Kto otrzyma samochód, gdy osoba podpisująca pożyczkę umrze?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 2 września 2011 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajDrogi Prowadzenie za Dolary

  jeśli główny pożyczkobiorca umrze przed spłatą kredytu samochodowego, a pożyczka ma współsygnatariusza, co stanie się z samochodem? Co się stanie, jeśli główny pożyczkobiorca pozostawi samochód komuś innemu niż współsygnatariusz testamentu?

  – LuJuana

  Drogi LuJuana

  Kiedy dana osoba otrzymuje pożyczkę samochodową ze współsygnatariuszem, oboje są odpowiedzialni za spłatę kredytu samochodowego i obie osoby będą miały pożyczkę wymienioną w swoich raportach kredytowych. Jednak w zależności od tego, jak napisana jest pożyczka i tytuł, współsygnatariusz może mieć prawo własności do samochodu lub nie. Niezależnie od tego, jeśli główna osoba korzystająca z kredytu samochodowego umrze, pełna odpowiedzialność automatycznie przechodzi na współsygnatariusza. Współsygnatariusz chciałby mieć pewność, że nadąża za płatnościami, aby nie uszkodzić swojego kredytu i porozmawiać z pożyczkodawcą o kolejnych krokach, jakie należy podjąć.

  Konieczne byłoby sprawdzenie przepisów obowiązujących w Twoim stanie, ale generalnie dla pożyczkodawcy nie ma znaczenia, czy pierwotny pożyczkobiorca zostawił samochód osobie trzeciej w testamencie. Współsygnatariusz jest nadal odpowiedzialny za kredyt samochodowy. To, czy osoba trzecia będzie właścicielem samochodu w części czy w całości po jego spłacie, będzie zależało od tego, w jaki sposób pożyczka i tytuł własności zostały pierwotnie zapisane.

  Śmierć tej osoby z pewnością zmąci wody. Wyprowadzenie zmarłego z kredytu samochodowego i tytułu własności, a następnie, jeśli zaangażowana jest osoba trzecia, będzie wymagało trochę pracy, aby ustalić, w jaki sposób osoba podpisująca może przystąpić do udzielenia kredytu samochodowego. Możliwe, że ostatecznie współsygnatariusz może zostać pociągnięty do pełnej odpowiedzialności za pożyczkę i ostatecznie stracić prawo własności do samochodu.

  Zapytaj doradcę

  Jeśli masz pytanie dotyczące samochodu, wyślij je e-mailem na adres Driving for Dollars. Przeczytaj więcej Kolumny Driving for Dollars i automatyczne historie Bankrate.

  Treść Bankrate, w tym wskazówki zawarte w jej kolumnach z poradami i ekspertami oraz ta strona internetowa, ma na celu wyłącznie pomoc w podejmowaniu decyzji finansowych. Treść ma szeroki zakres i nie uwzględnia Twojej osobistej sytuacji finansowej. Bankrate zaleca, aby przed podjęciem ostatecznych decyzji lub wdrożeniem jakiejkolwiek strategii finansowej zasięgnąć porady doradców, którzy są w pełni świadomi Twoich indywidualnych okoliczności. Pamiętaj, że korzystanie z tej witryny podlega Warunkom użytkowania Bankrate.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy