Jak zacząć spłacać pożyczki studenckie

17 lutego 2021

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, kiedy zaczynasz spłacać pożyczki studenckie, jest termin płatności. Spłata rozpoczyna się, gdy kończy się okres karencji pożyczki studenckiej, zwykle sześć miesięcy po ukończeniu lub zakończeniu szkoły.

Dokonywanie tej pierwszej płatności w terminie zapewni Ci sukces. Ale podjęcie od razu dodatkowych kroków może również pomóc, jeśli chcesz wykonać jedną z następujących czynności:

 • Szybciej spłacaj pożyczki.
 • Obniż miesięczne płatności.Zakwalifikuj się do umorzenia pożyczki.Oto jak rozpocząć spłatę na właściwej stopie.

  Dowiedz się, jak spłacać kredyt studencki

  Twój pożyczkodawca prawdopodobnie będzie współpracował z firmą obsługującą pożyczki studenckie, której zapłacisz bezpośrednio. Pożyczki można spłacać ręcznie przez Internet lub czekiem, jak w przypadku każdego innego rachunku. Ale autopłata jest szczególnie korzystna w przypadku pożyczek studenckich, ponieważ zazwyczaj za rejestrację otrzymasz zniżkę w wysokości jednej czwartej punktu procentowego.

  Rejestrując się w autopayu, nie zapomnisz o dokonaniu płatności i przypadkiem zostaniesz w tyle.

  Autopay pozwala serwisantowi automatycznie pobierać miesięczną płatność z twojego konta rozliczeniowego. Rejestrując się w autopayu, nie zapomnisz o dokonaniu płatności i przypadkiem zostaniesz w tyle. Upewnij się tylko, że co miesiąc na koncie czekowym jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby uniknąć opłat za debet.

  Zacznij spłacać pożyczki studenckie wcześniej, aby zaoszczędzić pieniądze

  Płacisz większe odsetki na początku okresu spłaty niż później. Jeśli chcesz ograniczyć kwotę, którą spłacasz, zobowiązanie się do pewnych strategii, gdy zaczniesz spłacać pożyczki studenckie, może zmaksymalizować Twoje oszczędności.

  • Dokonaj dodatkowych płatności. Możesz szybciej spłacać pożyczki studenckie, dokonując większych płatności automatycznych lub płatności dwutygodniowych. Płacąc połowę kwoty, którą jesteś winien co dwa tygodnie, do końca roku dokonasz 13 pełnych spłat, a nie 12. Możesz też dokonać pełnej dodatkowej płatności co dwa tygodnie i zdobyć pożyczki o połowę krócej.
  • Refinansowanie po niższej stopie procentowej. Gdy uzyskasz solidny dochód, refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze. Aby uzyskać najlepszą stopę procentową, Ty lub współsygnatariusz będziecie potrzebować solidnego dochodu i zdolności kredytowej w co najmniej wysokich 600-ach. Refinansowanie prywatnych pożyczek studenckich ma niewielki minus. Możesz również refinansować federalne pożyczki studenckie, ale będzie to kosztować korzyści, takie jak spłata uzależniona od dochodów i umorzenie pożyczki. Będziesz chciał czuć się komfortowo, rezygnując z tych.W razie potrzeby obniż wysokość płatności

   Możesz od razu wiedzieć, że nie stać Cię na ten pierwszy rachunek, kiedy nadejdzie. Zamiast ignorować pożyczki, porozmawiaj ze swoim usługodawcą o płaceniu mniej w ramach planu spłaty uzależnionego od dochodów.

   Plany spłaty oparte na dochodach ograniczają płatności do 10% do 20% Twojego dochodu uznaniowego i mogą wynosić nawet 0 USD. Po 20 lub 25 latach kwalifikujących się płatności umarza się pozostałe saldo, chociaż kwota ta podlega opodatkowaniu. Wcześniejsze przejście na plan spłaty uzależniony od dochodów może zapewnić, że każda dokonana płatność liczy się do wybaczenia.

   Wcześniejsze przejście na plan spłaty uzależniony od dochodów może zapewnić, że każda dokonana płatność liczy się do wybaczenia.

   Możesz także obniżyć swoje płatności dzięki stopniowej spłacie i rozszerzonym planom spłat. Przy wszystkich tych opcjach zazwyczaj zapłacisz więcej odsetek niż w ramach standardowego planu spłaty, ale to lepsze niż wydawanie pieniędzy na spóźnione opłaty, koszty windykacji i inne konsekwencje finansowe niespłacenia kredytu studenckiego.

   Śledź uprawnienia do umorzenia pożyczki

   Jeśli rozpoczynasz pracę na stanowisku rządowym lub w organizacji non-profit, możesz kwalifikować się do otrzymania wybaczenia w ramach usługi publicznej. PSLF eliminuje wszelkie pozostałe zadłużenie z tytułu federalnych pożyczek studenckich, które masz po dokonaniu 120 kwalifikujących się płatności.

   Kiedy zaczniesz płacić pożyczki studenckie, wykonaj następujące czynności, aby upewnić się, że wszystkie twoje płatności będą kwalifikować się do tego programu.

   1. Upewnij się, że masz odpowiednie pożyczki. Tylko pożyczki bezpośrednie kwalifikują się do wybaczenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych. Możesz skonsolidować federalny program pożyczek na edukację rodzinną lub pożyczki Perkins, aby kwalifikować się do ich otrzymania, ale tylko płatności z nowej pożyczki bezpośredniej będą wliczane do 120 potrzebnych do wybaczenia.
   2. Potwierdź swoje zatrudnienie. Po upływie roku kwalifikującego się zatrudnienia prześlij formularz zaświadczenia o zatrudnieniu do Departamentu Edukacji. Gdy rząd potwierdzi, że pracujesz dla kwalifikującego się pracodawcy, osoba obsługująca pożyczki studenckie zmieni się na FedLoan. Będziesz wtedy chciał ponownie przesyłać ten formularz co roku lub w przypadku zmiany pracodawcy. Wybierz plan spłaty oparty na dochodach. Tylko płatności dokonane w ramach standardowego planu spłaty i planów spłaty uzależnionych od dochodów liczą się do wybaczenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych. Ponieważ standardowy plan spłaca pożyczki po 120 ratach, nie będziesz miał nic do wybaczenia, gdy zakwalifikujesz się do wybaczenia. Zamiast tego złóż wniosek o plan oparty na dochodach na stronie studentaid.gov.Nauczyciele i pożyczkobiorcy Perkins mają dodatkowe federalne opcje umorzenia pożyczek studenckich. Zapoznaj się z wymaganiami tych programów przed dokonaniem pierwszej płatności, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy