Jak naprawić niepotwierdzone transakcje Reverse Bitcoin

Jak naprawić niepotwierdzone transakcje Reverse Bitcoin
16 października 2020
Category: Może Zostać

Radzenie sobie z potwierdzeniem transakcji Bitcoin nie powinno być całkowicie techniczne, jeśli wiesz, jak sobie z tym poradzić.

W tym przewodniku pokażę Ci, jak cofnąć transakcję Bitcoin, a nawet pomogę Ci uwolnić zablokowany BTC z sieci blockchain.

Posiadanie serii niepotwierdzonych transakcji Bitcoin może spowodować poważny zastój i ból w świecie inwestycji w kryptowaluty.

Podczas transferu Bitcoin z jednego portfela do drugiego możesz popełnić błąd, wybierając bardzo minimalną cenę górnika jako opłatę transakcyjną za Bitcoin.

W szczególności może to spowodować, że transakcja Bitcoin nie zostanie potwierdzona przez górników i zawsze był to problem poza przeciążeniem sieci.

Potwierdzenie transakcji Bitcoin

Mówi się, że Bitcoin jest transakcją niepotwierdzoną, gdy dana transakcja przekracza cały czas blokady BTC lub nie została potwierdzona po 2 godzinach od wysłania.

Jednak gdy tak się stanie, będziesz musiał całkowicie anulować transakcję bitcoin i właśnie tutaj pokażę ci, jak to zrobić.

Zanim przejdziemy dalej, chciałbym, abyś wiedział, że wymagana liczba potwierdzeń dla każdej transakcji bitcoin, która ma zostać w pełni potwierdzona, wynosi w większości 3 lub trochę więcej łącznie.

Kiedy to się nie liczy, pojawia się problem z potwierdzeniem łańcucha bloków BTC i może to zdecydowanie doprowadzić do niepotwierdzonej transakcji bitcoin.

Jeśli masz niepotwierdzoną transakcję bitcoin przez 24 godziny, możesz sprawdzić postęp, ponieważ śledzenie transakcji bitcoin jest łatwe.

Wystarczy sprawdzić wykres niepotwierdzonych transakcji bitcoin w łańcuchu bloków, aby sprawdzić, czy transakcja już się nie utknęła.

Na szczęście istnieje sposób, w jaki możesz faktycznie spróbować sprawdzić, czy zwrot blockchain może zostać użyty do ożywienia lub przyspieszenia potwierdzenia transakcji.

Jednak transakcja blokowa Bitcoin jest nieco skomplikowana w przypadku większości prób.

Wydaje mi się, że już wiesz, co może zrobić naciśnięcie przycisku „cofnij” na komputerach, i dokładnie to stanie się z niepotwierdzoną transakcją w łańcuchu bloków do czasu wykonania tego procesu.

Dlaczego moja transakcja BTC jest niepotwierdzona?

Jest tak wiele rzeczy, które mogą faktycznie utrzymać transakcję Bitcoin nawet przez ponad 24 godziny, ale te poniżej to najbardziej znane powody:

  1. Operacja transakcji jest nadal w toku
  2. Wybrana opłata transakcyjna była za niska lub nie została uwzględniona w całości
  3. Zatrzymana transakcja pozostawała niepotwierdzona przez ponad 24 godziny.

Jak cofnąć transakcję Bitcoin

Po pierwsze, przed cofnięciem niepotwierdzonych transakcji Bitcoin upewnij się, że nie ma jeszcze potwierdzeń, w przeciwnym razie ta sztuczka może nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz być pewien stanu potwierdzenia, nawet jeśli niepotwierdzona transakcja bitcoin trwała kilka dni bez potwierdzenia.

Ale jeśli masz pewność, że nie ma jeszcze potwierdzenia, użyj identyfikatora transakcji, który otrzymałeś podczas dokonywania transakcji, do śledzenia węzła transakcji, aby zobaczyć szczegóły za pomocą eksploratora bloków.

Na następnej stronie zobaczysz informacje o swojej transakcji, w tym o potwierdzeniach (jeśli takie istnieją).

Pamiętaj, że jeśli liczba potwierdzeń jest większa niż zero (0), będziesz musiał poczekać, aż zakończy transakcję i nie ma możliwości cofnięcia transakcji Bitcoin.

Anulowanie potwierdzenia transakcji BTC

Anulowanie potwierdzenia transakcji Bitcoin jest możliwe, ale można to zrobić tylko następującymi sposobami, jak określono poniżej:

  1. Zastąp przez opłatę (protokół RBF)
  2. Wyższa opłata za transakcję Double-Spend

Niewiele portfeli obsługuje protokół RBF – dzięki czemu możesz ponownie transmitować transakcję bitcoin z wyższą opłatą (np. Opłata górnicza).

Spowoduje to anulowanie transakcji bitcoin.

Aby użyć tej konkretnej funkcji w portfelu, który ją obsługuje, musisz wybrać ją w opcji, gdy początkowo wysyłasz Bitcoin.

Jeśli nie możesz skorzystać z RBF, nadal możesz anulować transakcję w procesie znanym jako podwójne wydatki z wyższą opłatą transakcyjną.

Aby dokonać podwójnych wydatków, będziesz musiał dokonać nowej transakcji dla siebie z dokładnie taką samą kwotą oryginalnej transakcji, która utknęła w potwierdzeniu łańcucha blokowego.

Tym razem upewnij się, że opłata transakcyjna jest na tyle wysoka, aby transakcja została potwierdzona przez górników.

Możesz potrzebować innego portfela kryptowalutowego, który umożliwia taką funkcję, aby transakcja była ponownie transmitowana do górników w celu potwierdzenia.

Potwierdzenie transakcji B itcoin

Blockchain jest zaprojektowany w taki sposób, że żadne potwierdzenie transakcji Bitcoin nie może być odwracalne, nawet jeśli nie zostało pokazane na wykresie transakcji.

Zasugeruję, abyś nie zmieniał ustawienia opłaty transakcyjnej Bitcoin znajdującego się w większości portfeli, ponieważ możesz omyłkowo wybrać niższą opłatę górniczą, której górnicy nie mogą wykorzystać do jak najszybszego potwierdzenia transakcji.

Zaleca się korzystanie z portfela kryptowalut, który automatycznie wybiera opłatę za kopanie. Pomoże Ci to uniknąć takiego scenariusza, w którym transakcja Bitcoin utknie w blokach na wiele godzin.

Zalecam również zabezpieczenie aktywów inwestycyjnych bitcoin poprzez usunięcie ich z portfela wymiany online do portfela kryptowalutowego offline – szczególnie, gdy dokonujesz transakcji lub korzystasz z nich natychmiast, aby uniknąć utraty z powodu kradzieży.

Powinieneś kupić jeden z portfeli sprzętowych, który jest w pełni zabezpieczony funkcją HD (Heuristic Deterministic), która pomaga w taki sposób, że nie możesz stracić inwestycji w kryptowaluty.

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi przydatnymi zasobami:

Powinieneś chronić swoje kryptowaluty za pomocą portfela sprzętowego Ledger Nano X , ponieważ jest to jeden z najlepszych portfeli kryptograficznych.

Możesz kupić Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Dash, Bitcoin Gold, Stellar Lumens i więcej z dowolnego miejsca na świecie, używając agregatora kryptowalut CoinSwitch , zgodnie z zaleceniami.

Jeśli chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty, zajrzyj do mojego przewodnika krok po kroku! Pokażę Ci, jak zacząć zarabiać na Bitcoin i Altcoins.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy