Prawda o zapytaniach: jak bardzo zranili twoją zdolność kredytową

Prawda o zapytaniach: jak bardzo zranili twoją zdolność kredytową
16 października 2020

Podziel się tym postem

W dobie postępu technologicznego, kradzieży tożsamości i włamań do kont ważniejsze niż kiedykolwiek jest monitorowanie swoich wyników kredytowych. Banki, firmy, pracodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe to tylko niektóre z innych interesów, które mogą zadawać pytania dotyczące zdolności kredytowej danej osoby. Niektóre zapytania dotyczące zdolności kredytowej wpływają na ogólną ocenę zdolności kredytowej, a inne nie mają żadnego wpływu. Skąd wiesz, które czeki mogą zaszkodzić Twojemu wynikowi, a które nie? Dowiedzmy Się.

Definicja zapytań kredytowych

Po pierwsze, konsumenci muszą zrozumieć, czym jest zapytanie kredytowe lub sprawdzenie zdolności kredytowej. Kiedy instytucja żąda raportu kredytowego od agencji informacji kredytowej, przeprowadza zapytanie kredytowe. Zapytania o kredyt pojawiają się, gdy osoba składa wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową, w ramach weryfikacji przeszłości przez wynajmujących lub potencjalnych pracodawców oraz przez osoby monitorujące swój własny kredyt.

Rodzaje zapytań kredytowych

Zapytania o ocenę zdolności kredytowej mogą przybierać dwie formy: twarde zapytanie lub twarde zapytanie i miękkie zapytanie lub miękkie zapytanie. Twarde czeki odbywają się na żądanie instytucji pożyczkowych. Czeki miękkie to zapytania niezwiązane z pożyczkami i wnioskami kredytowymi. Każdy rodzaj kontroli kredytowej inaczej wpływa na Twoją zdolność kredytową.

Ciężkie zapytania

Kiedy ludzie ubiegają się o kartę kredytową, kredyt hipoteczny, pożyczkę na samochód lub jakikolwiek inny rodzaj pożyczki, pożyczkodawca przeprowadza twarde zapytanie o ich raport kredytowy. Potencjalny pożyczkodawca może sprawdzić jeden lub kilka raportów kredytowych, aby określić zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy.

Twarde wyciągi kredytowe mogą obniżyć ocenę kredytową nawet o pięć punktów. Pozostają również na raporcie kredytowym przez dwa lata. Jednak twarde zapytanie wpływa tylko na Twoją ocenę za pierwszy rok. Po upływie dwóch lat mocne przyciąganie zostaje zarzucone. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy pożyczkodawcy sprawdzają kredyt w celu określenia warunków i oprocentowania, które mają zaoferować pożyczkobiorcom. W tym przypadku hard pull nie wpływa na twoją zdolność kredytową.

Okresy różnią się w zależności od wieku kredytu, ale wszystkie zapytania dotyczące oceny kredytowej złożone w tym samym okresie od 14 do 24 dni liczą się jako jedno zapytanie. Dobrym pomysłem jest zrobienie wszystkich zakupów pożyczkowych w ciągu tych dwóch tygodni, aby zmniejszyć liczbę zapytań i zapobiec nadmiernemu spadkowi zdolności kredytowej. Ważne jest, aby pamiętać, że gdy pożyczkodawcy z biegiem czasu zobaczą dużą liczbę trudnych zapytań, mogą założyć, że w przeszłości odmówiono ci kredytu, co może negatywnie wpłynąć na twoją zgodę na bieżące pożyczki i kredyty lub przynajmniej wpłynąć na warunki i oprocentowanie oferowane użytkownikowi.

Miękkie zapytania

Są to zapytania niezwiązane z wnioskami o pożyczkę lub kredyt. Kiedy sprawdzasz własną zdolność kredytową do celów monitorowania, jest to uważane za miękkie zapytanie. To samo dotyczy sytuacji, gdy pracodawcy lub wynajmujący sprawdzają Twoją ocenę, aby ocenić Twój charakter i czy jesteś osobą odpowiedzialną.

Zapytania o miękką ocenę kredytową nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla osób fizycznych, jeśli chodzi o monitorowanie zdolności kredytowej. Każdy może uzyskać dostęp do swoich ocen kredytowych w dowolnym momencie, nie martwiąc się o ich obniżenie.

Usuwanie zapytań z Twojego raportu

Jeśli zapytania są aktualne i dokładne, Federalna Komisja Handlu zabrania usuwania ich z raportu kredytowego. Chociaż w przypadku niedokładnych zapytań, błędów w raportowaniu, kradzieży tożsamości lub innych oszukańczych działań, możesz wysłać do biura informacji kredytowej pismo z prośbą o usunięcie informacji, wyjaśniające problem. Dołącz kopię raportu kredytowego i dowód, że zapytanie nie zostało przez Ciebie autoryzowane. Przykładowe listy są dostępne za pośrednictwem Federalnej Komisji Handlu. Biuro informacji kredytowej ma 30 dni od otrzymania Twojego listu na zbadanie sprawy i udzielenie odpowiedzi. Pozytywna odpowiedź skutkuje usunięciem wątpliwych zapytań.

Daj sobie kredyt

Utrzymanie wysokiej jakości zdolności kredytowej jest tak proste, jak terminowe i pełne spłacanie długów. Czasami jednak życie się toczy, a ratingi kredytowe cierpią. Kradzież tożsamości, utrata pracy, bankructwo i inne problemy finansowe mogą spowodować spadek wyników kredytowych. Niska ocena kredytowa oznacza większe trudności w uzyskaniu pożyczki i innych rodzajów finansowania. Jeśli twoja zdolność kredytowa spadła, sprawdź raport kredytowy pod kątem negatywnych informacji, które mogą obejmować:

  • Wysokie saldo
  • Konta windykacyjne
  • Przejęcia
  • Upadłości
  • Opóźnione płatności
  • Konta niewykonane
  • Odpisy
  • Foreclosures

Znalezienie któregokolwiek z tych obraźliwych znaków w raporcie kredytowym jest czerwoną flagą. Musisz ustalić, czy informacje są dokładne i znajdują się w raporcie, czy też są niedokładne i warte zakwestionowania. Ludzie często odkrywają negatywne informacje w raportach kredytowych po tym, jak zapytania dotyczące oceny kredytowej prowadzą do odmowy pożyczki. Na szczęście istnieją sposoby na naprawienie złego kredytu. Profesjonaliści, tacy jak ludzie z Coast Tradelines, mogą pomóc Ci stanąć na nogi. Daj sobie uznanie za podejmowanie trafnych decyzji kredytowych, kontaktując się z Coast Tradelines pod numerem 619-363-1472 i dowiedz się, jak mogą pomóc Ci odbudować kredyt.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy