osiągnąć ten cel.

Podane rady są dość podstawowe, ale dla początkujących kredytodawców widzę, że jest to przydatne. Główny problem, jaki mam z ich funkcją wyznaczania celów, polega na tym, że jest ona używana głównie jako sposób na Credit Sesame dla niczego niepodejrzewających klientów. Na przykład, jedną radą, jaką dają, jest sprawdzenie raportów kredytowych pod kątem nieścisłości, a następnie zakwestionowanie tych nieścisłości. Zamiast informować konsumentów, że mają prawo do bezpłatnego raportu kredytowego od każdego z biur każdego roku, próbują sprzedać swoim klientom raport Experian za 9,95 USD.

Dla mnie to pokazuje, że bardziej zależy im na zarabianiu pieniędzy niż na pomaganiu swoim użytkownikom w uzyskaniu lepszej sytuacji finansowej.

Monitorowanie kredytówOferują również bezpłatne monitorowanie Twojego raportu kredytowego Experian. Powiadomi Cię to tylko o poważnych zmianach, takich jak złożenie nowego wniosku o kredyt lub oznaczenie długu jako zaległego.

Warto monitorować swój raport kredytowy, zwłaszcza że jest to dobry sposób na wczesne wykrycie kradzieży tożsamości. Byłoby dobrze, gdyby również pokazali pełny raport kredytowy, ale ponieważ stale próbują je sprzedać, jest to mało prawdopodobne.

Ochrona przed kradzieżą tożsamościCredit Sesame niedawno ogłosił, że teraz zapewnia konsumentom bezpłatne ubezpieczenie od kradzieży tożsamości. Obejmuje wydatki do 50 000 USD. Możesz ubiegać się tylko o wydatki związane z przywróceniem Twojej tożsamości, na przykład:

 • Rachunki telefoniczne
 • Utracone wynagrodzenie (zwykle maksymalnie do czterech tygodni)Koszty notariusza i listów poleconychOpłata pocztowaUzyskanie raportów kredytowych (można to zrobić bezpłatnie na stronie http://www.annualcreditreport.com)Nie możesz zgłaszać strat wynikających z kradzieży tożsamości (np. Oszukańczych działań na rachunkach bankowych lub kartach kredytowych). Zapewniają również bezpłatny dostęp do specjalistów ds. Przywracania tożsamości na żywo, którzy pomogą Ci ją przywrócić.

  Jak zarabiają pieniądze?

  CS zarabia, pokazując swoim członkom dopasowane pożyczki i karty kredytowe. Gdy członek złoży wniosek lub zostanie zatwierdzony do jednego z tych produktów, otrzymuje prowizję. Zarabiają również dzięki partnerstwom. Na przykład obecnie obsługują narzędzie kredytowe mint.com i otrzymują prowizję za każdym razem, gdy konsument zarejestruje pożyczkę za pośrednictwem tego narzędzia.

  Zarabiają również dodatkowe pieniądze, sprzedając dostęp do raportów kredytowych za 9,95 USD. Użytkownicy powinni pamiętać, że mają legalny dostęp do swoich raportów kredytowych (po jednym z każdego biura) raz na dwanaście miesięcy. Mogą również bezpłatnie otrzymać dodatkowe dwa raporty kredytowe rocznie, rejestrując się w Quizzle (bez karty kredytowej).

  Czy Credit Sesame jest bezpieczny?

  Credit Sesame został założony przez Adriana Nazariego, który jest również współzałożycielem Financial Crossing, a także jest wspierany przez dwie duże firmy venture capital, Inventus Capital i Menlo Ventures. Z tego powodu oraz poniższych certyfikatów bezpieczeństwa uważamy, że informacje przechowywane na serwerach Credit Sesame są bezpieczne.

  Ponieważ nie mają dostępu do Twojej karty kredytowej, nie mogą Cię obciążyć. Nie ma więc ryzyka, że ​​wkradną się do szarży.

  Czy korzystanie z sezamu kredytowego zaszkodzi mojej zdolności kredytowej?Nie. Kiedy korzystasz z sezamu kredytowego, robią to łagodnie wyciągając raport kredytowy, nie jest to wykorzystywane przez żadne algorytmy scoringowe do obliczania zdolności kredytowej i nie jest to coś, co pożyczkodawcy biorą pod uwagę, gdy ubiegasz się o nową pożyczkę.

  Nasz werdykt

  Głównym powodem rejestracji w Credit Sesame jest bezpłatna ocena kredytowa, niestety, ponieważ jest to wynik FAKO, który nie jest używany przez pożyczkodawców, nie ma sensu śledzić i próbować go ulepszać.

  Dodatkowe funkcje oferowane przez Sesame mają na celu zwiększenie przychodów i zysków, a nie faktyczną pomoc konsumentom. Inni dostawcy monitorujący kredyt są lepszym rozwiązaniem dla konsumentów, ponieważ dostarczają ocenę, na którą patrzą pożyczkodawcy (Credit Karma) lub pełny raport kredytowy (Quizzle).

  Naszym zdaniem nie warto zapisywać się do Credit Sesame, ale to nic nie kosztuje i jest bezpieczne – dlaczego więc nie zobaczyć na własne oczy?

  Informacje kontaktowe Credit Sesame

  Adres e-mail

 • [email protected]Numer telefonuMedia społecznościowe
 • Świergot
 • FacebookLinkedinBlogInne zapytania i adresy e-mail można znaleźć na stronie kontaktowej Credit Sesame.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy