Dlaczego Twoja ocena kredytowa jest ważna

17 lutego 2021
Category: Fico Score

Oceny zdolności kredytowej określają, czy otrzymujesz pożyczki i jakie oprocentowanie płacisz.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Twoje wyniki kredytowe określają znacznie więcej niż pożyczki, które możesz otrzymać i stopy procentowe, które płacisz. Ubezpieczyciele wykorzystują wyniki kredytowe do ustalania składek na ubezpieczenie samochodów i domów. Właściciele używają ich do decydowania, kto wynajmuje ich mieszkania. Wyniki kredytowe określają, kto ma najlepsze plany dotyczące telefonów komórkowych i kto musi dokonać większych depozytów, aby uzyskać media.

Innymi słowy, oceny zdolności kredytowej są narzędziem finansowym, ale to, czy są dźwignią, czy młotkiem, zależy od tego, jak są dobre.

Dowiedz się, gdzie stoi Twój kredytSprawdź swoją zdolność kredytową za darmo. Twoje informacje są aktualizowane co tydzień, aby pomóc Ci śledzić postępy.

Dlaczego Twoja zdolność kredytowa ma znaczenie

Możesz wykorzystać świetne wyniki w świetnych ofertach – pożyczek, kart kredytowych, składek ubezpieczeniowych, mieszkań i planów telefonii komórkowej. Złe wyniki mogą zmusić Cię do przegapienia lub zapłacenia więcej.

Koszt wyższych stóp procentowych ze złych lub miernych kredytów w całym okresie życia może przekroczyć sześć cyfr. Na przykład według stóp procentowych zebranych przez Informa Research Services:

Ktoś z wynikami FICO w zakresie 620 zapłaciłby 65 000 USD więcej za kredyt hipoteczny o wartości 200 000 USD niż ktoś z FICO powyżej 760. (FICO i VantageScores są w skali od 300 do 850).

W przypadku pięcioletniej pożyczki samochodowej w wysokości 30000 USD pożyczkobiorca z niższymi wynikami zapłaci o 5100 USD więcej.

Piętnastoletnia pożyczka pod zastaw domu w wysokości 50 000 USD kosztowałaby osobę z niskim wynikiem o 22 500 USD więcej niż osoba z wysokimi wynikami.

Ponieważ wyniki kredytowe stały się integralną częścią naszego życia finansowego, warto śledzić swoje i rozumieć, jak Twoje działania wpływają na liczby. Możesz budować, bronić i korzystać ze świetnych kredytów niezależnie od wieku i dochodów.

Jak działają oceny kredytowe

Krótki samouczek: Większość ludzi nie ma jednego wyniku; mają ich wiele, a wyniki cały czas się zmieniają.

Twoje wyniki różnią się również w zależności od zastosowanej formuły punktacji i tego, które z trzech biur kredytowych dostarczyło informacje użyte do utworzenia wyniku. Jeśli chcesz śledzić postępy w zakresie zdolności kredytowej w czasie, monitoruj ten sam typ wyniku z tego samego biura.

Nie musisz płacić za wynik; możesz otrzymać FICO lub VantageScore za darmo od wystawcy karty kredytowej lub banku. Witryny finansowe, takie jak NerdWallet, również oferują bezpłatną ocenę kredytową, zwykle VantageScore 3.0, która mierzy te same zachowania, co FICO.

Buduj kredyt bez długów

Miliony ludzi nie mają ocen kredytowych, ponieważ nie wykorzystali kredytu lub nie wykorzystali go ostatnio wystarczająco, aby wygenerować wyniki. Dwa sposoby budowania kredytu obejmują:

Złóż wniosek o pożyczkę dla budowniczych kredytów, która spowoduje umieszczenie pożyczonych pieniędzy na świadectwie depozytowym lub koncie oszczędnościowym, o które możesz ubiegać się po dokonaniu 12 miesięcznych płatności. Wiele spółdzielczych kas pożyczkowych i instytucji finansowych zajmujących się rozwojem społeczności oferuje pożyczki budujące kredyty, podobnie jak samo pożyczkodawca internetowy.

Złóż wniosek o zabezpieczoną kartę kredytową, która zapewnia linię kredytową równą kwocie zdeponowanej w banku wydającym, a także pomaga w budowaniu kredytu.

Po uzyskaniu wyniku możesz użyć symulatora zdolności kredytowej, aby zobaczyć, jakie działania mogą pomóc, a które zaszkodzą.

Rozwijaj kredyt dzięki dobrym nawykom

Dobre nawyki kredytowe obejmują:

Płacenie rachunków na czas ma kluczowe znaczenie dla poprawy wyników. Nic nie liczy się bardziej.

Ważne jest również lekkie, ale regularne korzystanie z kont kredytowych. Poznaj swój limit kredytowy na każdej karcie i pobieraj nie więcej niż 30 procent tego limitu.

Spłacaj salda w całości. Nie ma potrzeby dźwigania długów, gdy celem jest zwiększenie wyników. Jeśli masz salda, spróbuj je spłacić tak szybko, jak to możliwe.

Unikaj zamykania kont, jeśli próbujesz zwiększyć swój kredyt. Gdy twoje wyniki będą wysokie – ponad 760 lub więcej – możesz zamknąć konto lub dwa bez większych szkód, ale staraj się, aby Twoje karty kredytowe o najwyższym limicie były otwarte.

Utrzymuj i broń swoich wyników

Masz dużo do stracenia, gdy masz dobre wyniki, zazwyczaj 690 lub więcej.

Pojedyncza pominięta płatność może zrzucić ponad 100 punktów z Twoich liczb. Rozważ ustawienie płatności automatycznej na wszystkich swoich kontach kredytowych, aby zapobiec takiemu wygaśnięciu.

Konto windykacyjne lub orzeczenie sądowe mogą również wpłynąć na twoje wyniki. Kontroluj rachunki medyczne, ponieważ wiele z nich trafia do kolekcji z niewielkim wyprzedzeniem.

Kradzież tożsamości może zrujnować wyniki, co jest dobrym powodem do monitorowania raportu kredytowego. Możesz uzyskać bezpłatne informacje o raporcie kredytowym za pośrednictwem NerdWallet, aktualizowane co tydzień. Masz również prawo do raportu ze wszystkich trzech raportów kredytowych przynajmniej raz w roku; nie wszystkie informacje pojawiają się w każdym biurze, ale większość tak.

Skorzystaj z dobrego kredytu

Gdy twoje wyniki osiągną blisko 700, jesteś uważany za dużego ryzyka. Kiedy mają ponad 760 lat, jesteś złoty. Powinieneś spodziewać się najlepszych stawek i warunków, jakie oferują pożyczkodawcy, ponieważ będą oni mocno konkurować o Twoją firmę.

Zastanów się również nad ubezpieczeniem samochodu, zwłaszcza jeśli stan kredytu znacznie się poprawił od czasu ustanowienia polisy. Twój obecny ubezpieczyciel może nie sprawdzić kredytu w momencie odnowienia; poproś o ponowne sprawdzenie stawek. To także dobry czas na zakupy.

Mając wszystkie zaoszczędzone pieniądze, możesz zrobić postępy w realizacji ważnych celów finansowych, takich jak oszczędzanie na emeryturę, zwiększenie funduszu awaryjnego lub szybsze wyjście z zadłużenia.

To prawdziwa siła wielkich ocen kredytowych. Zamiast błagać o pożyczki, płacić za dużo i próbować zaspokoić to, co zostało, w końcu będziesz mieć kilka opcji, aby przejść dalej.

Liz Weston jest certyfikowaną planistką finansową i felietonistką w NerdWallet, witrynie poświęconej finansom osobistym, oraz autorką „Your Credit Score. E-mail: [chroniony adres e-mail] Twitter: @lizweston.

Ten artykuł został napisany przez NerdWallet i pierwotnie został opublikowany przez The Associated Press.

Również w finansach osobistychZanurz się jeszcze głębiej w Personal FinanceBezpłatna ocena kredytowa

Lepszy wynik może pomóc odblokować to, czego chcesz – na przykład świetną podróżną kartę kredytową, lepsze stopy procentowe, niższe składki ubezpieczeniowe i nie tylko.

Co to jest FICO Score?

Wyniki FICO, które są obliczane na podstawie danych o wykorzystaniu Twojego kredytu w przeszłości, pomagają kredytodawcom w podejmowaniu decyzji kredytowych.

Jak zbudować kredyt

przez Erin El Issa, Bev O’Shea

Zacznij jako autoryzowany użytkownik lub skorzystaj z pożyczki dla budowniczych kredytów lub zabezpieczonej karty kredytowej.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Oceniając oferty, zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy