Jak uzyskać pożyczkę na łódź

Jak uzyskać pożyczkę na łódź
16 października 2020
Category: Stopy Procentowe

Kliknąłeś nasze narzędzie do wyszukiwania łodzi i zorientowałeś się dokładnie, który typ łodzi najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, rozejrzałeś się i zawęziłeś wybór do zwycięzcy, a teraz nadszedł czas, aby pociągnąć za spust i urzeczywistnić swoje marzenia o żeglarstwie – wszystko pozostaje tylko dowiedzieć się, jak uzyskać pożyczkę na łódź. Nie martw się, jest to równie łatwe, jak uzyskanie kredytu samochodowego lub podobnego finansowania.

Aby otrzymać pożyczkę na łódź, należy wykonać trzy podstawowe kroki:

 1. Określ i wyceń dokładnie taką łódź, jaką chcesz.
 2. Określ i wyceń potrzebne ubezpieczenie łodzi.
 3. Zainicjuj zakup.

Pożyczki na łódź: opcje, stopy procentowe i pożyczkodawcy

Jeśli brzmi to prosto, to dlatego, że tak jest. Większość nowych łodzi kupuje się na kredyt, więc obowiązują dobrze ugruntowane procedury. Jeśli chodzi o to, od kogo wziąć pożyczkę, masz do wyboru trzy podstawowe opcje:

 1. Aranżowanie finansowania za pośrednictwem sprzedawcy łodzi – to zazwyczaj najlepszy wybór. Dealerzy łodzi zaciągają pożyczki na statki każdego dnia, więc będziesz pracować z kimś, kto zna się na rzeczy, nawiązał relacje z pożyczkodawcami, a także chce, aby cała transakcja przebiegała tak szybko i bezproblemowo, jak to możliwe. Zazwyczaj mogą również pomóc w przygotowaniu zaleceń dotyczących zakładania ubezpieczenia.
 2. Uzyskaj pożyczkę w swoim banku – niektórzy kupujący, którzy mają dużo kapitału w swoim domu, uważają za korzystne wzięcie pożyczki pod zastaw domu lub drugiego kredytu hipotecznego, ponieważ mogą uzyskać niższe oprocentowanie lub ze względów podatkowych. Pamiętaj jednak, że doda to trochę czasu i komplikacji transakcji.
 3. Weź pożyczkę u pożyczkodawcy specjalizującego się w finansowaniu morskim – ponieważ finansowanie łodzi różni się nieco od finansowania innych rzeczy, jest kilku pożyczkodawców, którzy się w tym specjalizują. W rzeczywistości istnieje nawet organizacja National Marine Lenders Association, złożona z pożyczkodawców, którzy znają wszystkie tajniki udzielania pożyczek na łódź.

Użyj kalkulatora pożyczki na łódź

Kiedy otrzymasz pożyczkę na łódź, jakie będą płatności? Aby dowiedzieć się, jak będą się zmieniać miesięczne wydatki na różne pożyczki, skorzystaj z naszego Kalkulatora pożyczki na łódź.

Oczywiście w grę mogą wchodzić inne zmienne. Pożyczkodawca może wziąć pod uwagę wyniki kredytowe, wskaźniki zadłużenia i wartość netto, mniej więcej w zależności od osobistych okoliczności oraz wielkości i terminu spłaty pożyczki. Istnieje jednak kilka ogólnych uwag, które odnoszą się do większości pożyczek na łódź:

 • Stopy procentowe zwykle spadają wraz ze wzrostem kwoty pożyczki.
 • Stopy procentowe zwykle spadają wraz ze skróceniem okresu spłaty kredytu.
 • Wyższe kwoty pożyczki można zwykle rozciągać na dłuższy czas. W większości przypadków pożyczki na łódź wynoszą od czterech do 20 lat.
 • Zwykle pożyczkodawca opiera pożyczkę na łódź na podstawie zaliczki w wysokości 10 do 20 procent. To powiedziawszy, istnieją pewne oferty bez zniżek.
 • Często wydatki na akcesoria, takie jak elektronika, przyczepy, a nawet przedłużone gwarancje, można przelać na pożyczkę na łódź. Pamiętaj tylko, aby wcześniej wybrać kompletny pakiet, który chcesz.
 • Większość pożyczkodawców będzie szukać wyników kredytowych na poziomie około 700 lub wyższym. Możesz otrzymać pożyczkę na łódź z niższą zdolnością kredytową, ale spodziewaj się, że będziesz musiał zapłacić karę w postaci wyższego oprocentowania lub większej zaliczki.

Przeczytaj artykuł Finansowanie i pożyczki na łódź: przydatne informacje dla właścicieli łodzi, aby dowiedzieć się więcej o niektórych lepszych aspektach finansowania łodzi. A jeśli pozostaną jakieś pytania, skorzystaj z pomocy sprzedawcy łodzi. W ich najlepszym interesie leży pomoc w uzyskaniu pożyczki na łódź, a oni przez cały czas zajmują się powiązanymi kwestiami, więc nie wahaj się zadawać im wszelkich pytań.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy