Które rachunki wpływają na Twoją zdolność kredytową?

17 lutego 2021
Category: Biura Informacji

Dbanie o terminowe opłacanie rachunków jest zawsze dobrym pomysłem i ma wiele różnych powodów. Za każdym razem, gdy spóźniasz się z płatnościami lub stajesz się przeterminowany z powodu zobowiązania finansowego, może to spowodować dość nieprzyjemne konsekwencje. Czasami może to oznaczać uszkodzenie raportów kredytowych i wyników, ale nie zawsze.

Jeśli wydarzy się katastrofa i znajdziesz się w sytuacji, w której masz więcej rachunków niż pieniędzy na ich opłacenie, możesz stanąć przed trudnymi wyborami dotyczącymi tego, które zobowiązania finansowe zająć się w pierwszej kolejności, a które odpuścić, próbując się wykopać dziury. Jeśli martwisz się wpływem nieudanej płatności na swój kredyt, powinieneś wiedzieć, że nie każde konto będzie miało natychmiastowy wpływ na Twoje wyniki kredytowe.

Aby konto miało wpływ na Twoje wyniki kredytowe, musi najpierw pojawić się w raportach kredytowych. Jeśli konto nie zostanie zgłoszone do biur informacji kredytowej, nie może to w żaden sposób wpłynąć na Twoje wyniki. Powód jest prosty: modele oceny zdolności kredytowej są zaprojektowane wyłącznie w celu uwzględnienia informacji zawartych w raportach kredytowych.

Rachunki, które zasadniczo nie wpływają na wyniki kredytowe

 • Media (np. Gaz, woda lub usługi elektryczne)
 • Usługa kablowa, satelitarna lub internetowa
 • Składki ubezpieczeniowe (np. Ubezpieczenie samochodu, właścicieli domów, zdrowia i na życie)
 • Opieka nad dzieckiem
 • Rachunki medyczne
 • Wynajem
 • Usługa telefonii komórkowej
 • Składki członkowskie na siłownię

Konta wymienione powyżej zazwyczaj nie są zgłaszane trzem agencjom sprawozdawczości kredytowej (Equifax, TransUnion i Experian). Oznacza to, że jeśli zalegasz lub przegapisz termin jednego z tych zobowiązań finansowych, nie wpłynie to negatywnie na Twoje wyniki kredytowe.

Oczywiście, nawet jeśli nie wpłynie to natychmiast na Twoje wyniki kredytowe, nadal możesz napotkać spóźnione opłaty, zamknięcie konta, zawieszenie usług, anulowanie członkostwa i wiele innych negatywnych konsekwencji.

Niestety, ze te rachunki na czas nie będzie nic robić, aby pomóc ocenę kredytową albo.

A jeśli przegapisz kilka płatności i ostatecznie popełnisz zaległość, istnieje realna możliwość, że pierwotny wierzyciel wyśle ​​Twoje konto do zewnętrznego windykatora długów, który prawie zawsze zgłosi się do biur informacji kredytowej.

Rachunki, które mogą wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe

 • Płatności kartą kredytową
 • Pożyczki osobiste
 • Kredyty studenckie
 • Kredyty hipoteczne
 • Pożyczki samochodowe
 • Pożyczki pod zastaw domu i linie kredytowe (HELOC)

Są to niektóre z najczęstszych typów kont, które mogą pojawiać się w raportach kredytowych. Każde konto zgłoszone do biur informacji kredytowej może w ten czy inny sposób wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe.

Jeśli odpowiednio zarządzasz kontami, które pojawiają się w raportach kredytowych – płacisz rachunki na czas, za każdym razem i utrzymujesz niskie saldo – twoje wyniki kredytowe powinny znacznie skorzystać. Jeśli jednak nie będziesz dobrze zarządzać tymi kontami lub jeśli przestaniesz płacić zgodnie z ustaleniami, Twoje wyniki kredytowe prawdopodobnie ucierpią.

Uważaj na wyjątek od reguły

Chociaż powyżej znajduje się długa lista kont, które zwykle nie pojawiają się w raportach kredytowych, nie oznacza to, że nie można ich dodać później. Powyższa lista jest aktualna w momencie publikacji tego artykułu.

Ponieważ sprawozdawczość kredytowa jest dobrowolna, a biura informacji kredytowej zawsze mogą zmienić swoje zasady i praktyki, może nadejść dzień, w którym którekolwiek lub wszystkie z powyższych kont mogą się zwykle pojawiać w raportach kredytowych. Oznaczałoby to, że nawet niższy poziom opóźnionych płatności może znaleźć się w raportach kredytowych i do pewnego stopnia obniżyć Twoje wyniki kredytowe.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia niejasności w sprawozdawczości kredytowej jest po prostu unikanie brakujących płatności.

Powiązane artykuły

John Ulzheimer jest ekspertem w dziedzinie sprawozdawczości kredytowej, oceny zdolności kredytowej i kradzieży tożsamości. Napisał cztery książki na ten temat, udzielał wywiadów i cytował tysiące razy w ciągu ostatnich 10 lat. Z czasem spędzonym w Equifax i FICO Ulzheimer jest jedynym ekspertem kredytowym, który faktycznie wywodzi się z branży kredytowej. Był biegłym sądem w ponad 230 procesach sądowych związanych z kredytem i uzyskał kwalifikacje do składania zeznań w sądach federalnych i stanowych w zakresie kredytu konsumenckiego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy