Pisanie listu o zamknięciu konta bankowego [z próbką]

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Istnieje wiele banków do wyboru, które zaspokoją potrzeby związane z kontami czekowymi i oszczędnościowymi. Banki rywalizują o interesy i oferują gotówkę oraz inne zachęty, aby zdobyć nowych klientów.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowego miasta, czy po prostu chcesz zmienić bank, najłatwiejszym sposobem zamknięcia konta jest złożenie go listownie.

Pisanie listu jest o wiele łatwiejsze niż stanie w kolejce godzinami i rozmowa z opiekunem klienta.

Jeśli nie możesz wydostać czasu z harmonogramu, aby przenieść go do banku, list o anulowaniu konta bankowego może szybko załatwić sprawę i nie będziesz musiał płacić żadnych dodatkowych opłat za usługi, które mogą się narastać.

Przed zamknięciem konta

Przed zamknięciem konta bank będzie chciał sprawdzić kilka rzeczy. Po pierwsze, konto nie może mieć wartości ujemnej. Jeśli rachunek ma ujemny wynik, będą wymagać przywrócenia salda zerowego, zanim będzie można go zamknąć.

Niektóre banki automatycznie zamykają konto, jeśli saldo osiągnie zerowe saldo, sprawdź zasady swojego banku. Chcą również upewnić się, że nie ma żadnych zaległych czeków ani transakcji debetowych. Wypisywanie czeków na zamkniętym koncie jest poważnym przestępstwem i przestępstwem.

Chociaż może to być przeoczenie, przed zamknięciem konta chcesz się upewnić, że wszystkie czeki zostały rozliczone.

Kolejną wskazówką jest upewnienie się, że na koncie jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć wszelkie opłaty, które mogą zostać odliczone, takie jak miesięczne opłaty za usługi. Po załatwieniu wszystkich tych rzeczy możesz oficjalnie zamknąć konto.

 • Jak zamknąć konto bankoweZnaczące znaczenie

  List musi być przede wszystkim datowany, ponieważ może to mieć duże znaczenie. Musisz dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zamykanie rachunków w lokalnym oddziale i bezpośrednio do niego napisać. Upewnij się, że masz pełne imię i nazwisko, aby list trafił bezpośrednio do nich, a nie do innego działu.

  Przejdź od razu do rzeczy i opisz swoją prośbę, aby zrozumieli, czego chcesz. Musisz również powiedzieć im, że na koncie nie ma zaległego czeku, o czym bank powinien wiedzieć przed zamknięciem konta.

  Jeśli z kontem są powiązane numery identyfikacji podatkowej, pamiętaj o podaniu ich w liście. Numer konta jest również ważny, zwłaszcza jeśli masz jedno lub więcej rachunków i zamykasz tylko jedno.

  Pieniądze na Twoim koncie?

  Jeśli masz pieniądze na koncie, poproś o przesłanie tych środków czekiem. List powinien być krótki i słodki. Jeśli masz problemy z bankiem i byłeś niezadowolony z ich usług, pamiętaj o umieszczeniu tego w liście.

  Banki wykorzystują informacje zwrotne do ulepszania swoich usług. Po tym, jak powiesz już wszystko, pamiętaj o podpisaniu i pozostawieniu danych kontaktowych na wypadek, gdyby chcieli się z tobą skontaktować.

  Oto przykładowy list o anulowaniu konta bankowego:

  Przykładowy list do zamknięcia konta bankowego

  Lisa Charmin

  9876 St. Rt. 139

  Darbydale, Ohio 43123

  XYZ Banking Company

  1298 Hunts Club Drive

  Columbus, Ohio 43123

  Do wiadomości: Marvin Wells – Account Manager

  Chcę zamknąć moje konto bankowe, które mam w Twojej instytucji. Mój numer konta bankowego to 036410-09.

  Mam to konto od blisko dziesięciu lat, ale w związku z przeprowadzką do mojej firmy jestem teraz zmuszony do zmiany banku. Upewniłem się, że wszystkie czeki zostały rozliczone i na koncie nie ma żadnych oczekujących obciążeń.

  Obecnie na koncie jest około 105 $. Rozumiem, że będziesz musiał pokryć miesięczne opłaty manipulacyjne, a także wyzerować konto.

  Czy mógłbyś wysłać mi pieniądze czekiem na mój nowy adres? Mój adres to 708 Erwin. Drive, Reynoldsburg, Ohio 43068. Mam również nowy numer telefonu, z którym możesz się ze mną skontaktować; jest to 614-290-0987.

  Chciałbym również poświęcić chwilę i poinformować, że chociaż mam swoje konto od tylu lat, nie jestem do końca zadowolony z moich usług.

  Kiedy bank został przejęty przez nową firmę w 2015 roku, stwierdziłem, że linie serwisowe były zawsze długie i stałem się bardziej numerem niż klientem. Podobał mi się bank w starym rodzinnym mieście. W przypadku pytań proszę o kontakt.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy