Gdzie najszybciej otworzysz konto bankowe?

17 lutego 2021
Category: Złożyć Wniosek

Dowiedz się, w jakich bankach możesz składać wnioski online i które wymagają wizyty w oddziale

Podziel się tą stroną

TSB to najnowszy z kilku banków, który umożliwia klientom otwieranie kont bankowych poprzez wysyłanie selfie. Ale czy to faktycznie przyspiesza proces?

Otwarcie rachunku bieżącego wiązało się z wyjazdem do lokalnego oddziału, gdzie rozmawiałeś z członkiem personelu i potwierdzałeś swoją tożsamość i adres za pomocą pliku papierowych dokumentów.

Jednak wraz ze zmianą środowiska bankowego zmienia się również proces składania wniosków. Możesz teraz otwierać konta w większości banków całkowicie online, a coraz większa liczba dostawców włącza do tego procesu przesyłanie selfie.

Tutaj, który? bada, co musisz zrobić, aby złożyć wniosek o konto w każdym z głównych banków, aby dowiedzieć się, który dostawca oferuje najszybszą i najłatwiejszą drogę.

Otwarcie rachunku bieżącego: który bank jest najszybszy?

Financial Conduct Authority (FCA) wymaga, aby wszystkie banki publikowały dane o tym, ile czasu zajmie klientom otwarcie rachunków bieżących.

Banki mogą to udowodnić na wiele różnych sposobów, więc wybraliśmy kilka z tych wskaźników, aby nakreślić ogólny obraz tego, który bank działa najszybciej:

 • Procent otwarć tego samego dnia – tyle klientów ma numer konta i możliwość wpłaty na konto w dniu, w którym o to złożą
 • Liczba dni, w ciągu których 99% klientów otwiera konta – najprawdopodobniej będzie to najdłuższy czas, w którym będziesz czekać na numer konta Średnia liczba dni potrzebnych do otrzymania karty debetowej Średnia liczba dni potrzebnych do uzyskania dostępu do bankowości internetowej Możesz sprawdzić, jak prawie każdy bank w Wielkiej Brytanii radził sobie z tymi wskaźnikami w naszej tabeli z możliwością wyszukiwania:

  Podczas gdy klienci Metro Bank zwykle otrzymują karty debetowe następnego dnia, klienci w większości banków muszą czekać od trzech do siedmiu dni na ich przybycie.

  Banki, które mogą sprawić, że będziesz czekać najdłużej, to Virgin Money, First Direct i M&S Bank, które w niektórych przypadkach mogą zająć ponad 30 dni.

  Najlepsze banki do otwarcia konta tego samego dnia

  Poniższa grafika przedstawia najlepsze i najgorsze banki dla otwarcia tego samego dnia.

  Jednak nasz wykres obejmuje tylko dostawców, którzy w ogóle oferują otwarcie konta tego samego dnia. Co-operative Bank, First Direct, Natwest, RBS, Smile, Ulster Bank, Virgin Money i Tesco Bank powiedzieli, że obecnie nikt nie może otworzyć rachunku bieżącego tego samego dnia.

  Który? Zalecany dostawca w całym kraju prowadzi w stawkach tego samego dnia, z imponującym 100% rekordem otwarcia kont klientów w dniu złożenia wniosku. Monzo i Lloyds podążają za nimi.

  Który rachunek bieżący jest najłatwiejszy do otwarcia?

  Aby dowiedzieć się, jak prosty jest faktyczny proces ubiegania się o konto, rozmawialiśmy z sześcioma największymi wiodącymi bankami w Wielkiej Brytanii na temat wymagań klientów, którzy chcą z nimi skorzystać.

  Barclays

  Aby otworzyć konto w oddziale Barclays, możesz umówić się na wizytę i zabrać ze sobą paszport, prawo jazdy, dowód osobisty lub pozwolenie na pobyt. Spotkania mogą trwać do godziny.

  Możesz rozpocząć proces aplikacji online, ale będziesz musiał przynieść jeden z tych dokumentów do oddziału, aby zakończyć proces.

  Barclays był jedynym bankiem, z którym rozmawialiśmy, który nie miał opcji składania wniosków wyłącznie online, co czyni ją znacznie mniej wygodną dla tych, którzy nie mogą dotrzeć do oddziału lub wolą bankowość całkowicie online.

  HSBC

  HSBC radzi ludziom, aby umówili się na spotkanie podczas otwierania konta, chociaż nie jest to konieczne. Otwarcie w oddziale trwa zwykle około 40 minut.

  Złożenie wniosku online zajmuje 10 minut. Będziesz musiał podać szczegóły dotyczące zatrudnienia i dochodów wraz z adresami na trzy lata.

  Gdy to zrobisz, zostanie przeprowadzona kontrola elektroniczna. Jeśli nie zdasz tego czeku, będziesz musiał udać się do oddziału z paszportem, dowodem osobistym lub prawem jazdy i potwierdzeniem adresu.

  Ponieważ aplikacje online w HSBC nie wymagają przesyłania dokumentu tożsamości ze zdjęciem, nie ma potrzeby wysyłania selfie, aby to zweryfikować.

  Może to być nieco łatwiejsze niż w przypadku innych banków – chociaż jeśli dużo się przemieszczasz, wypełnienie trzyletniej historii adresów może być trudniejsze niż znalezienie paszportu.

  Ekran aplikacji przed selfie dla Bank of Scotland, część Lloyds Banking Group.

  Lloyds

  Otwarcie konta online w Lloyds może zająć mniej niż 10 minut, jeśli wszystko pójdzie gładko.

  Podobnie jak HSBC, Lloyds nie wymaga dowodu tożsamości ze zdjęciem od każdego nowego klienta. Zamiast tego weryfikuje Twoją tożsamość poprzez proces sprawdzania zdolności kredytowej.

  Jeśli nie zdasz tego, musisz przesłać dokument tożsamości ze zdjęciem i selfie. Alternatywnie możesz odwiedzić oddział ze swoim identyfikatorem, ale to spowolni.

  Natwest

  Proces składania wniosku online Natwest może zająć zaledwie osiem minut. Wymaga przesłania zdjęcia swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem i selfie. AI sprawdzi wtedy, czy pasują.

  Złożenie wniosku w oddziale zajmuje około 30 do 40 minut, a będziesz potrzebować tego samego dokumentu tożsamości, co przy składaniu wniosku online. Ponieważ będziesz tam osobiście, selfie nie są wymagane.

  Możesz również złożyć wniosek przez telefon, co zajmuje podobną ilość czasu, ale do przesłania dokumentu tożsamości będziesz musiał użyć adresu e-mail.

  W przeciwieństwie do Lloyds i HSBC, Natwest wymaga dokumentu tożsamości ze zdjęciem od każdego klienta, a nie tylko od tych, którzy nie przejdą kontroli adresu / zatrudnienia.

  Santander

  Otwarcie rachunku bieżącego w oddziale Santander trwa zwykle do 45 minut. Musisz mieć ze sobą dowód tożsamości.

  Proces składania wniosku online trwa około 10 minut. Podobnie jak HSBC i Lloyds, dowód tożsamości ze zdjęciem nie jest koniecznie wymagany. Bank najpierw spróbuje zweryfikować Cię poprzez sprawdzenie zdolności kredytowej.

  Jeśli to nie zadziała, możesz przesłać swój dokument tożsamości ze zdjęciem. Do weryfikacji nie jest potrzebne selfie.

  TSB

  TSB niedawno ogłosiło nowy proces weryfikacji tożsamości oparty na selfie, ale nie wszyscy będą musieli z niego korzystać.

  Podobnie jak w przypadku Lloyds, tylko niektórzy kandydaci będą musieli przesłać dokument tożsamości i selfie. Może to spowodować krótkie opóźnienie, a aby to zrobić, musisz pobrać aplikację mobilną.

  Możesz również złożyć wniosek w oddziale, jeśli masz ze sobą dowód tożsamości.

  • Dowiedz się więcej: nasze poradniki dotyczące rachunków bankowych pokazują najlepszych dostawców dla różnych potrzeb, od kont pakietowych po dostawców dla dzieci.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy