Zasady IRS dotyczące wpłacania ponad 10.000 USD na konto bankowe

Zasady IRS dotyczące wpłacania ponad 10.000 USD na konto bankowe
16 października 2020
Category: Chase Bank

Z jakiegoś szczęśliwego powodu masz po prostu 10000 $, które tam siedzisz, wypalając dziurę w kieszeni. Wydajesz to czy oszczędzasz?

Decydujesz się na rozsądną opcję, wybierając drugą opcję, więc udajesz się do banku, aby zdeponować całą kwotę gotówką lub czekiem.

Niestety nie jest to takie proste. Teraz Twoje pieniądze są wstrzymane i zostałeś zgłoszony do IRS.

Jeśli brzmi to bardzo onieśmielająco, nie daj się przestraszyć. To nie znaczy, że popełniasz przestępstwo finansowe. Po prostu próbujesz wpłacić pieniądze do banku (i możesz wpłacać tyle, ile chcesz).

Banki po prostu szukają możliwych oszustw bankowych lub podejrzanych działań – a kluczową liczbą jest 10000 USD .

Czasami obawa jest uzasadniona, a czasami nie, ponieważ deponenci mogą nieumyślnie wpaść w kłopoty, jeśli nie dokonają we właściwy sposób dużych depozytów.

Dowiedz się więcej o ustawie o tajemnicy bankowej i innych zasadach, jeśli planujesz wpłacić gotówkę powyżej 10 000 USD.

I sprawdź, czy jest jakaś różnica, jeśli wpłacisz tę samą kwotę w formie czeku.

Prawo dotyczące depozytów bankowych powyżej 10000 USD

Nazywa się to Ustawą o tajemnicy bankowej (aka. Zasada 10000 $) i chociaż może się to wydawać w tej chwili wielkim sekretem, ważne jest, aby wiedzieć o tym prawie, jeśli chcesz dokonać dużego depozytu bankowego, przekraczającego pięć cyfr.

Ustawa o tajemnicy bankowej jest oficjalnie nazywana Ustawą o raportowaniu walut i transakcji zagranicznych, wprowadzoną w 1970 r.

Stwierdza, że banki muszą zgłaszać wszelkie depozyty (i wypłaty, jeśli o to chodzi), które otrzymają ponad 10 000 USD, do Internal Revenue Service. W tym celu wypełnią formularz IRS 8300. Rozpoczyna się proces raportowania transakcji walutowych (CTR) .

Zasadniczo każda transakcja przekraczająca 10000 USD wymaga od banku lub kasy pożyczkowej zgłoszenia jej rządowi w ciągu 15 dni od jej otrzymania – nie dlatego, że z konieczności są wobec ciebie ostrożni, ale dlatego, że duże kwoty pieniędzy zmieniające się w ręce mogą wskazywać na możliwość nielegalnej czynność.

Obejmuje to kradzież, pranie pieniędzy lub pomoc w finansowaniu organizacji przestępczych, a nawet terrorystów.

Twój bank musi pokryć swoje bazy dla każdej dużej „transakcji podlegającej zgłoszeniu”, która ma miejsce.

Uwaga: Firmy prywatne muszą przejść podobny proces raportowania, jeśli klient dokonuje dużego zakupu za duży bilet, tylko gotówką, jak samochód, dom lub inne duże udogodnienie.

Co się dzieje, gdy wpłacasz ponad 10 000 USD w gotówce

Może to być jeden banknot 10 000 $ lub 1 banknot 10 000 $.

Po dokonaniu wpłaty gotówkowej w wysokości 10 000 USD i złożeniu przez bank raportu, IRS podzieli się nim z urzędnikami z jurysdykcji lokalnej i stanowej, aż do poziomu krajowego, aby monitorować, gdzie trafiają pieniądze.

Gdybyś był potencjalnym fałszerzem, władze chciałyby najpierw sprawdzić, czy numery seryjne na każdym rachunku są autentyczne. (Gdyby to była fałszywa gotówka, usunęliby ją z obiegu).

Jeśli pieniądze, które zdeponujesz, zostaną skradzione, ponieważ ukradłeś je lub zdobyłeś skradzioną gotówkę, muszą dwukrotnie sprawdzić te numery w przypadku raportów o napadach gotówki w celu przeprowadzenia dochodzenia.

Depozyt gotówkowy w wysokości 10 000 USD zwykle przebiega bez incydentów.

Jeśli jest w oddziale banku, przedstawiciel banku kasjera zweryfikuje informacje o koncie i poprosi o identyfikację. Jak zwykle wypełnisz formularz wpłaty, a pieniądze zostaną przelane na Twoje konto.

Ich zgłoszenie do IRS następuje po dokonaniu wpłaty. W zależności od instytucji bankowej powinieneś mieć natychmiastowy dostęp do swoich środków.

Nie będziesz o tym trzymany w ciemności. Twój bank powiadomi Cię o zgłoszeniu wpłaty gotówkowej z powyższych powodów i przekaże Ci dane kontaktowe (telefon, e-mail), aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Uwaga: nie ma znaczenia, kto dokona wpłaty na konto. Wiele banków złapało podejrzaną działalność polegającą na wpłacie dużej ilości gotówki na konto innej osoby. Na przykład w przypadku Chase Bank nie można już dokonywać wpłat gotówkowych na czyjeś konto – zwyczajowy sposób banku na ograniczenie nielegalnej działalności.

Wyjątki od reguły 10000 $ +, które mogą oznaczać kłopoty

Jedynym momentem, w którym powinieneś się martwić o zdeponowanie więcej niż 10000 $ w gotówce, nie jest to, ile wpłacasz, ale jak je wpłacasz. Dwa scenariusze:

  • Wpłać 10 000 USD jednorazowo
  • Podziel pieniądze na kilka mniejszych depozytów, powiedzmy jeden za 5000 USD, jeden za 3000 USD i jeden za 2000 USD

Podział dużych depozytów gotówkowych może oznaczać kłopoty. Czemu? To ta sama kwota, tylko w mniejszych nominałach i częstszych wpłatach. W końcu to te same pieniądze. Ale bank może nie patrzeć na to w ten sposób.

Mogą założyć, słusznie lub niesłusznie, że rozkładając i „strukturyzując” swoje depozyty w ten sposób, celowo i świadomie próbujesz obejść ustawę o tajemnicy bankowej i proces CTR banku.

W rzeczywistości jest to problem, który może sprawić, że jeden depozyt o wartości 10 000 USD będzie wyglądał jak zwykłe grosze. Nie tylko implikuje to potencjalną nielegalną działalność, ale sam akt tworzenia struktury jest nielegalny; mówi rządowi, że próbujesz obejść się i omijać ich przepisy dotyczące sprawozdawczości.

Fakt: Według IRS w 2016 roku odebrano 43 miliony dolarów 600 deponentom podejrzanym o strukturyzowanie dużych depozytów.

Liczą się nie tylko duże depozyty powyżej 10 000 USD, skonstruowane na niewielkie kwoty.

Jeśli wpłacisz, powiedzmy, pojedynczy depozyt w wysokości 9 999 USD, nie będzie on podlegał kryteriom raportowania, ale jeśli będziesz wpłacać 9 999 USD codziennie przez następne dwa tygodnie, spowoduje to kilka sygnałów ostrzegawczych dla Twojego banku.

Będą chcieli wiedzieć, skąd się bierze ta nagła gratka. Lub masz kilka kont bankowych założonych w kilku bankach.

Dokonujesz kilku depozytów poniżej 10 000 $ na każdym z nich w ciągu kilku tygodni, na łączną kwotę 10 000 $ lub mniej więcej. Może się to wydawać bankowi niezwykłe, uruchamiając proces dochodzeniowy.

To samo dotyczy częstych dużych depozytów w wysokości 10 000 USD lub więcej; nawet jeśli ich nie ustrukturyzujesz, proces raportowania ma na celu śledzenie autentyczności gotówki i Twojej działalności związanej z depozytami.

Sprawdź depozyty przekraczające 10000 USD

Wypisanie dla siebie czeku o wartości 10 000 USD (lub odebranie go od kogoś innego) przebiega w ten sam sposób, co gotówka, choć jest nieco bardziej niewygodne.

Twój depozyt będzie nadal zgłaszany przez bank do IRS, jak zwykle, tylko Twój bank może tymczasowo zablokować Twoje pieniądze.

Ponownie, w zależności od banku, możesz nie mieć możliwości zdeponowania czeku o wartości 10 000 USD za pośrednictwem mobilnej wpłaty na telefon lub w bankomacie.

Większość czeków zdeponowanych osobiście w kasie jest zwykle natychmiast dostępna na koncie czekowym lub oszczędnościowym.

Jednak fundusze w dużych, 5-cyfrowych kwotach mogą najpierw zostać przelane przez centrum przetwarzania banku, zanim zostaną dodane do salda, a ponadto istnieje proces raportowania, który musi potwierdzić, czy ma miejsce jakiekolwiek fałszerstwo lub szkicowa działalność.

Oceny indywidualnie dla każdego przypadku

Banki mogą również wziąć pod uwagę, jaki rodzaj czeku jest zdeponowany.

Czy to czek osobisty czy firmowy? Jeśli zwykle nie masz dużego salda na rachunku bieżącym, losowa transakcja w wysokości 10000 USD może wydawać się niezwykła.

Jednak firma z częstymi transakcjami o średnim lub dużym rozmiarze może nie wydawać się mało prawdopodobna, aby otrzymać lub zapłacić czekiem 10000 USD, nawet jeśli kwota jest nadal zgłaszana do IRS.

To ta sama zasada, co wpłata gotówkowa; jeśli zwykle nie masz dużego salda lub dokonujesz dużych depozytów, bank chce sprawdzić, co się dzieje.

Pomyśl o tym tak, jakbyś to zrobił, gdyby ktoś włamał się na Twoje konto lub kartę kredytową. Bank może zauważyć, że seria zakupów lub opłat, których normalnie byś nie ponosił, zacznie pojawiać się w Twojej działalności.

Może to oznaczać, że Twoja karta została skradziona i ktoś wpadł w szał; lub możesz być po prostu na wakacjach i spędzać więcej niż zwykle. Bank czasami tymczasowo zamrozi Twoje konto, dopóki aktywność nie zostanie zweryfikowana.

Jeśli nie, ty i twoje pieniądze jesteście gotowi. Jeśli jednak zablokowanie konta stanowi całkowitą niedogodność, skontaktuj się z bankiem, aby sprawdzić, czy może zwolnić lub przelać część środków, zanim zostaną rozliczone.

To samo dotyczy wypłat gotówki w wysokości 10000 $ +

W przypadku wypłat gotówki z banku obowiązują takie same zasady, jak w przypadku wpłat gotówkowych. Jeśli wypłacisz jednorazowo więcej niż 10 000 $ w gotówce, transakcja zostanie zgłoszona do IRS.

Podobnie, jeśli dokonasz serii mniejszych wypłat w krótkim okresie – 1000 USD tutaj, 5000 USD tam, 2000 USD znowu tam, w ciągu tygodnia – i spada poniżej 10 000 USD, można by sądzić, że ponowną próbę obejścia federalnej ustawy o raportowaniu.

Nie martw się, jeśli nie masz nic do ukrycia

Pamiętaj, że posiadanie konta, raportowanie IRS i tym podobne nie są po to, by cię kryminalizować lub utrudniać ci życie.

Są po to, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo finansowe, Twoje pieniądze, legalną transakcję o wartości 10000 USD i brak oszustwa – co najważniejsze, oszukańczą działalność, o której możesz nie wiedzieć.

Więc teraz, gdy wiesz, co robić przy dokonywaniu dużych wpłat, następnym razem, gdy będziesz mieć szczęście, że masz 10000 USD do wpłaty (lub 10000 USD już na koncie do wypłaty), zapytaj przedstawiciela banku o proces u kasjera okno.

Kiedy zostanie powiadomiony IRS? Czy mój czek będzie wstrzymany i na jak długo? Czy mogę podać więcej informacji, aby przyspieszyć ten proces? Wykazywanie świadomości i współpracy w dużym stopniu przyczynia się do promowania przejrzystości.

A jeśli zamierzasz regularnie dokonywać mniejszych wpłat gotówkowych lub czekowych, warto poinformować o tym swój bank i budować z nim dobre relacje jako częstego klienta.

Firmy z regularnymi średnimi lub dużymi kwotami depozytów powinny poinformować swój bank, że ich depozyty nie są próbą strukturyzacji, ale zwykłym działaniem.

Zadać pytanie

disqus_x8wihfh8M6
Poniedziałek, 21 września 2020 07:47

Widzę pewną dwuznaczność między kwotą 10 000,00 $ a jednym „przekraczającym” tę kwotę. Czy zatem krytyczna, wyzwalająca kwota wynosi 10000,00 USD, czy też technicznie 10000,01 USD?

Jeśli to możliwe, byłbym wdzięczny za wyjaśnienie autora.

disqus_etPQW6cH6u
Niedziela, 19 lipca 2020 14:25

Ummmmmm, absolutnie NIE ma to zastosowania do czeków osobistych wystawionych na koncie osobistym. Pominęliście niezwykle ważną informację i ten artykuł jest niepoprawny. To jest TYLKO dla HANDLU LUB BIZNESU. Mogę wejść do mojego banku i zrealizować czek na 15 000 $ LUB zdeponować 15 000 $ w gotówce, o ile jest to moje konto osobiste i NIE muszą oni nic robić.

Powinieneś to zbadać dokładniej, zanim napiszesz artykuł.

Środa, 08 kwi 2020 12:35

Wpłaty czekiem nie są zgłaszane, a CTR i 8300 to dwie różne rzeczy. To jest żenujące

lyndaloades
Czwartek, 30 stycznia 2020 03:51

Co z tego, że wygrałem 10000 $ w hotelu grając w pokies, Płacą czekiem, Czy będą mogli sprawdzić, czy pochodzi z hotelu

Wtorek, 19 listopada 2019 09:19

Mam czek ubezpieczeniowy na ponad 10 tysięcy i zalegam z podatkami, które mam i ustaliłem plan płatności.

uległość
Piątek, 09 listopada 2018 19:52

Cóż, po pierwsze, jeśli otrzymujesz czek jako czek, twój bank nie pozwoli ci zdeponować czegoś z jej nazwiskiem bez ostatecznego zidentyfikowania jej. Większość banków nie zezwoli na to nawet z identyfikacją, jeśli nie są posiadaczami konta w tym banku, chyba że jest to niewielka kwota (np. 20 USD), którą można pokryć z Twojego konta, jeśli wróci do nich. Jej plan raczej się nie powiedzie.

rozmaryn
Czwartek, 25 października 2018 21:21

Mam 80-letnią przyjaciółkę mieszkającą w Kanadzie, mieszkałem w USA od 40 lat, żonaty weteran Wietnamu, który nie żyje, nigdy nie uzyskał obywatelstwa, nie ma ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, tylko kanadyjski paszport, akt urodzenia i akt duże 6-cyfrowe rozliczenie ubezpieczenia i nie ma możliwości spieniężenia / wpłaty, a ona chce, żebym ją zdeponował i przekazał jej pieniądze w miarę potrzeb. Jakie konsekwencje prawne i podatkowe podlegam, jeśli to zrobię? Dziękuję bardzo

Czwartek, 31 maja 2018 07:21

Dlaczego nie mógłbyś po prostu wpłacić 2500 $ na 4 różne konta. Nie byłoby powodu, dla którego bank miałby zgłosić to do IRD

Może ci się spodobać również

Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

  • O
  • Kontakt
  • Warunki
  • Prywatność -> Prywatność
  • Reklamować
  • Blog

Ujawnienie reklamodawcy:

Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom w optymalizacji ich finansów, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, są pozbawione jakiejkolwiek płatnej promocji.

Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy zobowiązani umową w żaden sposób do oferowania pozytywnych lub zalecających recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy