Najłatwiejszy sposób inwestowania w technologie Blockchain

17 lutego 2021
Category: Jest Również

Czym do cholery jest blockchain i dlaczego muszę w niego teraz zainwestować? (Shutterstock)

Co to jest blockchain? Dlaczego muszę tam włożyć pieniądze?

Próba ustalenia, czym jest blockchain lub jak działa, przypomina dawne czasy internetu, kiedy studenci pytali: co to jest modem? Co to za mozaika? Dlaczego potrzebuję tego do odrabiania lekcji?

Próba wyjaśnienia przyszłych możliwości Internetu na początku lat 90. jest jak wyjaśnianie przyszłych możliwości blockchain dzisiaj. Niedawna reklama IBM o tym, jak poprawia się bezpieczeństwo żywności, gdy można śledzić żywność na łańcuchu blokowym, niewiele robi, aby uczyć kogokolwiek o tym, czym jest ta technologia lub dlaczego coś podobnego już nie istnieje. Pokazuje jednak, jak wielkie firmy opracowują blockchain dla przyszłego biznesu.

Innymi słowy, blockchain i wszystko, czym się stanie, nie jest przeznaczone tylko dla inwestorów venture capital polujących na kolejny duży start-up. To nie jest moda.

Krzywa uczenia się dla inwestorów jest stroma.

Pokój, aby wzlecieć wyżej: szybkie zameldowanie z gęś kanadyjskąZaczyna się od niesamowitego zespołuPortfele zabezpieczone obligacjami pośrednimi, mówi strategCzy platforma blockchain potrzebuje kryptowaluty? Nie. Czy technologia blockchain jest dostępna w internecie? Tak (co nie jest?). Czy to jest jak jeden duży QuickBooks? Może.

„Dwadzieścia lat temu tak naprawdę nie można było zdefiniować internetu. Teraz myślisz, że możesz, ponieważ nie możesz bez niego żyć na co dzień – mówi Matt Markiewicz, dyrektor zarządzający Innovation Shares w Nowym Jorku. „Tak samo będzie z technologią blockchain. Ale próba ujęcia tego w kategoriach laika i wyjaśnienia, jakie sektory skorzystają na tym, jest naprawdę trudna. Wszyscy wciąż to odkrywamy.

Jako historia inwestycyjna, niektóre z najbardziej znanych firm na świecie wskakują na modę blockchain i próbują na niej zarabiać. Inwestorzy, którzy chcą zarabiać na blockchain, muszą inwestować w firmy, które zarabiają na nim dziś i budują systemy, które mogą zapewnić nowy strumień przychodów w przyszłości. Jest to kombinacja zakładów długoterminowych i bardzo krótkoterminowych.

Markiewicz, wychowanek iShares z zespołu ds. Rynków kapitałowych, opuścił BlackRock w maju 2015 roku i pomógł stworzyć Innovation Shares zeszłego lata. W tym tygodniu Innovation Shares uruchomił coś, co stanie się jednym z trzech nowych funduszy blockchain wprowadzonych na rynek w ciągu około 10 dni.

„Szum o blockchainie w prasie finansowej pomaga podsycać apetyt na inwestowanie w firmy, które mają na to ekspozycję – mówi Markiewicz. „Staramy się stworzyć najlepsze rozwiązanie do inwestowania w blockchain.

Z czysto sentymentalnego punktu widzenia każdy chce kawałek tego blockchaina. Jest rzeczą oczywistą, że świat ETF podążałby za tym trendem. Największym zaburzeniem dla branży zarządzanych inwestycji jest prawdopodobnie największy przełom w technologii od lat 90.

Fundusz Innovation Shares NextGen Protocol (KOIN) został zasilony kwotą 2,5 miliona dolarów i został uruchomiony we wtorek. Wartość funduszu wzrosła o pół procent, co nie jest tym, czego większość inwestorów oczekuje od czegokolwiek związanego ze słowem „blockchain. Blockchain jest tak uważany za kuzyna bitcoina, że ​​mniej niż 50% tydzień jest rozczarowaniem.

W październiku dodanie słowa „blockchain do nazwy brytyjskiej firmy technologicznej On-Line PLC przełożyło się na 394% wzrost w ciągu jednego dnia. Kodak odnotował wzrost o 200% od 9 do 10 stycznia po ogłoszeniu swojego ataku na blockchain i kryptowalutę.

Kodak wyszedł ze starej firmy, spłaszczony przez nudę inwestora i sfilmowany umieranie. [+] branży fotograficznej, do nowej firmy cyfrowej wykorzystującej blockchain i kryptowaluty.

Google Finance przez Nimbus Capture.

Amplify ETF i Reality Shares spadły z tych samych 2,5 miliona dolarów do 40 milionów dolarów niemal z dnia na dzień. Obaj zarządzają aktywami o wartości ponad 120 milionów USD w mniej niż dwa tygodnie handlowe.

Taka jest siła i szum sieci blockchain.

Nowe fundusze ETF ułatwiają inwestorom detalicznym czerpanie korzyści z tej nowej technologii bez konieczności przechodzenia na ścieżkę kapitału wysokiego ryzyka lub inwestowania w wysoce ryzykowne początkowe oferty monet firm, które niekoniecznie są firmami typu blockchain.

Nie, bitcoin nie jest blockchainem, ale potrzebuje łańcucha blokowego, aby przetrwać. Blockchain nie. [+] potrzebują bitcoinów lub jakiejkolwiek kryptowaluty. (Shutterstock)

IBM, chiński i „Kodak Coin

Wcześniej w tym miesiącu Kodak ogłosił monetę Kodak – usługę opartą na łańcuchu bloków i towarzyszącą mu kryptowalutę, która umożliwia fotografom przechowywanie ich zdjęć i licencjonowanie ich bezpośrednio z łańcucha blokowego. Mogliby śledzić użycie obrazów i śledzić płatności za te obrazy.

Cyfrowe magazyny zdjęć już istnieją online, a fotografowie otrzymują odpowiednie wynagrodzenie za pośrednictwem pośredników. Ale ta usługa firmy Kodak była czymś nowym. I przyszedł z tokenem, kryptowalutą, która pozwoliłaby na zniżki za korzystanie z jego usługi. W wiadomościach cena akcji podwoiła się.

„Przykłady firm angażujących się w blockchain nieustannie się wspierają – mówi Christian Magoon, dyrektor generalny funduszy ETF Amplify. Fundusz Amplify Transformational Data Sharing (BLOK) został uruchomiony 17 stycznia.

IBM pracuje nad pilotażowym programem bezpieczeństwa żywności w technologii blockchain we współpracy z Walmart, chińską firmą zajmującą się handlem elektronicznym JD.com i Uniwersytetem Tsinghua w Chinach. Ostatnie testy przeprowadzone przez Walmart wykazały, że łańcuch bloków IBM skrócił czas potrzebny na prześledzenie paczki zgniłych mango z farmy źródłowej do sklepu w dwie sekundy. Zwykle zajmuje to tydzień.

„Niektóre inne firmy wprowadzą go w Chinach. IBM ma nadzieję pokazać, że ma to wartość – mówi Magoon. BLOK jest właścicielem IBM. „Mają nadzieję, że zrobią to jako prywatny łańcuch blokowy, którym administratorzy IBM zarządzają. Potraktuj to jako firmę taką jak firma Salesforce, zajmująca się przetwarzaniem w chmurze, w której otrzymujesz narzędzie podobne do ich programu do zarządzania relacjami z klientami (CRM) i IBM może powiedzieć:„ Hej, subskrybuj do naszego łańcucha blokowego dla większego bezpieczeństwa żywności – mówi. „Będą w tym pieniądze.

Oznakowanie firmy Kodak na targach CES 2018 w Las Vegas 10 stycznia. Akcje firmy Kodak wzrosły o 245% w ciągu jednego dnia. [+] po ogłoszonych planach zbudowania aplikacji blockchain dla fotografów, a być może nawet uruchomienia własnej kryptowaluty. „Jeszcze się okaże, czy Kodak odniesie sukces ze swoją monetą Kodaka, ale jesteśmy w środku! mówi Christian Magoon, dyrektor generalny Amplify Investments. (Zdjęcie: David Becker / Getty Images)

Czy Kodak będzie w tym zwycięzcą? IBM? Intel? A co z Overstock? Pamiętasz, jak sprzedawali w Internecie towary w nadmiernych ilościach, takie jak meble? Nadal to robią, ale teraz są firmą blockchain i budują giełdę kryptowalut. Akcje wzrosły o 316% w ciągu ostatnich 12 miesięcy w wyniku zmiany strategii.

„Overstock prawdopodobnie uzyskuje dziś 80% swoich przychodów i zarobków z technologii blockchain – mówi Eric Ervin, współzałożyciel i dyrektor generalny Reality Shares oraz współautor Forbes . „Stara firma Overstsock nie ma nic wspólnego z zyskami, które ostatnio osiągnęła. Chodzi o blockchain.

Kto by pomyślał, że Overstock to gra typu blockchain? NVIDIA Corporation też. Tworzą półprzewodniki, które pomagają zasilać górników Bitcoin. Dla tych, którzy nie są wtajemniczeni, koparka Bitcoin wygląda bardzo podobnie do starych procesorów typu tower z domowego komputera. Są to po prostu komputery używane do przetwarzania transakcji Bitcoin.

Te trzy fundusze ETF obiecują znaleźć firmy z dobrymi powiązaniami z blockchainem. Mają różne podejścia, ale wszyscy są uzależnieni od tematu.

Udziały innowacji to model ilościowy oparty na algorytmie przetwarzania języka naturalnego, który wybiera akcje. Reality Shares jest pasywne. Amplify jest aktywnie zarządzany.

„Kiedy przyjrzeliśmy się, jak bardzo te akcje się zmieniły, nie czuliśmy, że możemy kupować i trzymać przez sześć miesięcy – mówi Magoon. „Aktywne zarządzanie może być bardziej ryzykownym posunięciem, ale zamierzamy to zrobić. Portfel zmienia się każdego dnia. Były już trzy lub cztery zmiany. Jeśli coś pójdzie nie tak, nie czekamy na ponowne zbilansowanie indeksu, wychodzimy z szybki.

To jest Overstock przed blockchain (płaski) i po blockchain (Mt. Everest).

Google Finance przez Nimbus Capture.

Podobne gospodarstwa, inne podejście

Każdy z trzech funduszy ETF posiada firmę Intel. KOIN i BLOK są właścicielami Taiwan Semiconductors i NVIDIA, ponieważ stanowią grę z wydobyciem kryptowalut. Reality Shares Nasdaq NextGen Economy (BLCN) ETF ma więcej 10 największych udziałów wspólnych z Amplify, jest właścicielem HIVE Blockchain Technologies, japońskiego banku inwestycyjnego SBI, IBM i Overstock.

KOIN ma około 11% w Azji. Reality Shares podwoił się o 29%, głównie z powodu Japonii.

Żaden z funduszy nie nazywa się sam w sobie selekcjonerami akcji, chociaż Akcje Rzeczywistości byłyby tym wyróżniające.

Inwestorzy, którzy chcą wybrać jeden ETF zamiast drugiego, wybierają to podejście, a nie spółki w funduszu.

„Uwielbiam to, że Innovation Shares wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby znaleźć swoje zasoby – mówi Magoon. „Może mają tam Ferrari. Nie wiem. Uważamy, że trzeba wykorzystać ich rozpęd i szybko awansować na tej pozycji. Elastyczność jest kluczowa. 45% naszego portfolio znajduje się na szczycie 10 nazwisk. Ale możemy to zrobić, ponieważ mamy menedżera, który pilnuje tych nazwisk i może wyjść, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie kupujemy liderów sektora tylko na S&P , mówi. „Próbujemy kupić trochę mocy blockchain.

Innovation Shares śledzi firmy i umieszcza je w zastrzeżonym indeksie o nazwie Blockchain Innovators Index. Większość firm pochodzi z USA. Chiny zajmują drugie miejsce, z wagą 11%. Dla nich te fundusze ETF są tematycznymi funduszami ETF. Nie jest łatwo stworzyć produkt oparty na motywach, ponieważ analitycy z Wall Street dzielą firmy według sektorów. IBM nie jest firmą typu blockchain. To firma informatyczna.

„Używamy uczenia maszynowego do wyławiania słów kluczowych z narzędzia wyszukiwania w celu znalezienia firm powiązanych z blockchainem i wykorzystujemy analizę opartą na sentymentach, aby przyjrzeć się firmom, sprawdzić, czy można je uznać za część tematu. Myślę, że rynkowi brakuje niektórych, Markiewicz mówi.

Na przykład ich fundusz utrzymuje Visa i Mastercard w pierwszej dziesiątce. Mastercard rozpoczął płatności blockchain w październiku ubiegłego roku.

Coinbase zajęło drugie miejsce w rankingu 100 najbardziej wpływowych blockchainów brytyjskiej firmy Richtopia. [+] Lista organizacji w 2016 r. (Fotograf: Michael Short / Bloomberg)

Firmy wybrane przez algorytm są klasyfikowane jako operatorzy płatności kryptowalutowych, firmy wydobywające bitcoiny, dostawcy rozwiązań i pierwsi użytkownicy. Następnie są sprawdzani pod kątem oceny sentymentu, aby zobaczyć, jak silny jest związek z tematem.

„To są ludzie, którzy tworzą zespół – mówi Markiweicz. Indeks obejmuje 42 akcje. Fundusz posiada 34 akcje na 30 stycznia.

Reality Shares jest również bardzo popularne w Chinach.

„Chiny są obecnie bardzo popularne w blockchain – mówi. Reality Shares chce zbudować indeks A-Shares i H-Shares pracujący nad technologiami blockchain i kryptowalut. „Myślę, że można znaleźć około 30 chińskich firm, które znalazłyby się w indeksie – mówi Ervin. „Chiny są miejscem, w którym odbywa się całe wydobycie kryptowalut. Wiele technologii, z których jest to związane, jest wytwarzanych w Chinach – mówi.

Dwa lata temu fundusz PureFunds CyberSecurity ETF (HACK) osiągnął wartość 1 miliarda dolarów zarządzanych aktywów siedem miesięcy po jego uruchomieniu. Po raz pierwszy nowicjusz tak szybko pozyskał tak duży kapitał od inwestorów. Zebranie 100 milionów dolarów zajęło 32 dni.

W mniej niż dwa tygodnie dwa blockchainowe fundusze ETF przyniosły po ponad 100 milionów dolarów każdy. To robi wrażenie. Jeśli trend jest ich przyjacielem, te trzy fundusze ETF osiągną w tym roku miliard dolarów. Może jeden z nich będzie szczęśliwym posiadaczem funduszu blockchain o wartości 1 miliarda dolarów.

„Coinbase przyniesie w tym roku miliard dolarów przychodów – mówi Ervin o blockchainie, który jest znany z zasilania jednej z najbardziej znanych giełd kryptowalut. „Mają więcej klientów niż Schwab i nie ma szans, że mają więcej pracowników niż Schwab, mówi, wskazując na rodzaj zmiany, jaką blockchain przyniesie sektorowi finansowemu w nadchodzących latach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy