Czy potrzebujesz badania terenu (i ile to kosztuje)?

17 lutego 2021
Category: Zakupu Domu

Może to być dobry pomysł, jeśli kupujesz dom

 • Dzielić
 • KołekE-mailGetty Images / Casarsa Guru

  Jeśli przygotowujesz się do zakupu domu, możesz potrzebować badania terenu, zanim będziesz mógł sfinalizować transakcję. Inwentaryzacja nieruchomości lub lokalizacji to profesjonalne rysunki, które przedstawiają dokładne granice nieruchomości, a także wymiary i lokalizację każdego domu, konstrukcji, służebności lub przybudówek znajdujących się na terenie. Mogą również obejmować wszelkie lokalizacje ogrodzeń, szczegóły elewacji lub topograficzne oraz pas drogowy.

  Czy wymagane jest badanie terenu?

  Aktualne badanie terenu jest zwykle wymagane przez kredytodawców hipotecznych, aby potwierdzić granice i zawartość gruntu, który finansują, i upewnić się, że jest on wart pieniędzy, które ci pożyczają.

  Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawca oczekuje, że zapłacisz opłatę rzeczoznawcy jako część kosztów zamknięcia.

  Jeśli nie korzystasz z kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu (innymi słowy, kupujesz dom za gotówkę), możesz uniknąć badania terenu i związanych z nim kosztów. Wcześniejsze 

  Ile kosztuje badanie terenu?

  Według HomeAdvisor, badanie nieruchomości może wahać się od 344 do 676 USD. Średni koszt wynosi około 500 USD. Wcześniejsze 

  Ceny są jednak bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, w tym: 

 • Teren : geodeci zazwyczaj pobierają dodatkową opłatę za tereny, do których trudniej jest dotrzeć lub się po nich poruszać. Szczególnie strome nieruchomości lub te z dużą ilością drzew będą zwykle droższe.
 • Rozmiar działki : większość geodetów pobiera opłatę za akr, więc im większa nieruchomość, tym więcej prawdopodobnie będzie kosztować badanie. Badania : Geodeci nie tylko wyznaczają teren i mierzą go. Weryfikują również historyczne i publiczne informacje o Twoim obiekcie. W zależności od tego, ile badań jest do tego wymaganych, może to oznaczać dodatkową opłatę. Lokalizacja i czas podróży : geodeci często pobierają opłaty za czas podróży – zwłaszcza jeśli nieruchomość znajduje się daleko lub na uboczu. Rodzaj wymaganego badania : Podstawowe badania brzegowe kosztują mniej niż pełne badania hipoteczne lub badania topograficzne. Możesz także zapłacić więcej za pomiary wysokości, przybudówki lub ogrodzenie.Możesz użyć poprzedniej ankiety zamiast płacić za nową, jeśli nieruchomość nie została zaktualizowana od czasu ostatniej ankiety. Skontaktuj się z pożyczkodawcą i firmą zajmującą się tytułem własności, aby sprawdzić, czy jest to opcja. Wcześniejsze 

  Korzyści z badania terenu

  Nawet jeśli możesz uniknąć kosztów badania terenu, możesz nie chcieć. Badania terenu jasno określają granice tego, co posiadasz i zapewniają, że Twoja nieruchomość jest zgodna z lokalnymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego. Może to pomóc w unikaniu sporów z sąsiadami i pobliskimi właścicielami nieruchomości oraz może dostarczyć cennych informacji, jeśli zechcesz ulepszyć nieruchomość lub dodać ją w przyszłości.

  Czy możesz negocjować koszty geodezyjne?

  Tak! Twoja ankieta dotycząca nieruchomości jest jedną z opłat, za które możesz rozejrzeć się przy zakupie domu. W rzeczywistości jest on wymieniony jako taki w formularzu oszacowania kredytu, który otrzymasz od swojego pożyczkodawcy hipotecznego.

  Aby to zrobić, poproś o wycenę od kilku geodetów w Twojej okolicy. Upewnij się, że porównujesz te same opłaty i prowizje, i uważaj, aby zapytać o wszelkie dodatkowe opłaty, których możesz się spodziewać za podróże, badania, wyjątkowy teren i nie tylko.

  Rozważ zwrócenie się do swojego agenta nieruchomości, pożyczkodawcy, budowniczego lub brokera hipotecznego o rekomendacje, ponieważ mogą oni mieć preferowanych rzeczoznawców, którzy zaoferują Ci zniżkę.

  Podsumowanie

  Ankiety dotyczące gruntów nie zawsze są wymagane przy zakupie domu, ale mogą być dobrym pomysłem, aby chronić siebie jako kupującego i lepiej zrozumieć nieruchomość i dom, który kupujesz. Na szczęście koszt badania terenu nie jest ustalony w kamieniu, więc jest miejsce na oszczędności. Rozejrzyj się, uzyskaj kilka ofert i nie bój się negocjować, jeśli uważasz, że istnieje lepsza oferta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy