Paliwo podrożało. Sprawdź, co dalej

🕓 06.07.2019
📂 Surowce
👁 34
🗨
Ceny paliw bez zmian  Surowce

W tym tygodniu ceny paliw na części stacji po raz kolejny wzrosły o kilka groszy na litrze, co przełożyło się na podwyżkę przeciętnych poziomów cen w kraju, ale najbliższe dni nie zaakceptować powinny przynieść większych przemian - wskazują analitycy. Wskazują, że paliwa kosztują większą ilość niż przed rokiem.

Jak podali w piątek analitycy BM Reflex, poprzez pierwsze dwa tygodnie stycznia ceny benzyny i paliwa napędowego minimalnie spadały jak i również oddaliła się perspektywa pięć zł za litr.

"Ale w tym tygodniu ceny na części systemów ponownie wzrosły o parę groszy na litrze, jak przełożyło się na podwyżkę także średnich poziomów wartości w kraju. Jedynie przy przypadku autogazu notujemy inny spadek cen" - dodali.

Więcej paliwa w paliwie. Orlen stawia na nowe urządzenia ochronne

Średnie ceny paliw

Według nich średnie detaliczne koszty paliw w czwartek (19 stycznia) wyniosły dla bezołowiówki bezołowiowej 95 – cztery, 75 zł/l (o 1-wszą gr więcej na litrze), benzyny bezołowiowej 98 a mianowicie 5, 04 zł/l (+2 gr/l), oleju napędowego – 4, 65 zł/l (+1 gr/l), a dla autogazu – 2, 21 zł/l (-3 gr/l).

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wszystkie paliwa są droższe odpowiednio na temat: benzyna bezołowiowa 95 – 71 gr/l, olej pociągowy – 83 gr/l, natomiast LPG – 35 gr/l - podali.

Eksperci portalu branżowego e-petrol. pl przewidują, że najbliższe dzionki nie powinny przynieść niepohamowanych zmian cen detalicznych paliw na polskich stacjach. Według nich wpływa na to przede wszystkim niewielka wahanie cenowa na rynku hurtowym.

Produkcja ropy przy USA

"Aktualne wydarzenia w dziedzinie światowym nie przesądzają jednakże o zatrzymaniu ewentualnych zmian spadkowych. Niewykluczone, że wkrótce zobaczymy ponownie ruch w dół - ale tu sporo zależy od zmian podażowych w USA i państwach OPEC" - poinformowali.

Wskazali też, że w ostatnich dniach coraz dobitniej słychać głosy, że amerykańscy nafciarze mogą pokrzyżować szyki OPEC i producentom zza kartelu, którzy w walce o wyższe ceny surowca zdecydowali się na ograniczenie wydobycia.

"Jeśli przy najbliższych tygodniach w NA JUKATAN będziemy obserwować dalszy wzrost produkcji ropy, to notowania surowca zamiast w stronę internetową nowych rekordów cenowych, mogą zacząć kierować się przy stronę poziomu 50 dolarów za baryłkę ropy" - napisali w swym komentarzu.

Autor: jebratt
Związane z
Surowce
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Bezrobocie w UE najniższe od 2008 roku, ale młodzi zagrożeni - KE  Ze świata
Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" Koniec gorszych produktów gwoli Polaków? "Podejrzewam, że mało się zmieni" Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii Unia szykuje rewolucję w normach.…...
Apartament Tommy’ego Hilfigera w Świeżym Jorku - zdjęcia
Projektant i biznesmen Tommy Hilfiger od 2013 r. próbuje sprzedać swój mieszkanie w Nowym Jorku, znajdujący się w legendarnym, luksusowym hotelu Plaza. Najpierw wystawiono "mieszkanie" za 80 mln dolarów…...
Nie znaleziono