Jak uzyskać wstępne zatwierdzenie pożyczki FHA?

17 lutego 2021
Category: Domu Możesz

Jeśli Twoim celem jest posiadanie domu, ale nie masz 20% zaliczki wymaganej przez wiele konwencjonalnych produktów pożyczkowych, pożyczka FHA może być dobrą opcją na zakup domu.

Utworzona w 1934 r. Pożyczka Federal Housing Administration (FHA) ma na celu zapewnienie ludziom możliwości zakupu domów w dobrym stanie z przystępnymi warunkami finansowania, zwiększając w ten sposób zdolność przeciętnego Amerykanina do zakupu domu.

Jakie są zalety pożyczki FHA?

Jedną z największych zalet pożyczki FHA jest mniejszy wymóg zaliczki. Zamiast 20% możesz kwalifikować się do zaliczki w wysokości 3,5%. Na przykład, jeśli chcesz kupić dom za 250 000 $, zwykła rata zaliczkowa pożyczki może wynosić 50 000 $. Dodaj do tego koszty zamknięcia, a możesz zapłacić dużą kwotę z góry za swój dom. Jednak pożyczka FHA na poziomie 3,5% oznacza, że ​​Twoja zaliczka wyniosłaby tylko 8750 USD. To spora różnica!

Pożyczki FHA często mają mniej rygorystyczne wymogi kredytowe, więc jeśli w historii kredytowej masz pewne negatywne pozycje – takie jak przejęcie lub przejęcie – nadal możesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego FHA.

Jaka jest różnica między kwalifikacją wstępną a zatwierdzeniem wstępnym?

Wstępne zatwierdzenie jest ważną częścią procesu ubiegania się o pożyczkę FHA i pomaga zapewnić, że proces zakupu domu przebiega bezproblemowo aż do zamknięcia. Jeśli szukasz informacji o wniosku o pożyczkę FHA, możesz zobaczyć wiele informacji o wstępnej kwalifikacji . Wstępna kwalifikacja jest szybka i łatwa do przeprowadzenia, chociaż nie daje prawie żadnego rzeczywistego wglądu w Twoje szanse na uzyskanie pożyczki FHA.

Z drugiej stronyproces wstępnej akceptacjiprzyjrzy się Twoim prawdziwym informacjom finansowym, aby dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do pożyczki FHA. Pożyczkodawca zatwierdzony przez FHA oceni Twoją sytuację finansową, w tym dokumenty związane z zatrudnieniem, kredytem, ​​długiem i aktywami. Na podstawie tych informacji pożyczkodawca zdecyduje, czy prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony, a także na ile zostaniesz zatwierdzony.

Oznacza to, że możesz szukać domu z solidnym wyobrażeniem o przedziale cenowym i możliwościach uzyskania finansowania. Następnie, gdy znajdziesz dom, który Ci się podoba, możesz złożyć ofertę, która zawiera Twój list od pożyczkodawcy. Właściciele domów są znacznie bardziej otwarci na oferty, które zawierają wstępne zgody, ponieważ mogą być pewni, że umowa nie zostanie rozstrzygnięta z powodu braku zabezpieczenia finansowania.

Jaka dokumentacja jest wymagana?

Pożyczkodawca będzie musiał przejrzeć szereg dokumentów, aby zweryfikować Twoją tożsamość oraz informacje finansowe i dotyczące zatrudnienia. Będziesz musiał podać:

  • Twoja karta ubezpieczenia społecznego
  • Oświadczenia W-2 i zeznania podatkowe za poprzednie dwa lata
  • Dwa miesiące odcinków wypłaty (w tym zarobki od początku roku)
  • List weryfikacyjny dotyczący zatrudnienia
  • Wyrok rozwodowy (jeśli dotyczy) wraz z informacjami finansowymi dotyczącymi alimentów i innych rozliczeń finansowych
  • Dokumenty dotyczące innych aktywów, w tym kont emerytalnych

Pożyczkodawca przeprowadzi raport kredytowy w celu obliczenia wskaźnika dochodu do zadłużenia. Minimalna ocena kredytowa dla pożyczki FHA z 3,5% spadkiem wynosi 580.Przy 10%obniżceminimalna ocena kredytowa wynosi 500. Jednak minimalna ocena kredytowa zależy również od uznania pożyczkodawcy, a niektórzy nie wypiszą pożyczki FHA dla pożyczkobiorców z wynikiem niższym niż 620.

Ile pieniędzy będę potrzebować, aby uzyskać wstępną akceptację?

Będziesz musiał udowodnić, że masz niezbędne środki na pokrycie zaliczki. Może to pochodzić z oszczędności, pożyczki lub prezentu. Jednak prezent nie może pochodzić od nikogo, kto odniósłby korzyści finansowe z transakcji, jak sprzedawca, pośrednik w obrocie nieruchomościami czy pożyczkodawca. Jeśli Twoja zaliczka pochodzi z prezentu, będzie mu musiał towarzyszyć list od ofiarodawcy stwierdzający, że jest to prezent, a nie pożyczka.

Będziesz musiał również uwzględnić koszty zamknięcia zgodnie z wytycznymi FHA. Podczas negocjacji zakupu domu możesz otrzymać część kosztów zamknięcia jako ulgę sprzedającego. Istnieje jednak ograniczenie kwoty w zależności od konkretnego rodzaju pożyczki FHA, więc dokładne dane można uzyskać od pożyczkodawcy.

2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. FHALoans.guide – Wspieranie amerykańskiego snu .

Wyświetl mapę witryny. Użytkowanie podlega naszym Warunkom i Polityce prywatności. Pytania lub komentarze? Skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy