Jakie są wymiary karty kredytowej i dlaczego

Jakie są wymiary karty kredytowej i dlaczego
16 października 2020
Category: Które Można

Ogólnie rzecz biorąc, karty kredytowe mają te same wymiary. Krótko mówiąc, karta kredytowa ma mieć 3,37 cala szerokości, co przekłada się na 85,6 mm w systemie metrycznym. Tymczasem karta kredytowa ma mieć 2,125 cala wysokości, co przekłada się na 53,98 mm w systemie metrycznym. Jest to coś, co pozostaje prawdą nawet wtedy, gdy ludzie zabezpieczają karty kredytowe w innych krajach, ponieważ nie jest to standard amerykański, ale raczej międzynarodowy.

Dlaczego karty kredytowe mają takie same wymiary?

Niektórzy mogą być ciekawi, dlaczego karty kredytowe mają te same wymiary. Jeśli tak, odpowiedzią jest czysta wygoda. Mówiąc najprościej, posiadanie kart kredytowych o tych samych wymiarach znacznie ułatwia interakcję odpowiednim podmiotom. Na przykład posiadanie kart kredytowych o tych samych wymiarach oznacza, że ​​firma może korzystać z jednego czytnika kart, który może pomieścić standardowe pomiary, zamiast mieć czytniki kart, które mogą pomieścić pełny zakres pomiarów, które można tam znaleźć. Podobnie, posiadanie kart kredytowych o tych samych wymiarach oznacza, że ​​konsumentom znacznie łatwiej jest znaleźć portfel, w którym można przechowywać każdą z ich kart kredytowych. Podsumowując, choć standaryzacja wymiarów kart kredytowych może wydawać się banalna,może mieć daleko idące konsekwencje, które są więcej niż wystarczające, aby uczynić z niej poważny problem.

Mając to na uwadze, należy wspomnieć, że chociaż karty kredytowe mają standardowe wymiary, jest to nieco niepełne przedstawienie prawdziwej sytuacji. Zamiast tego lepszym stwierdzeniem byłoby stwierdzenie, że karty identyfikacyjne mają standardowe wymiary, chociaż warto zauważyć, że istnieją pewne ustandaryzowane warianty, które służą innym celom. Na przykład istnieje większy zestaw pomiarów, który jest przydatny w przypadku kart identyfikacyjnych, które należy zobaczyć. Podobnie istnieje mniejszy zestaw pomiarów, który jest przydatny jako karty kluczowe, jak również karty z przedpłaconą wartością.

Kto zdecydował, że karty kredytowe powinny mieć te same wymiary?

Jeśli chodzi o to, jak doszło do standaryzacji kart kredytowych, a także innych dowodów osobistych, wystarczy powiedzieć, że jej międzynarodowy charakter oznacza, że ​​nie powinno dziwić, że stało się to dzięki współpracy międzynarodowej. Krótko mówiąc, po II wojnie światowej powstało wiele organizacji międzynarodowych, których doskonałym przykładem jest Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Początkowo Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna liczyła nie więcej niż ograniczoną liczbę krajów członkowskich, ale w ciągu dziesięcioleci od jej powstania miała dużo czasu na rozwój, dlatego obecnie liczy 162 państwa członkowskie. To prawda, że ​​niektóre z tych krajów członkowskich nie mogą głosować w sprawie proponowanych standardów,ale mimo to są częścią organizacji, która jest odpowiedzialna za standardy nie tylko w odniesieniu do dowodów osobistych, ale także za szeroki zakres innych spraw.

Oczywiście nie powinno dziwić, że Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna nie jest bezprecedensowa z natury. Z pewnością jest to pierwsza tego rodzaju organizacja, która odniosła taki sukces, ale było przed nią wiele organizacji, które starały się ujednolicić różne sprawy z tych samych powodów. Na przykład osoby, które są zainteresowane tego typu rzeczami, mogą znaleźć sporo informacji o rządach różnych krajów ujednolicających wszystko, od standardów pomiarów po pomiary torów kolejowych na przestrzeni ich historii, co było niezbędne dla ze względu na skuteczność, jak również wydajność.

W końcu wyobraź sobie straszliwą niedogodność w świecie, w którym produkty na tych samych półkach mogą być mierzone w różnych jednostkach miary, które można nawet nazwać tymi samymi nazwami, co jednostki miary, które konsumenci lepiej znają. Podobnie, wyobraź sobie zwiększone wyzwania związane z prowadzeniem systemu kolejowego, który został ułożony razem z absurdalnej mozaiki o różnych wymiarach, zwłaszcza gdy pociąg musiałby przejechać z jednego odcinka do drugiego. Podsumowując, normalizacja jest bardzo krytycznym zadaniem dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania społeczeństwa, dlatego Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna istnieje po to, aby pomagać różnym krajom na całym świecie w opracowywaniu standardów, które są do przyjęcia dla wszystkich głosujących. Państw członkowskich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy