Pożyczka FHA: co musisz wiedzieć

Pożyczka FHA: co musisz wiedzieć
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Pożyczka FHA to kredyt hipoteczny ubezpieczony przez Federal Housing Administration. Zezwalając na zaliczki na poziomie zaledwie 3,5% przy FICO 580, pożyczki FHA są pomocne dla kupujących z ograniczonymi oszczędnościami lub niższymi wynikami kredytowymi.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Niezależnie od tego, czy jesteś już pewien, że pożyczka FHA jest dla Ciebie odpowiednia, czy nadal próbujesz dowiedzieć się, czym jest FHA, zepsuliśmy to wszystko. Nie ma potrzeby przeczesywania podręcznika FHA; tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania dotyczące FHA.

Przewodnik NerdWallet po COVID-19

Uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące kredytu hipotecznego, podróży, finansów – i zachowania spokoju ducha.

Co to jest pożyczka FHA?

Pożyczka FHA to kredyt hipoteczny ubezpieczony przez Federal Housing Administration. Przy minimalnej wpłacie zaliczki w wysokości 3,5% dla pożyczkobiorców z oceną kredytową 580 lub wyższą, pożyczki FHA są popularne wśród nabywców domu po raz pierwszy, którzy mają niewielkie problemy z oszczędnościami lub kredytami.

FHA ubezpiecza kredyty hipoteczne udzielane przez pożyczkodawców, takich jak banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i instytucje niebankowe. Ubezpieczenie to chroni pożyczkodawców w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań, dlatego też pożyczkodawcy FHA są gotowi zaoferować korzystne warunki pożyczkobiorcom, którzy w przeciwnym razie mogliby nie kwalifikować się do kredytu mieszkaniowego.

Tylko pożyczkodawca zatwierdzony przez FHA może udzielić pożyczki ubezpieczonej przez FHA. ”

Pożyczka mieszkaniowa FHA może być wykorzystana do zakupu lub refinansowania domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych składających się z dwóch do czterech lokali, mieszkań własnościowych oraz niektórych gotowych i mobilnych domów. Określone rodzaje pożyczek FHA można również wykorzystać na nowe budownictwo lub remont istniejącego domu.

Co to jest FHA?

Federalna Administracja Mieszkaniowa – lepiej znana jako FHA – jest częścią amerykańskiego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast od 1965 roku. Jednak FHA faktycznie rozpoczęła działalność ponad 30 lat wcześniej, jako element Nowego Ładu. Oprócz krachu na giełdzie i suszy w Dust Bowl, podczas Wielkiego Kryzysu pękła bańka na rynku nieruchomości. Na początku 1933 r. Mniej więcej połowa amerykańskich właścicieli domów nie spłacała kredytów hipotecznych.

FHA została utworzona jako część ustawy National Housing Act z 1934 r., Aby powstrzymać falę przejęć i pomóc uczynić posiadanie domów bardziej przystępnymi. Ustanowił on 20% zaliczki jako nową normę poprzez ubezpieczenie kredytów hipotecznych do 80% wartości domu – wcześniej właściciele domów byli ograniczeni do pożyczania 50% -60%.

Obecnie FHA ubezpiecza kredyty dla około 8 milionów domów jednorodzinnych.

Jaka jest różnica między pożyczką FHA a pożyczką konwencjonalną?

Łatwiej jest zakwalifikować się do pożyczki FHA niż do zwykłej pożyczki, która nie jest ubezpieczona ani gwarantowana przez rząd federalny. Pożyczki FHA pozwalają na niższą ocenę kredytową niż pożyczki konwencjonalne, aw niektórych przypadkach niższe miesięczne raty ubezpieczenia hipotecznego. Zasady FHA są bardziej liberalne w odniesieniu do darowizn w postaci zaliczki od rodziny, pracodawców lub organizacji charytatywnych. Pożyczki FHA mogą wiązać się z kosztami zamknięcia, których nie wymagają tradycyjne pożyczki.

Jakie są rodzaje pożyczek FHA?

FHA oferuje różnorodne opcje pożyczki, od dość standardowych pożyczek na zakup po produkty zaprojektowane w celu zaspokojenia bardzo specyficznych potrzeb. Oto przegląd pożyczek FHA, które są powszechnie używane do zakupu domu finanso:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy