14 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że jesteś kiepskim pracownikiem

🕓 05.07.2019
👁 135
🗨
Cechy złego pracownika

Są lepsi jak i również gorsi pracownicy, ale jak jeśli to właśnie twoja osoba zaliczasz się do tej innej grupy? To wcale nie zaakceptować musi oznaczać, że jesteś człowiekiem leniwym czy niezdolnym do osiągania sukcesów zawodowych, może wybrałeś/aś po prostu złą branżę. Jeśli sam/a czujesz, że nie wykonujesz swojej pracy najlepiej, szczytowy czas zastanowić się, dlaczego i spróbować to reperować.

Oto sygnały, które mogą świadczyć o tymże, że nie jesteś najlepszym pracownikiem:

1. Odrzucić jesteś punktualny

Zapominasz o ważnych deadline’ach, wpadasz spóźniony dzięki spotkania, wciąż „mylisz” jedenastu. 00 z 9. 30… w ten sposób pokazujesz wszystkim, że nie szanujesz ich cennego czasu.

Foto: Jessica Hromas / Getty Images

2. Wciąż jesteś wymówki

Zawsze wiesz, jak usprawiedliwić fakt, że nie wykonałeś służbowego polecenia lub ponownie nie wyrobiłeś się wraz z jakimś zadaniem. Nie sięgaj po wymówki, gdy po prostu wykazujesz się niekompetencją.

3. Robisz minimum

Robisz wystarczająco dużo, żeby uniknąć zwolnienia i… tyle. Jeśli kierownik rzuca ci jakieś wyzwanie, okazujesz rozdrażnienie. Ryzykujesz w taki sposób swoją reputację i dajesz do zrozumienia, że nie jesteś za bardzo zaangażowany w to, co czynisz.

4. Uwielbiasz plotkować

Nie wszystkie plotki są kiepskie, podczas rozmowy przy kawie czy "dymku" można zdobyć cenne informacje. Ale włączanie się w nic niewnoszące rozmowy na temat własnego życia kolegi, koleżanki, szefa czy nawet na sprawa tego, jak pną się po szczeblach kariery, jest ryzykowne i może poważnie naruszyć twoją reputację.

Foto: Shutterstock

5. Może ci się wydawać, iż jesteś najmądrzejszą osobą przy biurze

Pewność siebie jest po miejscu pracy absolutnie kluczowa, a poczucie, że po niektórych dziedzinach masz ogromniejszą wiedzę od innych, zwykła. Ale nikt nie chce pracować z kimś, jaki jest zwyczajnie arogancki. Nie zaakceptować musisz przy każdej sposobności pokazywać, że wiesz całość najlepiej.

6. Nie zaakceptować wierzysz w misję albo wartości twojej firmy

Wydaje wam się, że cele, które wyznaczyła sobie firma, w której pracujesz, są bez sensu, a prezes, mówiąc dyplomatycznie, niezbyt elokwentny. Kto ma świadomość, może masz rację. Lecz jeśli rzeczywiście twój pracodawca absolutnie ci nie imponuje może, zamiast tracić czas na narzekanie, powinieneś/powinnaś zapoczątkować rozglądać się za odmienną pracą?

7. Twoja produktywność jest zauważalnie mniejsza niż twoich kolegów

Bądźmy szczerzy: na pewno nie wszyscy koledzy to cudotwórcy, żeby osiągnąć konkretne efekty, po prostu wkładają w to, co robią sporo wysiłku. Odstajesz? Może problemem jest deficyt motywacji.

8. Twoi koledzy ewidentnie nie doceniają z tobą pracować

Masz uczucie, że nikt nie potrzebuje wchodzić z tobą po interakcje? Możliwe, że współpracownicy cię po prostu nie zaakceptować lubią albo uznają zbyt niezbyt kompetentnego.

Foto: cjmacer / Shutterstock

9. Regularnie przepraszasz

Jeżeli w trakcie codziennych rozmów z szefem, kolegami czy klientami musisz stale za coś przepraszać, to znak, że nie dajesz sobie w tej pracy rady. Choć może na prostu masz taki denerwujący nawyk.

10. Odrzucić możesz pogodzić się wraz z tym, gdy słyszysz „nie”

Świetnie, że przekonaliśmy cię do owego, że twoje pomysły są wartościowe. Ale kiedy ktoś, komu podlegasz, mówi odmiennie, lepiej odpuścić i się z tym pogodzić.

11. Zawsze szukasz rodzaju na to, żeby ustrzec się pracy

Przez cały dzień spoglądasz tęsknym wzrokiem na zegarek, odliczając godziny do końca dnia pracy. Zrzucasz odpowiedzialność i dodatkowe zadania dzięki innych przy każdej potencjalnej okazji. Nie tyle nie zaakceptować potrafisz się zmotywować, jak dużo nie widzisz nawet takiej potrzeby. Nie jesteś zaangażowany w swoją pracę.

Foto: Justin Sullivan / Getty Images

12. Nie dogadujesz się z nikim po firmie

Możliwe, że twoi współpracownicy są niekompetentni, grubiańscy bądź nieciekawi i nie zdołasz złapać z nimi żadnego kontaktu. Ale może ty też nie jesteś bez winy?

Foto: Robertus Pudyanto / Getty Images

13. Wciąż stawiasz żądania

W wszelakiej pracy trafiają się sprawy, w których trzeba co odrobinę wynegocjować. Warto to robić, gdy pojawia się rzecz wynagrodzenia, benefitów pracowniczych, periodu pracy czy zakresu obowiązków. Ale jeśli ciągle żądasz czegoś, nie oferując po zamian firmie niczego wartościowego, może to osłabić twą reputację.

14. Niedostatek ci „iskry”

Robisz to, jakie możliwości zrobić musisz, ale nie jesteś z tego przede wszystkim dumny. Jesteś przeciętniakiem jak i również dobrze ci z naszym. Są firmy, w jakich takie osoby mogą manipulować przez wiele lat, lecz w wielu są na prostu zastępowane przez więcej zmotywowane i te, które wkładają w swoją pracę… serce.

WARTO WIEDZIEC:

Autor: dancintoes18
Rozwoj osobisty
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Ceny paliw bez zmian  Surowce
W tym tygodniu ceny paliw na części stacji po raz kolejny wzrosły o kilka groszy na litrze, co przełożyło się na podwyżkę przeciętnych poziomów cen w kraju, ale najbliższe dni nie zaakceptować powinny…...
Casamigos - tequila George’a Clooneya sprzedana
George Clooney wraz z dwoma przyjaciółmi Rande Gerberem (mąż Cindy Crawford) i Michaelem Meldmanem założył firmę produkującą tequilę – Casamigos. CNBC oferuje, że Diageo, brytyjski fabrykant napojów alkoholowych, kupił ją właśnie…...
Będzie trzeci pas na obwodnicy Poznania. Trwa poszukiwanie twórcy  Moto
Spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA) zapoczątkowała poszukiwania wykonawcy rozbudowy autostrady A2 pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Na niespełna 16-kilometrowym danym odcinku, w obu kierunkach, zrealizowany zostanie trzeci pas ruchu. AWSA opublikowała…...
Bumech - kopalnia boksytu przy Czarnogórze
Bumech, spółka z branży maszynowej świadcząca usługi dla górnictwa, uruchomiła kopalnię boksytu po Czarnogórze. Eksploatacja pierwszego złoża Biocki Stan do końca roku osiągnie pełnię dyspozycji produkcyjnych. – Prawidłowo z harmonogramem, rozpoczęliśmy…...
Budżet 2019. Minister MRPiPS Rafalska: są środki na matczyne emerytury
W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. są zabezpieczone środki na wypłatę rodzicielskich świadczeń uzupełniających - zapewniła minister bliskich, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort finansów wcześniej zwracał uwagę…...
Budowa elektrowni jądrowej w Polsce
"Nieformalna decyzja zapadła". Minister energii o elektrowni atomowej w Polsce Imponujące zarobki w atomowej spółce Rachunek za polski atom liczony w miliardach. "Rozpiętość cen jest bardzo duża" Ważą się losy czołowej…...
Bruksela zrealizuje pomysł Tuska? Nowy komisarz chce wspólnych promocji gazu  Informacje
Otwarta droga do odwiedzenia 20-letniej umowy na jankeski gaz Spór o ogromną inwestycję po dnie Bałtyku. Premier: niepotrzebne ogniska napięcia "FT": Brytyjskie domy będą ogrzewane rosyjskim gazem Szef MSZ Węgier…...
«Brudne diesle» trafiają do Polski
W 2016 roku kalendarzowego do naszego kraju trafiło ponad 350 tysięcy tzw. brudnych diesli, czyli z oprogramowaniem manipulującym wynikami emisji spalin. 30 tysięcy takich aut zostało sprzedanych do odwiedzenia Bułgarii – wynika…...
Nie znaleziono