Czego potrzebujesz, aby kwalifikować się do pożyczki FHA?

17 lutego 2021

Brandon Cornett | 2020, wszelkie prawa zastrzeżone | Kopiowanie zabronione

Jest to część trwającej serii blogów, w której odpowiadamy na typowe pytania dotyczące wycen kredytów hipotecznych ubezpieczonych przez FHA. Dzisiejsze pytanie brzmi: Czego potrzebujesz obecnie, aby kwalifikować się do pożyczki FHA?

Krótka odpowiedź brzmi: potrzebujesz przyzwoitego kredytu, zaliczki w wysokości co najmniej 3,5%, rozsądnego poziomu zadłużenia oraz stałego i pewnego dochodu. Te z podstawowych rzeczy będą potrzebne, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z tych czynników.

Oto, czego potrzebujesz, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że FHA nie pożycza pieniędzy bezpośrednio pożyczkobiorcom. Aby ubiegać się o jedną z tych pożyczek, będziesz musiał złożyć wniosek za pośrednictwem zwykłego pożyczkodawcy hipotecznego, tak jak w przypadku każdego innego rodzaju kredytu hipotecznego. FHA tylko ubezpiecza pożyczkę, aby zapewnić pożyczkodawcy ochronę przed niewywiązaniem się ze spłaty przez pożyczkobiorcę. Musisz więc przestrzegać wytycznych pożyczkodawcy oprócz tych określonych przez Federal Housing Administration.

Regularnie rozmawiamy z pożyczkodawcami hipotecznymi w całym kraju, aby upewnić się, że przekazujemy naszym czytelnikom dokładne informacje. Na podstawie tych rozmów i oficjalnych wytycznych przedstawionych przez HUD jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie „Czego potrzebuję, aby kwalifikować się do pożyczki FHA?

Oto lista kontrolna elementów, które prawdopodobnie będą Ci potrzebne, aby zakwalifikować się do tego programu:

1. Zaliczka. Obecne wytyczne HUD wymagają, aby pożyczkobiorcy wpłacili zaliczkę w wysokości co najmniej 3,5%. Konkretnie jest to 3,5% szacowanej wartości domu lub ceny zakupu, w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa. Fundusze te mogą zostać przekazane przez członka rodziny lub innego zatwierdzonego dawcę. Podczas gdy niektóre wymagania FHA mają wbudowaną swobodę i elastyczność, zaliczka jest bardziej sztywną zasadą. To tylko jedna z rzeczy, których będziesz potrzebować, aby kwalifikować się do pożyczki FHA.

2. Godny kredyt. Aby zakwalifikować się do zaliczki w wysokości 3,5%, o której mowa powyżej, potrzebujesz oceny kredytowej równej 580 lub wyższej. To oficjalny minimalny wynik ustalony przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Jednak pożyczkodawcy hipoteczni mogą ustanowić własne wytyczne oprócz tych minimów i jest to znane jako „nakładka. Więc możesz potrzebować jeszcze wyższego wyniku, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA. W dzisiejszych czasach większość pożyczkodawców szuka wyniku co najmniej 600 dla pożyczkobiorców FHA. Ale to nie jest w kamieniu.

3. Zarządzalny dług. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę FHA, pożyczkodawca dokona przeglądu twoich aktualnych dochodów i poziomu zadłużenia, aby upewnić się, że nie zaciągasz zbyt dużego zadłużenia (oprócz spłat kredytu hipotecznego). Musisz więc mieć rozsądny poziom zadłużenia, aby kwalifikować się do pożyczki FHA. Oficjalny podręcznik stwierdza, że ​​całkowity stosunek zadłużenia do dochodów pożyczkobiorców nie powinien przekraczać 43%. Ale są też wyjątki od tej reguły, o czym tutaj mówiliśmy. Krótko mówiąc, kredytobiorcy z doskonałym kredytem i / lub historią terminowych spłat kredytu hipotecznego mogą mieć wyższy poziom zadłużenia.

4. Stały dochód. Z oczywistych powodów musisz mieć jakąś formę dochodu, aby kwalifikować się do pożyczki FHA. To dlatego, że musisz co miesiąc spłacać kredyt hipoteczny. Pożyczkodawcy dokładnie zweryfikują Twoje zatrudnienie i / lub dochody przed zatwierdzeniem Cię do pożyczki FHA. Przyjrzą się Twoim rocznym zeznaniom podatkowym i formularzom podatkowym W-2, generalnie z ostatnich kilku lat. Sprawdzą również Twoje najnowsze wyciągi bankowe i odcinki wypłat, aby zweryfikować dochody. (Patrz: ogólne wymagania dochodowe)

5. Wycena domu. To kolejna ważna pozycja, której potrzebujesz, aby kwalifikować się do pożyczki FHA. Każdy dom kupowany w ramach tego programu hipotecznego musi zostać wyceniony przez zatwierdzonego rzeczoznawcę majątkowego. Ta ocena ma dwa cele. Najpierw rzeczoznawca ustali aktualną wartość rynkową nieruchomości, aby upewnić się, że jest ona zgodna z ceną zakupu. Po drugie, dokona oceny domu wewnątrz i na zewnątrz, aby upewnić się, że spełnia minimalne wymagania dotyczące nieruchomości FHA. Wymagania te obejmują integralność strukturalną, bezpieczeństwo i inne czynniki związane ze zdrowiem i samopoczuciem właściciela domu.

Ten artykuł odpowiada na pytanie: Czego potrzebujesz, aby kwalifikować się do uzyskania Loa FHA?. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych elementów omówionych w tym artykule, skorzystaj z hiperłączy do powiązanych informacji. Koniecznie sprawdź również naszą bibliotekę artykułów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy