Dlaczego warto używać karty kredytowej zamiast karty debetowej?

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Karty kredytowe i debetowe to dwa najpopularniejsze sposoby dokonywania płatności bez angażowania prawdziwych pieniędzy w formie papierowej lub monetowej. Pozwalają ci uniknąć konieczności noszenia przy sobie ogromnych sum gotówki, gdy chcesz kupić coś o dużej wartości. Obie karty mają swoje miejsce na świecie jako realne metody płatności.

Ale karty kredytowe i debetowe nie działają w ten sam sposób. Mają swoje zalety i wady, które mogą Cię przekonać lub przeszkodzić w wyborze jednego lub drugiego. Wśród nich karta kredytowa wydaje się bardziej opłacalna do połączenia z kontem bankowym niż karta debetowa. Przyglądamy się ich pracy, aby pokazać, dlaczego powinieneś używać karty kredytowej zamiast karty debetowej.

Karty kredytowe

Karta kredytowa działa jako łącze do pożyczania pieniędzy od banku lub innych emitentów. Umożliwia zakupy bez dokonywania bezpośredniej transakcji z konta bankowego. Zamiast tego kwota, którą płacisz, zostanie przesłana przez wystawcę karty kredytowej w momencie płatności. Zarządzanie saldem na koncie bankowym następuje w późniejszym okresie.

Jedną z godnych uwagi rzeczy jest to, że musisz spłacić wydane kwoty wraz z odsetkami. W związku z tym musisz mądrze wydawać pieniądze, aby uniknąć narastania długu.

Karty debetowe

Karty debetowe działają inaczej niż karty kredytowe. Korzystają z salda konta bankowego w momencie zakupu zamiast zaciągać pożyczkę w banku. W związku z tym nigdy nie możesz wydać więcej niż kwota, którą masz na koncie bankowym. Dzięki temu unika się zadłużenia lub obliczania, ile możesz wydać, nie dążąc do ujemnego salda banku.

Ale to samo oznacza również, że istnieje więcej ograniczeń dotyczących kart debetowych. Nie oferują tak różnorodnych usług jak karty kredytowe.

Zdjęcie: bruce mars na Pexels.com

Jak karty kredytowe przewyższają karty debetowe

Korzystanie z kart kredytowych jest korzystne dla kart debetowych na kilka sposobów. Pozwalają wydawać pieniądze w dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób. Powody, dla których powinieneś sporządzić kartę kredytową zamiast karty debetowej, to:

Mniejsze opłatyKiedy spojrzymy na możliwe opłaty i odsetki za zakupy kartą kredytową, wydają się one droższe niż karty debetowe. Na karcie kredytowej masz:

 • Miesięczne odsetki
 • Roczne opłatyOpłaty za przekroczenie limituOpłaty za zwłokęInne opłaty karneNie jest oczywiste, że wszystkie te opłaty będziesz musiał uiścić za pomocą karty kredytowej. Niektóre opłaty, takie jak miesięczne odsetki i roczne stawki, należy opłacać okresowo. Inne koszty zależą od tego, jak wydajesz za pomocą karty kredytowej. Dopóki nie pójdziesz na szalony szał wydatków, wystarczy płacić okresowe opłaty na karcie kredytowej.

  Tymczasem w kosztach karty debetowej jest znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka. Różnią się one w zależności od sposobu wydawania pieniędzy, a także rodzaju zakupu. W związku z tym nie są tak łatwe w użyciu jak karty kredytowe. Z perspektywy czasu karty kredytowe mogą wydawać się kosztowne w porównaniu, ale istnieje większe prawdopodobieństwo, że karta debetowa będzie kosztować więcej niż karty kredytowe.

  Brak kosztów debetuMetoda płatności kartą kredytową jest niezależna od danych konta bankowego w momencie zakupu. W związku z tym sprzedawca detaliczny nie ponosi żadnego ryzyka związanego z transakcją, ponieważ bank lub wystawca karty kredytowej przekazuje kwotę bez żadnych problemów. Nie ma dalszych komplikacji z płatnością kartą kredytową.

  Z drugiej strony, karty debetowe wywołują niepewność podczas transakcji. Przetwarzanie transakcji przez karty debetowe zajmuje trochę więcej czasu. Sprzedawca może to wykorzystać jako okazję do wprowadzenia opłat w rachunku bieżącym przy zakupie, które mogą kosztować znacznie więcej niż faktyczny zakup. Możesz uniknąć niedogodności używając karty kredytowej.

  Korzyści z używania karty kredytowejKarty kredytowe oferują mnóstwo nagród dla użytkowników, którzy mądrze wydają. Jest oczywiste, że wystawca karty kredytowej zaoferuje szereg korzyści z tytułu korzystania z karty. Takie nagrody są różne dla różnych dostawców kart kredytowych i będziesz musiał zapytać o szczegóły w agencji obsługującej karty kredytowe. Ale kilka typowych korzyści to:

  • Dodatkowe gwarancje
  • Lepsze ubezpieczenia zakupówNagrody w postaci zwrotu gotówkiObniżone ceny biletów lotniczychRabaty i bonusy przy zakupieDopiero niedawno dostawcy kart debetowych zdali sobie sprawę z wagi tych korzyści dla użytkowników. Zaczęli oferować pewne nagrody za korzystanie z ich usług. Ale zajmie im trochę czasu, zanim nadrobią zaległości wynikające z używania karty kredytowej. Dlatego w tej chwili na dłuższą metę można uzyskać o wiele więcej z karty kredytowej niż z karty debetowej. Zależy to od raportu kredytowego, który możesz wystawić za pośrednictwem dostawcy karty kredytowej.

   Zdjęcie zrobione przez EVG na Pexels.com

   Możliwy zwrot gotówki w przypadku sporów dotyczących zakupówCzęsto przedmiot nie spełnia celu, jaki wyobrażałeś sobie w momencie zakupu. Może to wynikać z wady samego elementu lub może nie mieć określonej zdolności. W takich przypadkach wystawca karty kredytowej może zwrócić lub obniżyć kwotę zakupu za przedmiot. Wszystko sprowadza się do zwrotu gotówki i świadczeń ubezpieczeniowych dla użytkowników kart kredytowych.

   Karty debetowe nie oferują takich udogodnień. Po dokonaniu zakupu za pomocą karty debetowej nie ma możliwości zwrotu zapłaconej kwoty. Nie możesz odwołać się do sprzedawcy, który sprzedał przedmiot, ani do dostawcy karty debetowej o możliwość zwrotu gotówki. Dlatego korzystanie z kart kredytowych może zaoszczędzić dużo pieniędzy na niedorzecznych zakupach.

   Lepsze ubezpieczenie kartyKarty kredytowe są wyposażone w środki bezpieczeństwa na wypadek ich utraty lub kradzieży. Obejmuje niewielką karę pieniężną w raporcie, pod warunkiem, że zrobisz to na czas. Jeśli spóźnisz się z poinformowaniem dostawcy karty kredytowej o stracie, grozi to wysoką grzywną. Okres informacyjny i opłata karna są różne dla różnych agencji obsługujących karty kredytowe. Dlatego warto sprawdzić takie informacje w samym banku lub agencji.

   Jeśli chodzi o karty debetowe, za utratę karty grożą ogromne grzywny. Możesz obniżyć opłatę, kontaktując się w odpowiednim czasie z dostawcą karty debetowej w sprawie problemu. Ale okres ich poinformowania jest znacznie krótszy w porównaniu z utratą karty kredytowej. W związku z tym istnieje większa szansa, że ​​unikniesz dalszych szkód w przypadku utraty karty kredytowej w porównaniu z kartą debetową.

   Nawiązane kontakty z agencjamiDostawcy usług, zwłaszcza agencje wynajmu samochodów, coraz częściej uznają używanie kart kredytowych. Za każdym razem, gdy wynajmujesz samochód, grożą mandaty za wszelkie uszkodzenia, gdy pojazd znajduje się pod Twoim nadzorem. Dostawca Twojej karty kredytowej może pomóc w przypadku nieszczęśliwego wypadku samochodowego. Ponadto nie musisz martwić się o jakiekolwiek niedogodności po stronie wypożyczalni. Nie sprawią Ci żadnych kłopotów, ponieważ kwoty wynajmu karty kredytowej są dla nich wiarygodne.

   Takich luksusów nie można cieszyć się przy użyciu karty debetowej. Dostawcy kart debetowych nie zapewniają żadnej kopii zapasowej na wypadek wypadku lub uszkodzenia wynajmowanego samochodu. Prawdopodobnie oprócz opłat za wynajem pojazdu w przypadku płatności kartą debetową prawdopodobnie zostaną naliczone opłaty za debet. Jest to niedogodność, której można uniknąć, używając zamiast tego karty kredytowej.

   Zdjęcie: Negative Space na Pexels.com

   Więcej standardów elastyczności i bezpieczeństwaElastyczność kart kredytowych wynika z opcji, w których można wystawić kartę kredytową. Jednym z nich jest wirtualna karta kredytowa. Ma podobne możliwości do fizycznej karty kredytowej, ale jest korzystny dla użytkowników pod względem bezpieczeństwa.

   Możesz również otrzymać wirtualną kartę debetową, ale ma ona znacznie mniej funkcji w porównaniu do wirtualnej karty kredytowej. Wirtualna karta kredytowa może pomóc na kilka sposobów w dokonywaniu transakcji, w tym korzyści i standardy bezpieczeństwa, takie jak:

   Jednorazowe użycieMożesz ustawić wirtualną kartę kredytową tak, aby działała tylko raz przez cały okres jej istnienia. Po przetworzeniu transakcji z danymi karty kredytowej wygasa ona. Te same dane karty kredytowej nie są już ważne przy kolejnych zakupach. Jest to jeden z wielu standardów bezpieczeństwa, które możesz ustawić podczas generowania karty kredytowej.

   Nie ma takiego dostosowania, jeśli chodzi o wirtualną kartę debetową. Agencja wydająca kartę debetową kontroluje, ile razy można użyć wirtualnej karty debetowej do transakcji. Jeśli szczegóły Twojej wirtualnej karty debetowej wpadną w niepowołane ręce, może to spowodować wiele szkód. W przypadku wirtualnej karty kredytowej nie jest to ryzyko.

   Brak kosztu początkowegoWirtualne karty kredytowe nic Cię nie kosztują po ich wygenerowaniu. Wirtualne agencje wydające karty kredytowe udostępniają je za darmo. Po ich wygaśnięciu możesz wrócić do tej samej agencji po inną w ramach tego samego procesu.

   Wirtualne karty debetowe nie działają w ten sam sposób, co ich odpowiedniki w postaci kart kredytowych. Ubezpieczenie korzystania z wirtualnej karty debetowej pochodzi z salda konta bankowego. Agencja wydająca zajmuje się niewielkim kosztem, aby wygenerować dane karty debetowej. Możesz tego uniknąć, wybierając zamiast tego wirtualną kartę kredytową.

   Ograniczona ważność dla większego bezpieczeństwaMożesz ustawić standardy bezpieczeństwa dla swojej wirtualnej karty kredytowej w momencie jej generowania. Nie działa bez Twojej zgody. Dzięki temu nie musisz się martwić o jego używanie, nawet jeśli zgubisz dane karty kredytowej. Ważność karty jest w Twoich rękach. Nikt inny nie może go używać, gdy karta osiągnie ustalone ograniczenia salda.

   Standardy bezpieczeństwa wirtualnej karty debetowej nie są porównywalne ze standardami kart kredytowych. Nie możesz uznać karty debetowej za nieważną, jeśli ktoś inny wykorzystuje dane Twojej karty do wykonania transakcji. Takiego nieszczęścia można uniknąć, korzystając z karty kredytowej zamiast debetowej.

   DopuszczalnośćWirtualne karty kredytowe fizycznie nie istnieją. Możesz podać ich dane tylko w transakcjach online. Dlatego podczas korzystania z takiej karty kredytowej możesz mieć wrażenie, że istnieje problem z wiarygodnością. Ale nie ma obaw o odbiór tych kart. Obowiązują przy płatnościach w prawie wszystkich sklepach internetowych. Istnieją duże witryny handlowe, które również oferują dostosowaną wirtualną kartę kredytową, takie jak PayPal i eBay. Daje to lepsze poczucie ich akceptacji na rynku.

   Z kolei wirtualne karty debetowe nie są tak popularne w przypadku płatności online. Borykają się z podobnym problemem opłat za debet i blokad ze strony detalistów. W związku z tym nie są tak niezawodne jak karty kredytowe, jeśli chodzi o płynny proces transakcji.

   Ogranicz kredyt kartyMożesz ustawić stałe saldo dla wirtualnej karty kredytowej, aby dokonywać transakcji. Przez cały okres istnienia karty kredytowej kwota ta jest elastyczna na Twoje życzenie. Utrzymuje limit maksymalnych wydatków za pośrednictwem karty kredytowej. W związku z tym możesz ograniczyć szkody ekonomiczne, jeśli dane Twojej karty zostałyby ujawnione komuś innemu.

   Wirtualne karty debetowe mają również ograniczenie jako limit transakcji. Występują w postaci przedpłaconych kart debetowych. Ale problem z elastycznością polega na tym, że nie można ustawić maksymalnego salda dla karty debetowej. Agencja wystawiająca ustala kwotę za Ciebie. W związku z tym istnieje dodatkowy obowiązek wykorzystania karty debetowej do jej limitu, aby wygaśnieć. Tak nie jest w przypadku korzystania z karty kredytowej.

   Waluta karty kredytowej nigdy nie jest problememStruktura współczesnego systemu zakupów online na całym świecie sprawia, że ​​przy dokonywaniu transakcji brana jest pod uwagę waluta i kurs wymiany. Ale w przypadku wirtualnej karty kredytowej możesz polegać na agencji wydającej, która dokona obliczeń podczas zakupu.

   W przypadku kart debetowych połączone konto bankowe musi mieć możliwość obsługi wielu walut. Nie jest to najkorzystniejszy kawałek kart kredytowych nad kartami debetowymi. Ale przyczynia się do płynniejszego i szybszego procesu transakcji, gdy kupujesz przedmiot lokalnie w innym regionie.

   Zdjęcie autorstwa Pixabay na Pexels.com

   Do czego to wszystko się sprowadza

   Korzystanie z karty kredytowej jest znaczącym ulepszeniem do karty debetowej, jeśli chodzi o jakość życia. Zapewnia to płynniejsze procesy zakupowe, przynosząc wiele korzyści. Jako użytkownik karty debetowej nadszedł właściwy czas, aby ocenić swój wybór i przejść na kartę kredytową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy