Jak zacząć inwestować w fundusze indeksowe

17 lutego 2021
Category: Więc Jeśli

Charles Ellis, współautor Next Avenue

( Ten artykuł jest adaptacją książki The Index Revolution: Why Investors Should Join It Now autorstwa Charlesa D. Ellisa, znanego konsultanta finansowego i członka komitetu inwestycyjnego w Rebalance IRA. Książka została opublikowana przez Wiley ).

Świat inwestowania zmienił się tak bardzo i na tak wiele sposobów, że umiejętności i koncepcje inwestowania w „wyniki przestały działać. Jak na ironię, zbiorowe doświadczenie aktywnych inwestorów branżowych sprawiło, że prawie żadnemu z nich nie udało się – po opłatach i kosztach – pokonać rynku. Nadszedł czas, aby przejść z aktywnie zarządzanych funduszy inwestycyjnych na niskokosztowe fundusze indeksowe i fundusze typu ETF.

Podstawowe decyzje dotyczące indeksowania są proste, a po ich podjęciu pozostawaj zdecydowanym, aż nadejdzie czas na zmianę długoterminowej strategii inwestycyjnej, ponieważ Twoje cele uległy istotnej zmianie.

Najlepsze miejsca na emeryturę w 2020 rokuPodjęcie decyzji o indeksowaniu to połowa zadania. Druga połowa to decyzja o wyborze portfela długoterminowego – akcji vs obligacji i krajowego vs międzynarodowego – który będzie dla Ciebie najlepszy. (Dla wielu inwestorów to dobry moment na skorzystanie z usług doświadczonego doradcy inwestycyjnego.) Oto kolejne kroki, które należy podjąć:

1. Selec t głównym firmy, który jest wiodącym wskaźnik funduszu i dostawca EFK ładowania niskie opłaty i O nn e r ı n g stosuje się szereg środków indeksowych i ETF . BlackRock, State Street Global i Vanguard są liderami na rynku i wszystkie spełniają kryteria wyboru. Dla inwestorów indeksowych dobrą wiadomością na temat cen jest to, że i tak już bardzo niskie opłaty głównych dostawców funduszy indeksowych nadal spadają.

W ARNING: Inwestorzy wciąż mogą się opłata wysokich opłat za fundusze indeksowe przez menedżerów że babrać tylko w indeksowaniu i jakoś zakładać, inwestorzy nie zauważy. Więc caveat emptor!

2. I f y ou mieć konto u maklera, kupując fundusze indeksowe w tym rachunku jest tak proste jak kupowanie jakichkolwiek akcji. Twój broker zrobi to za Ciebie. Możesz napotkać pewien opór, ponieważ broker wie, że kiedy inwestor przejdzie do indeksowania, ten inwestor nie będzie handlował – i nie będzie generował dla niego prowizji.

Również w Forbes:

Jeśli nie masz zarejestrowanego doradcy inwestycyjnego lub konta u maklera, możesz skontaktować się z wybranym przez siebie menedżerem funduszu indeksowego, dzwoniąc pod jego numer 800 lub odwiedzając jego witrynę internetową. Oto numery telefonów do Wielkiej Trójki: BlackRock, 800-441-7762; State Street Global, 800-997-7327 i Vanguard, 800-252-9578.

Na pewno będziesz zadowolony z możliwości odebrania telefonu przez przedstawiciela serwisu i sprawnego prowadzenia Cię po wdrożeniu. Przedstawiciele usług tych firm są dobrze wyszkoleni i gotowi do pomocy – i dlatego właśnie tam są, pomagając ludziom czuć się komfortowo.

Większość inwestorów indeksowych zauważy, że wszystko, co wiąże się z otwarciem nowego konta w funduszu indeksowym, można wygodnie zakończyć w znacznie mniej niż pół godziny, a będziesz na dobrej drodze, osiągając wyższe długoterminowe zyski przy niższych kosztach przez wiele lat.

3. S tart b y inwestowania w „plain vanilla funduszu indeksu dużych i średnich zasobów firmowych, takich jak S & P 500 (lub indeks FTSE) lub całkowitej funduszu rynku, która obejmuje mniejszych firm. Wszystkie indeksy – a zatem wszystkie fundusze indeksowe – są zdominowane przez wiodące spółki.

4. Nasza następna decyzja dotyczy połączenia „krajowego funduszu indeksowego z „międzynarodowym funduszem indeksowym. (Stosowanie cudzysłowów przypomina, że ​​wiele „krajowych firm, takich jak Coca Cola, osiąga większość swoich zysków na rynkach międzynarodowych. A niektóre „międzynarodowe firmy – jak BP – większość swoich zysków osiągają w Stanach Zjednoczonych.)

Około połowa globalnego rynku akcji jest „krajowa w USA, a około połowa to „międzynarodowa, więc jeśli zależy Ci na maksymalnej dywersyfikacji, osiągniesz 50/50. Rynki rosną i spadają w różny sposób, więc być może raz w roku warto przywrócić równowagę do pierwotnej struktury portfela indeksu. Jeśli korzystasz z globalnego funduszu indeksowego (łączącego zarówno rynki amerykańskie, jak i międzynarodowe), nie ma potrzeby ponownego równoważenia: jest to wykonywane za Ciebie.

5. I f y ou pr EFER mniej międzynarodowego dywersyfikacji, ograniczenie międzynarodowej do 10, 20 lub 30%. Wybierz to, co ci się podoba.

6. Ponieważ jedna z wielkich zalet jest to, że indeksowanie realizuje swoje długoterminowe decyzje polityczne inwestycja tak e ff ectively upewnijcie się, że jedynie te zobowiązania, planujesz pobyt w perspektywie długoterminowej – 10 lat lub dłużej. To mądra samodyscyplina w myśleniu. Zawsze możesz zmienić swoje udziały, gdy tylko masz dobry długoterminowy powód do zmiany polityki inwestycyjnej.

7. N ext y ou ll chcą zdecydować się na właściwych procentach stad porównaniu obligacji dla Ciebie. Zrobisz to tak, jakbyś zdecydował, czy nadal jesteś aktywnym inwestorem.

8. O ne fundusz indeks obligacji o wysokiej jakości i jeden fundusz equity index – zarówno krajowy lub globalny -w proporcji, które są dla będziesz rade. Zapewni to szeroko zdywersyfikowany, niedrogi portfel, który przewyższy najbardziej aktywne fundusze przy mniejszym ryzyku i niższych podatkach, zapewni większe zaufanie i wygodę oraz zajmie mniej czasu.

9. Po doświadczeniu z podstawowymi funduszami indeksowymi możesz zdecydować, że zdecydowanie oczekujesz lepszych długoterminowych perspektyw dla określonego rodzaju inwestycji lub kraju (na przykład akcje rynków wschodzących, japońskie lub spółki o małej kapitalizacji). W takim przypadku możesz chcieć „nadwagi. Po prostu pamiętaj, aby pozostać przy tym przez co najmniej dziesięć lat, ponieważ indeksowanie działa najlepiej, gdy jest długotrwałe.

Next Avenue to pierwsza i jedyna ogólnokrajowa usługa dziennikarska dla szybko rozwijającej się populacji Ameryki. Nasze codzienne treści dostarczają ważnych pomysłów, kontekstu i

Next Avenue to pierwsza i jedyna ogólnokrajowa usługa dziennikarska dla szybko rozwijającej się populacji Ameryki. Nasze codzienne treści dostarczają ważnych pomysłów, kontekstu i perspektyw w kwestiach, które mają największe znaczenie z wiekiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy