Najlepsze bezpłatne witryny z raportami kredytowymi (z 2020 r.)

17 lutego 2021

autor: Lauren Todd – Ostatnia aktualizacja: 2 marca 2020 r. (Ten post może zawierać linki partnerskie).

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, „ jaka jest najlepsza witryna, aby otrzymać bezpłatny raport kredytowy , ten post jest dla Ciebie.

W Stanach Zjednoczonych istnieją trzy główne agencje informacji kredytowej, którymi są Equifax, Experian i TransUnion. Są to trzy krajowe biura informacji kredytowej, które rejestrują, aktualizują i przechowują historie kredytowe konsumentów w USA.

Twój raport kredytowy zawiera prawie pełny zapis Twojej historii kredytowej.

Raporty kredytowe mogą mieć wpływ na zatwierdzenia kart kredytowych, oprocentowanie kredytów hipotecznych, wnioski o mieszkanie, a nawet podanie o pracę.

Chodzi o to, że informacje w twoim raporcie mogą być rzeczywiście niedokładne.

Badanie przeprowadzone przez FTC wykazało, że 5% konsumentów miało błędy w swojej historii kredytowej.

Dlatego tak ważne jest sprawdzenie raportu kredytowego.

Ale może to być kosztowne, zwłaszcza jeśli chcesz to często sprawdzać.

Jest jednak wiele miejsc, w których można bezpłatnie otrzymać raport kredytowy!

Spis treści

Najlepsze bezpłatne witryny z raportami kredytowymi

W tym poście omówię kilka niesamowitych witryn, na których można uzyskać bezpłatny raport kredytowy.

Następnie opiszę, jaki jest twój raport, dlaczego jest tak ważny i dlaczego sprawdzenie go może pomóc w twoich finansach!

Teraz ważne jest, aby pamiętać, że raport kredytowy to zupełnie coś innego niż ocena kredytowa. Poniżej wyjaśniam tę różnicę. Jeśli chcesz wiedzieć, czym się różnią, po prostu przejdź do sekcji „Jaka jest różnica między raportem kredytowym a oceną zdolności kredytowej w powyższym spisie treści.

Oto najlepsze strony bez raportów o kosztach!

AnnualCreditReport.com: Ogólnie najlepszyZajrzyj na wszelkie fora i blogi związane z finansami osobistymi, a jednym z najważniejszych komentarzy wydaje się być „jaka jest rządowa witryna z bezpłatnymi raportami kredytowymi. Chociaż rząd Stanów Zjednoczonych nie ma dedykowanej witryny, zawsze poleca AnnualCreditReport.com.

Najlepszym i najbardziej legalnym miejscem do bezpłatnego uzyskania raportu jest AnnualCreditReport.com.

Witryna jest obsługiwana wspólnie przez trzy główne amerykańskie agencje informacji kredytowej, o których wspomniałem powyżej – Equifax, Experian i TransUnion.

Zasadniczo jest to jedna witryna, w której możesz poprosić o wszystkie trzy bezpłatne raporty kredytowe.

Dzięki ustawie Fair Credit Reporting Act masz prawo do jednej bezpłatnej kopii raportu kredytowego co 12 miesięcy z każdego z trzech ogólnokrajowych raportów CIT z każdej firmy zajmującej się sprawozdawczością kredytową.

Pozwala to upewnić się, że informacje we wszystkich raportach są poprawne i aktualne.

Możesz zażądać wszystkich trzech raportów naraz lub możesz je rozłożyć w ciągu roku.

Możesz poprosić o bezpłatny roczny raport kredytowy na 3 sposoby:

 • Online : odwiedź witrynę Annualcreditreport.com
 • Telefonicznie : zadzwoń pod numer 1-877-322-8228. Pocztą : Wypełnij ten formularz i prześlij go na adres: Usługa żądania rocznego raportu kredytowego, PO Box 105281, Atlanta, GA 30348-5281.Jedyną wadą AnnualCreditReport.com jest to, że możesz otrzymać raport od każdej firmy tylko raz w roku.

  Możesz chcieć częściej sprawdzać swój raport, co przenosi mnie do następnej witryny na liście…

  Credit Karma: najlepszy sposób, aby być na bieżąco z raportemNastępna na naszej liście jest Credit Karma (recenzja). Ta strona internetowa oferuje bezpłatne wyniki i raporty kredytowe.

  Jeśli oferuje raporty dwóch największych biur kredytowych: TransUnion i Equifax.

  Po prostu utwórz konto, a Credit Karma pobierze Twoje raporty z TransUnion i Equifax.

  W tej witrynie podoba mi się to, że wyróżnia ważne elementy, aby raporty były łatwiejsze do zrozumienia.

  Kolejną zaletą strony jest to, że Twoje raporty mogą być aktualizowane co tydzień i możesz je sprawdzać tak często, jak chcesz!

  Pokazuje również Twoje wyniki kredytowe z TransUnion i Equifax, a także zestawienie czynników, które mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  Witryna pokazuje również oferty, które mogą zaoszczędzić pieniądze, takie jak karty kredytowe i pożyczki o niższym oprocentowaniu.

  Następnie, jeśli skorzystasz z oferty jednego z partnerów reklamowych witryny, zarabia. Nie musisz jednak przyjmować ofert witryny.

  Fakt, że witryna będzie również wysyłać powiadomienia w przypadku jakichkolwiek ważnych zmian w raportach kredytowych TransUnion lub Equifax, jest również świetną cechą Credit Karma.

  Credit Sesame: najlepszy do monitorowania i doradztwa kredytowegoCredit Sesame (recenzja) zapewnia bezpłatną ocenę kredytową i kartę raportu kredytowego. Witryna uzyskuje informacje kredytowe z TransUnion, co umożliwia śledzenie długów, kont kredytowych i innych czynników związanych z raportami kredytowymi.

  To naprawdę przydatne!

  Do założenia konta Credit Sesame nie jest wymagana karta kredytowa, co jest niesamowite!

  Silnik analityczny Credit Sesame codziennie analizuje sytuację kredytową i zadłużenia i doradza, ile możesz zaoszczędzić na pożyczkach, kredytach hipotecznych, kartach kredytowych i nie tylko.

  Oferuje również monitorowanie kredytu, co jest świetne. Otrzymujesz comiesięczną aktualizację zdolności kredytowej i monitorowanie kredytu od TransUnion.

  Darmowe konto Credit Sesame wykorzystuje informacje z TransUnion, ale jeśli chcesz otrzymać raport ze wszystkich trzech biur, musisz przejść na plan premium Credit Sesame – który nie jest bezpłatny.

  NerdWallet: Najlepszy ze względu na łatwość użytkowaniaNastępnie mamy NerdWallet.

  Zapewnia łatwy do odczytania bezpłatny raport kredytowy.

  W NerdWallet podoba mi się to, że sprawia, że ​​uzyskanie raportu kredytowego jest naprawdę łatwe. Rejestracja jest tak szybka – więc jeśli jesteś zajęty i szukasz prostego spojrzenia na swój raport, NerdWallet to strona internetowa dla Ciebie.

  Dzięki witrynie możesz zobaczyć swoje informacje kredytowe i historię w jednym miejscu. Witryna może nawet pomóc Ci odblokować lepsze oprocentowanie kredytów, kredytów hipotecznych i kart kredytowych.

  Możesz przejrzeć historię płatności, ilość wykorzystanego kredytu oraz stan karty kredytowej, rachunków hipotecznych i rat. Możesz zobaczyć swoje salda i większość zadłużenia.

  Możesz zobaczyć swój raport kredytowy w dowolnym momencie. Nie jest wymagana karta kredytowa, aby zarejestrować się w witrynie i otrzymać raport, co jest niesamowite.

  Po prostu zarejestruj się na stronie bez żadnych kosztów i uzyskaj dostęp do raportu kredytowego TransUnion. Jest aktualizowany co tydzień!

  Możesz również wyświetlić swoją zdolność kredytową. Jest aktualizowany co siedem dni.

  CreditWise od Capital One: najlepszy do monitorowania i budowania kredytuDzięki CreditWise od Capital One możesz uzyskać bezpłatną ocenę kredytową i raport od TransUnion.

  Witryna świetnie nadaje się do nadążania za kredytem. Wysyła alerty e-mailowe za każdym razem, gdy zmieni się raport kredytowy TransUnion, w tym ostatnie zapytania, zaległe konta i inne.

  Możesz również monitorować swoje informacje kredytowe za pomocą CreditWise. Śledzi SNN, skanuje ciemną sieć i wysyła automatyczne powiadomienia z dwóch biur kredytowych – bezpłatnie.

  Tym, co wyróżnia tę witrynę jako jedną z najlepszych, jest to, że zawiera również narzędzie Symulator, którego możesz użyć do zbadania potencjalnego wpływu swoich decyzji finansowych przed ich podjęciem. Może to pomóc w zwiększeniu kredytu.

  WalletHub: najlepszy do codziennych aktualizacjiJeśli szukasz codziennych aktualizacji, wypróbuj WalletHub. Oferuje bezpłatne wyniki kredytowe i raporty, które są aktualizowane codziennie!

  Ponieważ zapewnia codzienne aktualizacje, możesz dostrzec błędy, oznaki oszustwa i możliwości oszczędzania pieniędzy, gdy tylko się pojawią.

  Możesz nawet uzyskać raport w podróży dzięki aplikacji WalletHub.

  Zapewnia również szczegółowe monitorowanie i poprawę zdolności kredytowej wraz z poradami kredytowymi dostosowanymi do Twoich potrzeb. Oferuje całodobowy monitoring kredytowy, a serwis powiadomi Cię o ważnych zmianach.

  Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna, bez konieczności podawania danych karty kredytowej.

  Co to jest raport kredytowy?

  Raport kredytowy zawiera pełną listę linii kredytowych i historię płatności. Equifax, Experian i TransUnion, te trzy główne firmy zajmujące się sprawozdawczością kredytową, o których wspomniałem powyżej, opracowują te raporty kredytowe.

  Teraz raporty często zawierają wiele stron, ponieważ zawierają szczegółowe informacje o wszystkich posiadanych przez Ciebie kontach.

  Kiedy dokonujesz płatności kartą kredytową lub pożyczką, firma, która udzieliła ci tej pożyczki lub kredytu, rejestruje, ile płacisz i jak często dokonujesz płatności, a także limit kredytu i salda pożyczek. Te firmy i inne źródła będą zgłaszać historię kredytów, pożyczek i płatności trzem głównym firmom zajmującym się raportowaniem kredytowym.

  Każda z firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową łączy te informacje w raporcie kredytowym. Firmy te przygotowują raporty dla osób w USA.

  Informacje w Twoich raportach mogą się różnić, ponieważ nie wszystkie firmy przekazują raporty wszystkim trzem firmom zajmującym się raportowaniem kredytowym.

  Na przykład jeden biznes może raportować tylko do Equifax i TransUnion, podczas gdy drugi biznes może raportować tylko do Experian i TransUnion.

  Co znajduje się w Twoim raporcie kredytowym?

  Raporty kredytowe często pojawiają się na wielu stronach, ponieważ zawierają wiele szczegółowych informacji na temat wszystkich rachunków, które kiedykolwiek otworzyłeś lub zamknąłeś, zaciągniętych pożyczek i tego, jak pilnie zajmowałeś się płatnościami. Mogą również pokazać, czy kiedykolwiek zostałeś pozwany o dług lub ogłoszony upadłość.

  Oto, co może zawierać Twój raport kredytowy:

  • Lista firm, które udzieliły Ci kredytu lub pożyczki.
  • Kwota każdego kredytu lub limitu kredytowego dla każdej karty kredytowej.Ile razy spłaciłeś swój kredyt lub pożyczki w terminie i ile zapłaciłeś.Wszelkie nieodebrane lub spóźnione płatności, a także złe długi.Lista firm, które otrzymały Twój raport w określonym czasie.Twoje obecne i poprzednie nazwiska, adresy i / lub pracodawcy.Wszelkie bankructwa lub inne publiczne informacje rejestrowe.Jaka jest różnica między oceną zdolności kredytowej a raportem?

   Twój raport kredytowy to nie to samo, co Twoja ocena kredytowa.

   Raport kredytowy zawiera informacje o Twojej historii kredytowej.

   Z drugiej strony, twoja ocena kredytowa to liczba, której pożyczkodawcy używają do oceny, jak bezpieczny lub ryzykowny jesteś jako klient.

   Zasadniczo Twoja ocena kredytowa pomaga kredytodawcom w podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki.

   Najczęściej stosowaną oceną przy podejmowaniu decyzji kredytowych jest FICO. Występuje w wielu wersjach – wiele z nich to oceny specjalistyczne dotyczące określonych produktów, takich jak karty kredytowe lub pożyczki samochodowe. Kolejnym narzędziem używanym przy podejmowaniu decyzji dotyczących pożyczek jest VantageScore.

   Tak więc Twoja ocena kredytowa jest obliczana na podstawie informacji w raporcie kredytowym.

   Do ważnych czynników należą:

   • Twoja historia spłat.
   • Ile pieniędzy jesteś winien w porównaniu z limitami kredytowymi – nazywa się to wskaźnikiem wykorzystania kredytu.Jak często ubiegałeś się o kredyt w ostatnim czasie – jest to znane jako „trudne zapytanie, ale więcej na ten temat poniżej.Jak długo masz konta kredytowe. Albo wiek kredytu.Rodzaje posiadanych kredytów. Może to być więc rodzaj kredytu ze stałymi płatnościami, jak pożyczka na samochód, lub kredyt ze zmiennymi płatnościami, na przykład karta kredytowa.Do czego służy moja zdolność kredytowa?Praktycznie wszystkie twoje najważniejsze życiowe zakupy zależą od tego. Niezależnie od tego, czy kupujesz dom, samochód czy pożyczkę biznesową, pożyczkodawcy patrzą na Twój raport.

    Firmy używają ocen kredytowych do oszacowania prawdopodobieństwa spłaty pożyczki. Tak więc, jeśli masz wyższą zdolność kredytową, firma może uznać, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że spłacisz swoje długi. Z drugiej strony bank może stwierdzić, że osoby z niższą oceną kredytową mogą mieć mniejsze szanse na spłatę długów.

    Twoja ocena kredytowa jest obliczana poprzez umieszczenie informacji z raportu kredytowego w formule oceny kredytowej.

    Możesz mieć wiele ocen kredytowych w zależności od tego, kto dostarczył Twój wynik i czy firma, która dostarczyła wynik, wykorzystała własny model oceny, czy też model od strony trzeciej.

    Ponieważ istnieje wiele różnych formuł stosowanych do obliczania zdolności kredytowej, może to prowadzić do różnic w wynikach kredytowych.

    Ponadto biznes nie zawsze raportuje do każdej firmy zajmującej się sprawozdawczością kredytową, jak wspomniałem powyżej. A nawet jeśli to zrobią, mogą wysyłać swoje informacje w różne dni.

    Tak więc każdego dnia informacje, które posiada jedna firma sporządzająca sprawozdania kredytowe, mogą różnić się od działalności kredytowej, która jest zgłaszana innej firmie raportującej.

    Oznacza to, że należy pamiętać, że wyniki kredytowe, które otrzymujesz od różnych firm, nie będą takie same.

    Chociaż prawo wymaga corocznego bezpłatnego raportowania od każdej z głównych firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową, nie wymaga od tych firm wystawiania bezpłatnej oceny kredytowej.

    Dlaczego twoje zgłoszenie jest ważneInformacje zawarte w raporcie służą do obliczenia wyniku. Banki biorą pod uwagę Twoją historię kredytową, decydując, czy wyrazić zgodę na udzielenie Ci karty kredytowej, kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego czy innego rodzaju pożyczki.

    Ale to nie wszystko.

    Wielu właścicieli nieruchomości przyjrzy się Twojemu kredytowi, decydując się na wynajem.

    Oznacza to, że Twój kredyt może mieć duży wpływ na wiele dziedzin Twojego życia.

    Jeśli Twój kredyt nie jest wystarczająco dobry, może to uniemożliwić na przykład uzyskanie karty kredytowej lub kredytu hipotecznego.

    Po co sprawdzać raport kredytowy?Sprawdzanie raportu jest bardzo ważne!

    Jak powiedziałem powyżej, FTC szacuje, że około jeden na pięciu konsumentów ma co najmniej jeden błąd w swoim raporcie kredytowym.

    Jeśli masz błąd w swoim, może to wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania zatwierdzenia lub spowodować, że będziesz musiał płacić wyższe stawki, jeśli zostaniesz zatwierdzony.

    Jedynym sposobem, aby upewnić się, że informacje w raporcie kredytowym są dokładne, jest częste ich sprawdzanie.

    Dlatego powyższe strony są tak dobre.

    Umożliwiają one częste sprawdzanie raportu kredytowego. W przypadku niektórych witryn możesz sprawdzać swój raport co tydzień lub nawet codziennie!

    Sprawdzając raport, możesz upewnić się, że nie ma błędów i że zawiera on właściwe informacje.

    Dokładny raport może naprawdę pomóc we wszystkim, od uzyskania zgody na pożyczkę po wynajęcie nowego mieszkania.

    Czy sprawdzenie raportu kredytowego obniża Twoją zdolność kredytową?Okej, więc powyżej powiedziałem, że często sprawdzanie raportu jest ważne.

    Niektórzy martwią się jednak, że kiedy sprawdzą swój raport, obniży to ich zdolność kredytową.

    To zrozumiałe. Niektóre działania rzeczywiście obniżają Twoją zdolność kredytową.

    Na przykład złożenie wniosku o pożyczkę lub linię kredytową spowoduje tymczasowe obniżenie wyniku.

    Dzieje się tak, ponieważ tego typu działanie jest znane jako „twarde śledztwo.

    Z drugiej strony, sprawdzenie raportu kredytowego NIE obniży twojego wyniku ani nie zaszkodzi w żaden sposób.

    Dzieje się tak, ponieważ tego typu działanie jest znane jako „miękkie dochodzenie.

    Miękkie zapytania NIE szkodzą Twojej zdolności kredytowej.

    Oznacza to, że możesz sprawdzić swój raport kredytowy i ocenić, nie martwiąc się, że wpłynie to na Twój przyszły kredyt.

    Więc która witryna jest najlepsza?

    Najlepsza bezpłatna witryna z raportami kredytowymi to taka, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

    Szczerze mówiąc, wybrałbym AnnualCreditReport.com, ponieważ możesz sprawdzić swój raport ze wszystkich trzech głównych firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową.

    Jedynym minusem jest jednak to, że raport z każdej firmy można wyświetlić tylko raz w roku.

    Jeśli chcesz rzucić okiem na swój raport częściej, to Credit Karma i WalletHub są niesamowite, pozwalając Ci sprawdzać raport odpowiednio co tydzień i codziennie.

    Inne strony na liście również oferują korzyści, od wygody w przypadku NerdWallet po monitorowanie kredytów w przypadku CreditWise od Capital One.

    Wypróbuj te witryny i upewnij się, że Twój raport kredytowy zawiera właściwe informacje.

    Gdzie jest Twoje ulubione miejsce, w którym możesz być na bieżąco z historią kredytową i wynikami?

    Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

    Podziel się swoimi przemyśleniami Anuluj odpowiedź5 $ bonusu!Dołącz do Point Club i zdobywaj darmowe nagrody za ankiety, gry, okazje, filmy i plotki o celebrytach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy