Co to jest kredyt napiwkowy?

17 lutego 2021
Category: Mieć Pewność

Jeśli dałeś pracownikom napiwki, chcesz mieć pewność, że płacisz im prawidłowo. Możesz wziąć kredyt na napiwki, który obniży minimalne wynagrodzenie, które musisz zapłacić napiwkom pracownikom. Ale ważne jest, aby prawidłowo korzystać z kredytu napiwkowego, aby uniknąć potencjalnych procesów sądowych lub kar.

Co to jest kredyt napiwkowy?

Ustawa o sprawiedliwych standardach pracy (FLSA) zezwala pracodawcom na wzięcie zaliczki na poczet federalnej płacy minimalnej. Kredyt ten oznacza, że ​​możesz płacić swoim napiwkom pracownikom wynagrodzenie niższe niż federalne wynagrodzenie minimalne. To niższe wynagrodzenie nazywa się minimalną płacą gotówkową.

Oto jeden sposób, aby pomyśleć o przyznaniu napiwków:

płaca minimalna – kredyt napiwkowy = minimalna pensja gotówkowa

Powodem, dla którego możesz wziąć kredyt na napiwki, jest to, że dochód z napiwków idealnie podnosi płace pracowników z powrotem do federalnej płacy minimalnej lub nawet wyższej.

Obecna federalna płaca minimalna wynosi 7,25 USD za godzinę. Maksymalny kredyt na napiwek, o który możesz ubiegać się, wynosi 5,12 USD za godzinę. Minimalne wynagrodzenie gotówkowe wynosi 2,13 USD za godzinę.

Płaca minimalna 7,25 USD – 5,12 USD kredytu na napiwek = 2,13 USD minimalnej pensji gotówkowej

WymaganiaZanim będziesz mógł wykorzystać środki na napiwki, musisz podać następujące informacje każdemu napiwkiemu pracownikowi:

 1. Wynagrodzenie pieniężne, które zapłacisz napiwkiem pracownikowi;
 2. Kwota, o którą będziesz ubiegać się jako kredyt na napiwek;Że kwota napiwków, o którą się ubiegasz, nie może przekraczać liczby napiwków otrzymywanych przez pracownika;Że pracownik zachowa wszystkie swoje napiwki, chyba że istnieje ważna umowa dotycząca gromadzenia napiwków;Kredyt na napiwki nie ma zastosowania, chyba że poinformujesz pracownika o przyznaniu napiwku.Możesz przekazać pracownikom wcześniejsze informacje w formie ustnej lub pisemnej wypowiedzenia. Jeśli nie powiadomisz swoich pracowników, nie możesz skorzystać z kredytu napiwkowego. Jeśli nie przekażesz pracownikom wcześniejszych informacji, musisz zapłacić swoim pracownikom co najmniej wynagrodzenie minimalne, a pracownicy będą mogli zatrzymać wszystkie otrzymane napiwki.

  Stan kredytów na napiwki

  Każdy stan może ustawić własną kwotę kredytu na napiwki, tak jak każdy stan może ustawić własną minimalną płacę.

  Niektóre stany nie mają kredytu na napiwki. Stany bez kredytu napiwkowego to Alaska Kalifornia Minnesota Montana Nevada i Waszyngton . Jeśli masz pracowników w stanie bez kredytu na napiwki, musisz zapłacić wszystkim pracownikom co najmniej płacę minimalną, nawet jeśli otrzymują napiwki.

  W przypadku płacy minimalnej w Twoim stanie, kredytu na napiwki i wynagrodzenia gotówkowego, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych udostępnia pełną tabelę.

  Jeśli Twoi pracownicy podlegają zarówno federalnym, jak i stanowym minimalnym wynagrodzeniom pieniężnym, musisz wypłacać pracownikom wyższą z tych dwóch pensji.

  A jeśli pracownicy nie zarabiają wystarczająco dużo na napiwkach?

  Jeśli płace pracowników nie osiągają płacy minimalnej po dodaniu napiwków do wynagrodzenia gotówkowego, musisz nadrobić różnicę. Musisz zawsze upewnić się, że Twoi pracownicy zarabiają co najmniej minimalne wynagrodzenie. Aby to zrobić, musisz dobrze rejestrować, ile czasu pracownicy pracują, wraz z napiwkami, które zarabiają.

  Oprogramowanie do obsługi płac online Patriot może ułatwić proces płacowy. Możesz nagrywać napiwki zarabiane przez pracowników. A kiedy dodasz nasze oprogramowanie do pomiaru czasu i obecności, pracownicy wprowadzają godziny pracy, więc Ty nie musisz tego robić. Wypróbuj oba za darmo!

  Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 19.05.2014.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy